Yüzdeki Tüylere Çözüm

Yüzdeki Tüylere Çözüm

Tüyler tüm kadınların ortak problemi. Bu problemden kurtulmak için ise uzun zamanlar harcadığımız bir gerçek. Yüzde ki tüyleri almak için ise ayrı bir dert. Çünkü burada yapılacak herhangi bir yanlış işlem kendini direk olarak belli edecektir.

Hem de yüz bölgesi çoğu bölgeye oranla daha hassas olduğu için oldukça dikkatli olmakta da fayda var. Peki böyle hassas bir bölge için hangi yöntemi tercih etmeliyiz, yüzdeki tüyler nasıl alınır diye merak edenler için birçok yöntemi sizler için derledik.

Yüzdeki Tüyler Nasıl Geçer

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları hakkında sizlere etkili yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım. İşte yüzdeki tüyler nasıl temizlenir ve alınır sorularının cevapları…

Yüzdeki Tüylere Sir Ağda

Yüzde ki tüyleri almak için sir ağda kullananların sayısı oldukça fazla. Çünkü bu yöntemde pürüzsüz bir cilt elde edersiniz ve tüylerin tekrar çıkma zamanını uzatmış olursunuz. Sir ağdanın belki de en büyük avantajı bu. Tüylerin tekrar geliş süresini uzatmak. Ancak sir ağdayı uygulamak fazla bir hassasiyet gerektirir.

Yüz bölgesinde çalışıldığı için daha dikkatli davranmalı ve ortaya çıkabilecek olumsuz durumların önüne geçmelisiniz. Mesela sir ağdayı fazla ısıtmak yüzünüzde yanıklara yol açabileceği için sir ağdayı uygulamadan önce ne derece ısıttığınızı mutlaka kontrol ediniz. Sir ağdanın ısısını kontrol ettikten sonra yüzünüzde rahatsız olduğunuz tüylerin olduğu bölgeye ağdayı sürdükten sonra bir süre bekleyip hızlı bir şekilde tüylerin geliş yönüne ters olacak şekilde çekiniz.

Sir ağda uygulamasını bitirdikten sonra ise ağda uyguladığınız bölgeyi mutlaka cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici ile nemlendirmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü ağda uyguladıktan sonra cildiniz biraz fazla kuruyabilir. Nemlendirici uygulaması cildin kendine geri gelmesi açısından oldukça önem arz ediyor. Yalnız yüzdeki tüyler nasıl alınır diye merak edenler eğer sir ağda uygulamasını tercih edeceklerse dikkat etmeleri gereken bir başka konu var ki o da alınan sir ağdanın mutlaka yüz bölgesi için olanını tercih etmeleri. Yüz bölgesi için olan sir ağdalar bu bölgeler için özel olarak üretilirler ve daha yumuşak bir yapıları vardır.

yüzdeki tüylere çözüm

Yüzdeki Tüyleri Cımbız İle Almak

Yüzdeki tüyleri almak için tercih edilebilecek bir diğer yöntem ise cımbız kullanmaktır. Ancak bu yöntemi acı verdiğinden ve zaman gerektirdiğinden dolayı tercih edenlerin sayısı oldukça azdır. Ama şunu da belirtelim ki acısına dayanabilseniz ve zamanınız da varsa cımbız kullanımı sonrası sağladığınız cilt pürüzsüzlüğünü belki de başka hiçbir işlemde bulamayacaksınız.

Hem de yüzünüzde ki aldığınız tüyleri bir daha görmek için uzun bir zaman gerekecek. Bu açıdan düşündüğünüzde cımbız kullanımı yüzdeki tüyler nasıl alınır diye merak edenler için benzersiz bir seçim. Ancak cımbız kullanımının dezavantajları ne yazık ki avantajlarının önüne geçiyor. Cımbız kullanımı sırasında yaşanan acı bu dezavantajların başını çekiyor diyebiliriz. Cımbız kullanımı vücudun her bölgesi için acılıdır. Ancak yüz bölgesi gibi daha hassas olan bir bölgeyi düşünecek olursak bu acının dayanılmaz boyutlara bile ulaşacağını söylemek gerek.

Bunun yanı sıra yüz bölgesindeki tüyleri almak için cımbız kullanımının getirdiği bir diğer olumsuzluk ise harcanan zamandır. Cımbız ile yüzde ki tüyler tek tek çekildiği için tüy alma işleminin bitmesi oldukça uzun zamanınızı alacaktır diyebiliriz. Ancak cımbızı kaşlar için kullanmak gayet yerinde bir tercih olabilir. Kaşlarınız da yoğun bir tüylenme problemi yaşamıyorsanız kaşlarınızı cımbız ile fazla zaman harcamadan ve cildinize zarar vermeden etkili bir şekilde cımbız ile alabilirsiniz.

Yüzdeki Tüyler İple Alınır Mı

Yüzdeki tüyleri almak için ip kullanımı oldukça avantajlı bir yöntemdir. Yüzdeki tüyler nasıl alınır diye arayışta olanlara ip kullanımını şiddetle tavsiye edebiliriz. İp kullanımı yüzde bıyık bölgesinde, kaş bölgesinde ve yanak bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. Ancak ip kullanımı biraz el alışkanlığı gerektirir. Ancak ip kullanımını çözdüğünüzde ve eliniz ipe alıştığında sizlerde en az bir kuaför gibi profesyonelce ile tüylerinizi alacaksınızdır.

İp kullanımında dikkat edilecekler ise diğer yöntemlere oranla daha az. Bunlardan en önemlisi ip kullanımı sırasında ipi fazla bastırmadan yüzeysel bir şekilde çalışmak. Eğer ki ipi cildinize fazla bastırıp deriyi de içine alacak şekilde kaydırırsanız cildinizi kesebilirsiniz. Bu kesik çok küçük düzeylerde olup cilt kendini yenileyecektir ancak büyük bir bölgeyi içine alarak da iple derinizi kesebilirsiniz. Ancak bunu yapma olasılığınızın oldukça düşük olduğunu söyleyelim.

Biraz dikkatli olarak yaptığınız tüy alma işlemlerinde bu sorunu yaşamazsınız. Üstelik tüylerinizin seyrekleştiğini de göreceksinizdir. Zaten mantık olarak cımbızla aynı şekilde tüyleri alıyorsunuz. Yani yüzde ki tüyleri çekerek uzaklaştırıyorsunuz. Hem bu açıdan hem de zaman açısından ip kullanımı yüzde ki tüyleri almak için tercih edilecek yöntemlerin başında geliyor.

yüzdeki tüyleri temizleme

Yüzdeki Tüyleri Döken Krem

Tüy dökücü kremler son yıllarda karşımıza çıkan ve oldukça kolay kullanım sunmaları nedeniyle fazla tercih edilen ürünlerden. Tüy dökücü kremleri tüylerinizin olduğu bölgeye sürüyorsunuz ve biraz bekledikten sonra ince bir spatula yardımı ile tüylerin olduğu bölgeyi adeta tıraş olur gibi çekiyorsunuz.

Tüy dökücü kremin içinde tüylerin ayrılmasını sağlayan bir madde bulunuyor ve tüy dökme etkisini bu şekilde gerçekleştiriyor. Mekanizma olarak ise jilet işlemine benzerlik gösteriyor diyebiliriz. Kolaylık sağlaması açısından cımbız ve ip kullanımına göre avantajlı. Ancak tüyleri zamanla azaltma gibi bir etkisi maalesef ki yok. Hatta tüylerinizin zamanla çoğaldığını bile görebilirsiniz. Ayrıca ciltte az bir miktarda da olsa kararma yapma ihtimali var.

Yüz bölgesi hassas bir bölge olduğu için yüzdeki tüyler nasıl alınır diye arayışta olanlar tüy dökücü kremleri tercih edeceklerse kremi kullanmadan önce kremi ciltlerinin küçük bir bölgesinde denerlerse alerjik bir durumun oluşup oluşmayacağını göreceklerdir. Böylelikle oluşabilecek alerjik durumların önüne geçmiş olunur. Hassas bir cilde sahip olanlara alerji durumlarına sebep olabileceği için tüy dökücü kremleri önermiyoruz.

Yüzdeki Tüyler İçin Zerdeçal Maskesi

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için zerdeçal maskesi en çok tercih edilen ve kullanılan maske tariflerinden biridir. Yüzdeki tüyleri yok eden bu maske bazı cilt tiplerinde alerjiye neden olabileceğinizden uygulamadan önce küçük bir alanda denemeyi unutmayın.

Süt ve zerdeçal ile hazırlayacağımız bu karışım tüylerden kurtulmak için uygulanan en eski tariflerden biridir. İşte tarifimiz.

  • 2 yada 3 yemek kaşığı toz zerdeçal
  • 2 yemek kaşığı süt

Malzemeleri karıştırırken dikkat etmemiz gereken husus karışım macun kıvamında olmalıdır. Buna bağlı olarak sütün miktarını çoğaltabilirsiniz. Yüzünüzde, koltuk altında yada bikini bölgesinde kullanabilirsiniz.

Elleriniz ile tüylerin olduğu bölgeye sürün ve ortalama yarım saat kadar bekleyin. Haftada 3 defa düzenli yapıldığından 1 ayda gözle görülür sonuç alırken tam sonuç için 4 yada 5 ay uygulamak gereklidir.

yüzdeki tüylere çözüm

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yakılır

Yüzdeki tüyleri nasıl yok edebilir diyenler genelde yüzdeki tüyleri yakma yöntemini sıklıkla uygulamaktadırlar. Bu yöntem sadece yüzdeki tüyleri yüzeysel olarak yaktığından kılların tekrar hızlı çıkmasına neden olmaktadır. Ayrıca tüyleri yakarken kirpik yada kaşların yanma olasılığı yüksek olduğundan genelde tavsiye edilmez.

Yüzdeki Tüyler İçin Doğal Çözüm

Epilasyon aletleri yüz bölgesi için değil de daha çok vücutta ki diğer bölgeler için kullanılıyor. Ancak son yıllarda hassas bölgeler için de olan epilasyon aletleri piyasaya sürüldü ve bunların oldukça yüksek performans gösterdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Onun için yüzde ki tüyler nasıl alınır diye merak edenler yüz bölgesi için uygun olan epilasyon aletlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

Epilasyon aletlerinin en büyük avantajı kişiye çok kısa bir süre içerisinde tüylerinden kurtulma imkanı vermesi. Tüylerin tekrar çıkma zamanının da uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tabi ki bu sizin yapınızla da alakalı bir durum ve eğer bünyeniz tüylenme süresi açısından aceleci davranıyorsa ne yöntemi kullanırsanız kullanın bunu sadece az bir miktar uzatabileceğinizi söyleyelim.

Yüzdeki Tüyler İçin Lazer

Yüzünüzdeki tüylerinizden kurtulmak mı istiyorsunuz. Ama bunu sürekli olarak yapmak değil de bir daha çıkmayacak şekilde mi yapmak istiyorsunuz. O zaman sizlere tabi ki lazer epilasyonu öneriyoruz. Tüy sorununu kökten çözmek isteyen tercihi olan lazer epilasyon sizler için benzersiz bir seçim olacaktır.

Özellikle yüz bölgesinde ki tüyler kadınlar için oldukça rahatsız edici ve tüylerinizi her ne kadar düzenli olarak alsanız da tüyler maalesef geri geliyor ve bu durum dışardan kolaylıkla fark edilebiliyor. Bu büyük sorunu yaşamak istemeyenler lazer epilasyon ile yüzdeki tüylerinden geri dönüşü olmaksızın kurtulabilirler.

Lazer epilasyon yüzdeki tüylerinden kurtulmak isteyenler için benzersiz bir seçim evet ama lazer epilasyonunda maalesef bir dezavantajı var ki o da maliyeti. Maliyeti yüksek bir işlem olduğu için bu yöntemi herkes tercih edemeyebiliyor. Bir diğer oluşabilecek olumsuz durum ise leke oluşumu. Lazer epilasyon işlemini uzman olmayan ve bilmeyen kişiler tarafından güvenli olmayan makinalarda yaptırdığınız zaman leke problemine maruz kalabileceğinizi söylemeden geçmeyelim.

Sizlere bu yazımızda yüzdeki tüylere çözün ve yüzdeki tüyler nasıl temizlenir hakkında bilgi vermeye çalıştık. Peki ya siz yüzdeki tüyleri nasıl alıyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem