Yüz Zayıflatma Yöntemleri

Yüz Zayıflatma Yöntemleri

Yüz zayıflatma yöntemleri; Görünüş, ilk izlenim için çok önemlidir. Her ne kadar iç güzellik ve karakter, insanı insan yapar değerler arasında olsa da, ilk bakışta dış görünüşe göre değerlendirme yapılır. Özellikle fiziksel özelliklerden şişmanlık, zayıflık, saç rengi, göz rengi, cilt tonu ve güzelliği, boy ve kıyafet seçimleri kişiler hakkında ip uçları verir.

Yüz ise en belirleyici ve dikkat çekenen vücut bölgesidir. Cildin bakımlı olmasının yanında keskin çene çizgisi, belirgin elmacık kemikleri, gergin duran yanaklar, göz kapaklarının düşük durmaması, alın çizgilerinin belirginleşmemesi, en önemlisi de yüz ovalinin sıkı ve gergin durmasıdır.

Ailenizdeki yaşları ilerlemiş kişilerin yüz şekillerine bakıp, ilerde sizinde bu tip yüze sahip olacağınız nererdeyse kesindir. Erken yaşlarda önlem almak ise; sizi uzun süreler genç görünen sıkı bir yüz ovalinle karşı karşıya bırakır. Gençlikte yüzdeki tüm hatlar kendiliğinden yerli yerinde durabilirken, zamanla yerçekimine karşı yenik düşer ve sarkmalar başlar. Ayrıca kilo alımı ve veriminden dolayı yüzdeki cildin aynı vücudun herhangi bir yerindeki bölge gibi etkilenmektedir.

Aslında gün içinde konuşurken ya da mimiklerle sıklıkla çalışan kaslar , zamana karşı deformasyon ya da kilo ilgili durumlarda aynı rutininde çalıştığından, tıp ki spor salonunda bölgesel olarak incelme ve zayıflama kaydetmek istediğimiz bölgenin üzerine gidildiği gibi, çalıştırılması gerekmektedir. Günlük rutinin yüzün incelmesi ya da sıkı durması için yetersizdir. Bununla birlikte hayatın olağan akışında yüzün incelmesi için bazı hususlara dikkat edilmelidir.

yüz zayıflatma egzersizleri, yüz zayıflatma yöntemleri

Yüz Bölgesinde Kilo Nasıl Verilir

Yüz zayıflatma yöntemleri yüzün daha ince ve zayıf durmasını sağlamaktadır.  Yüz bölgesinde kilo nasıl verilir, yüz bölgesi nasıl daha ince görünür diyorsanız mutlaka uygulamanız gereken bazı önemli konular bulunmaktadır. Yüzün daha zayıf görünmesi için bilmeniz gerekenler ise;

  • Hiçbir zaman vücut susuz bırakılmalıdır. Dehidre olmuş bir vücutta en çok etkilenen yerler cilt ve böbreklerdir.
  • Her zaman şekerden uzak durulmalıdır. Düşük yağlı besinler tüketilmelidir. Taze sebze ve meyveler beslenme düzeninde büyük ölçüde yer almalıdır.
  • Metabolizmanın hızlı kalması için güne iyi bir kahvaltı ile başlanmalıdır.
  • Sigara ve alkol tüketiminden uzak durulmalıdır.
  • Hergün en az yarım saat egzersiz yapılmalıdır. Bunun için spor salonuna gitmeye gerek yoktur. Açık havada belirli bir tempoda yürüyüş yapılabilir.
  • Düzenli uyku cilt yapısı açısından çok önemlidir. Gece uykusu, yani 12 den saat 8 e kadar uyulan günlük rutin uyku düzeni, hem cildin hem de sağlığın temel yapı taşıdır.
  • Gün içinde daha çok gülümsemeye çalışın.
  • Ödem oluşan vücutlarda öncelikle el, ayak ve yüzde şişmeler görülür. Ödem problemini çözmek için vücuda alınan tuz alımına dikkat edilmelidir.
  • Güneşin zararlı etkilerinin en çok görülen bölgesi yüz olduğunda, yaz ve kış güneş koruyucu kullanılmalıdır.

yüz inceletme hareketleri, yüz zayıflatma yöntemleri

Yüz Zayıflatma Egzersizleri Nasıl Yapılır

Yüz zayıflatma yöntemleri ve yüz zayıflatma hareketleri düzenli olarak uyguladığınızda yüzünüz daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Sizlere en etkili yüz zayıflatma yöntemleri arasında bulunan egzersizleri vermek istiyorum. Düzenli olarak bu hareketleri yaparak yüz daha ince görünecektir.

Hava üfleme: Bu egzersiz neredeyse yüzdeki bütün kasları çalıştırır. Aynı zamanda boyun kasları da çalışmaya dahil olur. Özellikle kiloya bağlı gelişen çenenin hemen arkasında bulunan ikinci çeneye etki eder. Tombul yanakları şekle sokar. Doğal olarak düzgün ve sıkı bir yüz ovali oluşturur.

Harekete başlamak için, bir sandalyeye omurganız dik olacak şekilde oturulur. Başınızı mümkün olduğu geriye eğilip, yüzünüz tavanı gösterecek durumda olmalıdır. Dudaklarınızı büzüp, ağzınızdan hava verin. 5-10 saniye hareketi yapıp, rahatlayın. Çabuk ve etkili bir sonuç almak için gün içinde 15 -20 tekrar yapın.

Balık surat: Balık surat egzersizinin diğer bir adı ise gülen balık suratıdır. Yanaklar için en etkili çalışmadır. Televizyon seyrederken, müzik dinlerken, mutfakta, arabada ve işte her an her yerde yapılabilir. Yanaklara bağlı olan kasların güçlenmesini sağlarken, sarkmaların önüne geçer. Hatta yanaklardaki kaslarda yağ yakımını oluştuğundan, yüzde incelme görülür.

Bu hareketi yapmak için yanaklarınızı ve dudaklarınızı ağzınızın içine doğru çekin. Adeta bir emme kuvveti uygulayın. Bu pozisyonda gülümsemeye çalışın. 5 saniye bu şekilde kalmaya çalışırken, yanaklarınızda ve çenenizde yanma hissetmelisiniz. Bu da hareketi doğru yaptığınızın göstergesidir. Yani yağlar yanıyor demektir. 10 tekrar yapılmalıdır.

Çeneyi serbest bırakma: Çekici ve güçlü yanaklar, belirgin bir çene çizgisi için çeneyi serbest bırakma egzersizi en etkili çift çene giderme hareketidir.

Hareket için bir sandalyeye dik bir şekilde oturulur. Çenenizi dudaklarınız kapalıyken, sanki ağzınızda bir şey çiğniyormuş gibi yukarı aşağı yukarı hareket ettirin. Çenenizi oynatırken düzenli olarak nefes alıp verilmelidir. Sonra ağız geniş bir şekilde açılıp, dilinizi alt çenenize ve dişlerinize göre bastırın. Bu şekilde 5 saniye kalın. Ancak nefes alış verişine devam edin. Tüm bu hareket bir bütün olarak yapılmalıdır. Gün içinde 10-15 kez tekrarlanmalıdır.

Çene kaldırma: Bir diğer çift çeneden kurtulma hareketidir. Ancak genel olarak tüm yüz kaslarını çalışmasını ve gerilmesini sağlar. Boyun ve boğaz bölümü de egzersizden faydalanır. Hareket yapılırken dudak harici diğer kaslar kullanılmamalıdır.

Hareket ayakta veya sandalyede otururken yapılabilir. Başınızı, gözleriniz tavana bakacak şekilde geriye doğru eğin. Dudaklarınızı sıkıp, sanki tavanı öpecekmiş gibi yapıp, 10 saniye içinizden sayarak bu şekilde kalın. 10 saniyelik 10 tekrar yapın.

Ağız çalkalama egzersizi: Yanakları çalıştıran ve gerginleştiren bu egzersiz son derece kolaydır. Yanaklardaki zayıf kaslar sıkılaşır. Ayrıca çift çeneyi giderir.

Hareket için öncelikle bir sandalyeye oturulur. Sadece 1 yanak, ağız kapatılarak hava ile doldurulur. Bir tarafta bulunan bu hava ağızda dolaştırarak diğer yanağa aktarılır. Tıpki ağzınızı diş fırçalarken çalkalar gibidir. Egzersize kesintisiz 1 dakika boyunca devam edilir. Nefes tutulmamalıdıdr. Burundan nefes alışverişi aksatılmamalıdır. 5 ila 10 arası tekrar yapılmalıdır.

Dudak çekme: Bu egzersiz en çok bilinen yüz hareketidir. Düzenli olarak yapıldığında gevşemiş kasların sıkılaşmasını sağlar. Yıllardan kaynaklanan sarkmaları adeta siler. Yanaklar kalkar, yüz ovali gergin hale gelir. Çene hizası belirginleşir.

Hareket ayakta ya da oturarak yapılır. Başınız normal pozisyonda, karşıya doğru bakmalıdır. Alt dudağınızı mümkün olduğu çenenin altından yukarı doğru itilir. Çene kasları ve çene çizgisinde uzama aynı zamanda gerginlik hissedilir. Bu şekilde 10-15 saniye beklenir. Daha sonra serbest hale geçilir. Dudak çekme hareketi 10 – 15 kez tekrarlanmalıdır.

Gözleri sıkıca kapama: Bu hareket oldukça basittir. Gözler sıkıca yumulur. Bu sırada yanak kasları hissedilir. Tüm yüzdeki kaslar kasılır. Bu şekilde 10 saniye durulup, gevşenir. Gün içinde 5 kez tekrarlanır.

Sakız çiğneme: Yanak kaslarında yağların yanması, depolanan kalorilerin gitmesi için ideal bir harekettir. Gün içinde 20 dakika şekersiz bir sakız çiğnemek şeklinde olur. Ancak bu 20 dakika da hiç durulmamalıdır. Dinlenmeden hareket yapılmalıdır. Özellikle yemeklerden sonra yapılması tavsiye edilir. Çünkü mide çiğneme işlemi yaparken asit salgılamaktadır. Zaten yemek sonrası sindirime geçen mide de asit salgısı devamlı olduğundan, bir miktar sakız çiğneme sırasında sindirim hızlanır. Öğle yemeklerinden sonra 20, akşam yemeklerinden sonra 20 dakikalık sakız çiğneme süresi yağ hücrelerinin erimesini sağlarken, belirgin oranda yüz incelmesi görülür. 1-2 hafta 20 şer dakikalık egzersiz süresinden sonra 3. veya 4. hafta bu süre 30 dakikaya çıkarılabilir.

X ve O : Türk alfabesinde bulunmayan X (iks) harfi, yıllar içinde yaygınlaşan yabancı dil kullanımı ile birlikte hayatımıza girmiştir. İks ve O harflerini belirli bir tempoda söylediğinizde, yüzünüzdeki bütün kasların çalıştığını hissedersiniz.2-3 dakikalık periyotlar halinde gün içinde istediğiniz zaman tekrarlayabilirsiniz.

Şaşırmak: Yüz ifadenizi şaşırırmış gibi yapmak, kaş ve alın bölgenizi çalıştırır. Gözlerinizi açabildiğiniz kadar açıp, kaşlanızı yukarı kaldırın. Bir noktaya odaklanıp, 5 ila 10 saniye arası bekleyin. Hareketi 4 kez tekrar edin.

Kukla suratı: Hareket için öncelikle gülümseyin. Burnunuzun kenarından dudaklarınıza doğru giden çizgiden, parmak uçlarınızı kullanarak yanaklarınızı yukarı doğru itin. Parmaklarınızla bölgeye, yanaklarınızla parmaklarınıza karşı direnç gösterin. Bu hareketi 20 ila 30 kez arası olmak üzere tekrarlayın.

Aslan surat: Bu hareket yüz kaslarını uzatarak, gerilimini azaltır. Yumruklarınızı sıkın, aynı zamanda yüz kaslarınızı yukarıya doğru şaşırmış gibi sıkıştırın. Daha sonra ağzınızı açıp, dilinizi mümkün olduğu kadar dışarı çıkarın. Bu sırada ellerinizi açın. Hareketi 3 kez tekrarlayın.

Yaban arısı: Bu hareket yanakları, dudakları ve çeneyi çalıştırır. Ağzınızla çiğneme hareketi yapın. Aynı anda ‘mmmm’ diye ses çıkarın. Hareketi yaparken burnunuzda oynamalıdır. 4 nefes boyunca yapıp, dinlenin.

Yüz Zayıflama Hareketleri Resimli

Yüz zayıflatma yöntemleri resimli olarak uygulamanız için sizlere resimli olarak yüz zayıflatma egzersizleri vermek istiyorum. Aşağıdaki resimlere bakarak yüz zayıflatma hareketlerini uygulayabilirsiniz.

yüz zayıflatma hareketleri, yüz zayıflatma yöntemleri

Sizlere bu yazımızda yüz zayıflatma yöntemleri ve yüz zayıflatma egzersizleri hakkında bilgi vermek istedir. Yüz bölgesinde nasıl kilo verilir hakkında sizlere verdiğim egzersizleri deneyerek etkili ve kesin sonuç almanız mümkün. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem