Yara İzi Kremi

Yara İzi Kremi

Yara izi deride oluşan doku bozukluğudur. Derinin bütünlüğü bozulur. Bazı yara izleri kaza sonucu oluşabileceği gibi bazı yara izleri ameliyat ve cerrahi müdahale sonra oluşabilir. Yara izi yüzde ise kişide estetik görüntüyü bozacağı için bazı kişiler bu sorundan kesin olarak kurtulmak istemektedirler. Yara izi krem işte bu noktada yardımımıza yetişmektedir.

Kesici aletler, yırtık ve çizilme sonrası oluşan yara izi ne kadar eski ve kabuk tutmuş ise yara izi kremi kullanım süresi orantılı olarak daha uzun olacaktır.

Yara izini geçiren kremler yararın oluştuğu bölgedeki ölü hücreleri yok edilerek yerine canlı hücrelerin getirilmesini sağlamaktadır. Tabi bu işlem yara izi ne kadar eski ise tedavisi süreci buna bağlı olarak daha uzun sürecektir. Yara izi kremleri yeni hücrelerin oluşumunu sağlayarak yara izini yok olmasını sağlamaktadır.

En iyi yara izi kremi eczanelerde satılan ve rahatlıkla bulabileceğiniz kremlerdir. Yara izini yok etmek için kullanılacak krem seçiminde yaranın durumu değerlendirime ve buna göre krem kullanılmalıdır.

 

Yara İzi Kalmaması İçin Krem

Yara izi kalmaması için yada dikiş izi kalmaması için kullanmayı düşündüğünüz krem ne olursa olsun yara izinden kurtulmak için yara izi kremini düzenli olarak kullanılması çok önemlidir. Yara izi ister eski olsun isterse çok derin olsun mutlaka uygun krem ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Sizlere en iyi yara izi krem nedir, dikiş izini yok eden kremler nelerdir ayrıntılı olarak bilgi vermek istiyorum. İşte en çok kullanılan yara izi kremi;

Contractubex Jel Krem

contractubex jel

Contraxtubex jel piyasada bilinen en iyi ve en etkili yara izi kremlerinden biridir. Yeni oluşan yara, dikiş izi yada ameliyat yaralarını çok hızlı bir biçimde yok eden bu krem eski ve kabuk tutmuş yara izlerini de yok etmektedir. Yara izinin olduğu bölgedeki ölü hücreleri atarak canlı hücrelerin tekrar aktif olmasını sağlayan bu krem etkisi hemen eski yara izlerinde hemen göstermemektedir. Çok etkili yara izi krem olan contractubex jel mutlaka etkisini göstermesi için düzenli kullanılması gerekmektedir.

Contractubex Jel

Dermatix Sigel Ultra Jel

dermatix krem

Cilt yüzeyinde bulunan eski yara izlerini yumuşatan etkili bir yara izi kremidir. Kabarmış, kurumuş eski yara izlerini yok eden bu yara izi kalmaması için tercih edilmektedir. Kaza, yada ameliyat sonrası oluşan dikişi izlerinin iz bırakmaması için doktorlar tarafından en sık reçete edilen etkili bir yara izi kremdir. Sadece yara izlerini değil yanık izi ve sivilce izlerini yok eden etkili bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Fucidin Krem

fucidin krem

Fucidin krem sivilce tedavisinde kullanılan etkili kremlerden biri olmasına karşın yara, yanık ve sivilce izlerini yok eden etkisi ile bilinmektedir. Cildi soyan fucidin krem ölü hücrenin ciltte atılmasını sağlayarak yeni hücre oluşumuna destek verir. Yeni olmuş yara ve yanık izlerini yok etmek için etkili olmasına karşın eski ve derin izlerde etkili, değildir.

Fucidin Krem

Mederma Krem

mederma krem

Maderma krem sivilce izi, ameliyat izleri ve yanık izlerinin yok edilmesinde kullanılan bir kremdir. Yara izinin yok olması için kullanılan bu krem Dünya üzerinde büyük bir satış hacmine sahiptir. Kabuk tutmuş yara izini, çatlak ve cilt deformasyonlarını kısa sürede azaltarak yok etmektedir. Etkili olmasına karşın fiyatı pahalı olan bu krem yaranını ilk olarak yumuşamasını ve nemlenmesini sağlayarak izlerin kaybolmasını sağlar.

Fito Krem

fito krem

Fito krem yara, yanık, sivilce ve cilt sorunlarında kullanılan reçeteli bir krem olmasına karşın cilde bakım yapan cildi onaran, hücre oluşumunu destekleyen en iyi kremlerden biridir. Yara izi, ameliyat izi, dikiş izi olmak üzere pek çok lanada kullanılan bu krem yara ve yanık izi kalmaması için kullanılmaktadır. Kaza yada darbe sonucu oluşan deformasyonlarda hastaneye gittiğinizde doktor tarafından ilk reçete edilen kremlerden biridir. Yeni yara ve yanığa sürüldüğünde hücre oluşumunu destekleyerek iz kalmasını önlemektedir.

Fito Krem

Scar Zone Krem

scar zone

Scar zone yara izi kalmaması için kullanılan bir kremdir. İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde cilt nemlendirir ve yara izinin hızlıca yok olmasını sağlar. Her cilt tipine uygun olan bu krem sadece yara izi değil sivilce izi, dikiş izi, ameliyat izleri, sivilce izleri, çizik deri yırtılması dahil pek çok alanda kullanılmaktadır. Sivilce izlerini yok eden en etkili kremlerden biridir.

Sivilce İzlerini Yok Eden Kremler

Scarex Jel Krem

scarex jel

Scarex yara izi kremi doğum sonrası oluşan sezaryan izleri, ameliyat izleri, dikiş izleri, sivilce izleri için en çok tercih edilen bir kremdir. Bıçak kesikleri, dövme sildirme sonra oluşan sizleri yok eden bu kremi düzenli olarak sorunlu bölgeye sürülmesi yeterlidir. Scarex kullananlar tarafından etkisi kanıtlanmış bu krem derinin alt tabakasını onararak yeni hücre oluşmasını sağlar.

İlvina Salyangoz Özlü Krem

salyangoz kremi

Salyangoz özlü kremler yaraların hızlı iyileşmesini sağlayan etkili kremlerden biridir. Hücre yenileyici etkisi bulunan salyangoz kremi yüzeysel yaraların, sivilce izlerinin ve cilt lekelerinin yok olması için çok etkili bir kremdir. Salyangoz kremi kullananlar sıklıkla kremin cilt lekelerinde etkili olduğunu ve yaşlanma etkilerini geciktirdiği bilinmektedir.

Salyangoz Kremi

Madecassol Merhem

Madecassol merhem

Madecassol krem etkili tartışılmaz en iyi cilt bakım kremlerinden biridir. Dokuları yenileyen bu krem yanık izleri ve yara izlerini yok eden etkili kremlerden biridir. Tahriş olmuş, yıpranmış ve hasar gören cildi onaran madecassol krem etkisi hızlıca gösteren en iyi kremlerden biridir.  Meme ucu çatlakları, çizik, darbe, dikiş izi, ameliyat izleri ve sivilce izlerini cildi onararak yok eder. Kullananlar tarafından en çok beğenilen kremlerden biri olan madecasssol cilt renk tonunu eşitleyen cilt lekelerini yok eden bir kremdir.

Madecassol Merhem

Expigment Krem

expigment krem

Cildi soyan expigment krem doktorlar tarafından en sık reçete edilen kremlerden biridir. Cildi soyan yeni hücrelerin ortaya çıkmasını sağlayan expigment krem cilt lekeleri,çil ve sivilce izlerini yok eden en iyi kremlerden biridir. Yüzeysel yaralar, yanık izlerini yok eden etkisi vardır. Yara izi, ameliyat izleri, dikiş izlerini yok etmek için düzenli olarak kullanıldığında etkisini göstermektedir. Cildi soyucu bir krem olduğundan güneşli yaz günlerinde asla kullanılması tavsiye edilmez.

Expigment Krem

Fenirepair Jel Krem

fenirepair jel

Fenirepair jel yara izini tedavisinde kullanılan bir kremdir. Hücre yenilenmesini hızlandıran bu krem yara izlerinin hızlıca yenilenerek yok olmasını sağlamaktadır.Yara izinin nemli kalmasını sağlayarak canlı hücrelerin daha aktif olarak çalışmasını sağlamaktadır. Eski ve yeni oluşmuş yara izlerinin yok olması için kullanılmaktadır. Deri bütünlüğünü bozan yaralarda, yanık izlerinde, sıyrık ve kesik sonucu oluşan izlerin yok olmasında çok etkilidir.

Zdrave Universal Krem

zdrave üniversal krem

Cilt renk tonunu eşitleyen cilt lekelerini yok eden zdrave universal krem yara izi kalmaması için kullanılan kremlerden biridir. Yara izini yok eden kremlerden biri zdrave krem kesinlikle tam olarak etki etmesi için cilde düzenli olarak her sürülmesi gerekmektedir. Derin almayan yüzeysel yara ve yanık izlerini yok etmek için tercih edilmektedir.

Xeragel Krem

xeragel krem

Xeragel yara izi kremi yara ve yanık izinin yok olması için kullanılan bir kremdir. Piyasada bilinen en iyi yara izi yok eden bu krem Avrupa’da sıklıkla tercih edilmektedir. Fiyatı pahalı olmasına karşın etkili sonuç veren xeragel yara izi kremi düzenli kullanıldığında yara, yanık izi ve dikiş izlerini gözle görülür şekilde yok etmektedir.

Pohli Krem

pohli krem

Bitkisel içeriğe sahip olan pohli krem cilt lekelerinde, sivilce ve siyah noktaların yok olmasında kullanılmaktadır. Cildi temizleyen bu krem cildi kendini hızlıca yenilemesi sağlamaktadır. Düzenli kullanıldığında sivilce izleri ve yara izlerini yok etmektedir. Cilt bakımı yapmak cilde nemlendirmek ve onarmak için kullanıldığından yüzde bulunan izlerin yok olmasını sağlar.

Pohli Krem

Regenia Krem

Floxia Regenia Regenerating krem

Hasarlı ve yıpranmış ciltleri onarmak için kullanılan Floxia Regenia Regenerating krem ciltte bulunan yara ve yanık izlerinin yok olması için etkilidir. Cildi yenileyici bir krem olan regenia krem düzeli olarak cilde uygulandığında izleri yok ettiği gibi cildin daha canlıi bakımlı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Cilt renk tonunu eşitleyerek daha harika bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Siliskar Jel

siliskar jel

Deri bütünlüğüne zarar veren cilt görüntüsü bozan izlerin sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Siliskar Jel, deri yüzeyinde ameliyat, kaza yada hastalıklarla oluşabilecek cilt deformasyonunda yada iyileşme esnasında deri üzerinde aşırı iz kalmasını (Hipertrofik skar) engellemek için kullanılan üründür. Yaranın üzerini kaplar ve hava ile temasını keserek iz oluşumunu en aza indirgemeye yardımcıdır. İçerisinde yüksek molekül ağırlıklı silikon bulunmaktadır.

Yara İzi Kalmaması İçin Yara İzi Krem Nasıl Kullanılır

Yara izi kalmaması için yara izi kremleri kullanırken dikkat etmeniz gereken hususları ve yara izi krem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermek istiyorum.

Yara izi krem yeni oluşan yaranın üzerine sürülmez. Genelde dikişler alındıktan sonra yada yara kapanmaya başladığı anda kullanılması gerekmektedir. Yara ve yanık izini yok eden kremler etkisi hemen göstermediğinden genelde 3 ile 6 ay kadar düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Hijyen kurallarına göre temizlik yapıldıktan sonra yara ve yanık izinin üzerine ince tabaka halinde deri tarafından emilmesi için belli bir süre beklenir. Kesinlikle düzenli kullanılması gerekmektedir.

Eğer yara yada yanık izi kabuk tutmuş kurumuş çok eski bir yara ise buna bağlı olarak tedavi süresi daha uzun olabilir.

Yara izi kremi kullanıldığı süre boyunca kaşınma hissi sıklıkla görülmektedir. Bu yaranın iyileştiği kremin işe yaradığını göstermektedir. Bu şekilde kaşıntı sorunu yaşarsanız kaşımak yerine hafifçe ovalamanız yeterlidir.

Yara İzleri İçin En İyi Krem Hangisi

Szilere yara izin geçiren kremler, dikiş izinini geçiren kremler ve ameliyat izini yok eden kremler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Yara izi kremleri bazı kişilerde etki etmesi ve yara izini yok etmesi çok uzun süre bilir. Bazı yara izlerine çok basit bir krem harika etki gösterebilirken bazı yara izlerini daha etkili ve güçlü krem gerekebilir. Her biri etkili olan bu kremlerden hangisi daha etkili sorusuna verilen cevap sizin yara izinizin durumu ile bağlantılıdır.

Yara İzi Kremi Kullananlar

Yara izi kremi kullananlar yara ve yanık izlerinden kurtulmak için pek çok krem denemiş yada denemek istediği sıklıkla bilinmektedir. Unutmayın deri ve kabuk tutmuş bir yara ile yüzeysel bir yara izinin yok olması değişiklik gösterebilir. Genelde yara izi kremi kullanan bazı kişiler kremin işe yaradığını söylerken bazı kişilerde hiç bir etki görmediklerini söylemektedir. Unutmayın yara izi ne kadar eski ise tedavi süresi ona bağlı olarak uzamaktadır.

Sizlere yara izini yok eden en iyi kremlerden bahsetmeye çalıştım. Dikiş izini geçiren kremler, yara izini geçiren kremler, ameliyat izini geçiren kremler, tırnak izini geçiren kremler ve yara izi bırakmayan kremlerden bahsetmeye çalıştım. Peki siz yara izi kalmaması için hangi kremi kullanıyorsunuz. Yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz. Kesinlikle doktorunuza danışmadan asla bu kremleri kullanmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem