Vajina Kaşıntı Kremi

Vajina Kaşıntı Kremi

Pek çok kadının yaşadığı ortak sorunlardan biride vajinal kaşıntı ciddi sağlık sorunlarından biridir. Genelde büyük rahatsızlık veren ve keyif kaçıran vajinak kaşıntı mutlaka tedavisi edilmesi gerekmektedir.

Vajinal kaşıntı sorununda genelde ilk kullanılan yöntemlerden biri vajina kaşıntı kremi kullanmaktır. Genelde doktor tedavisi sonrası reçete edilen bu kremler etkili olduğu kadar ciddi yan etkileri olduğundan dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Vajina kaşıntı kremler geçici rahatlık sağlayan ve kaşıntıyı geçiren etkili kremlerdir. Vajina kaşıntı kremi isimleri vermeden önce sizlere vajinal kaşıntı neden olur, neler dikkat etmemiz gerektiği hakkında bilgi vermek istiyorum.

Vajina Kaşıntısı Nedenleri

Vajina kaşıntısı pek çok nedene ve etken bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Vajina kaşıntısı hemen hemen her kadının belli bir dönemde kesinlikle yaşadığı bir sorundur. Vajina bölgesinde kaşıntıya yanma, akıntı ve koku eşlik eder. Genelde vajina kaşıntısı nedenler ise;

 • Alerji
 • Hijyen kurallarına göre temizlik yapmamak
 • Bölgedeki tüylerin çok uzaması
 • Ağda ve tıraş sonra oluşan tahriş
 • Vajina bölgesinde aşındırıcı ve tahriş edici ürünler kullanmak
 • Mantar enfeksiyonları
 • Cinsel yolla geçen hastalıklar
 • Menapoz
 • Emzirme dönemi

Vajina Kaşıntı Kremi İsimleri

Vajinal kaşıntı için bitkisel yöntemler ve vajinal kaşıntı için doğal yollar olmasına karşın genelde kesin çözüm vajina kaşıntı kremlerini kullanmaktır. Vajinal kaşıntı kremleri asla doktor reçete etmediği sürece kullanılmamalıdır. Kaşıntı nedeni ortadan kalkmadıkça kremler bir yere kadar fayda saplayacaktır. Sizlere en iyi vajinal kaşıntı kremi isimleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Pruzon Pomad

pruzon pomad kaşıntı kremi

Pruzon pomad şüphesiz en iyi kaşıntı kremlerinden biridir. Kortizon içermeyen bu kremi kaşıntı geçiren en iyi kremlerden biridir. Bitkisel içeriğe sahip pruzon pomad kaşın kremi vajinal kaşıntı için doktorlar tarafından en sık reçete edilen kremlerden biridir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi için Pruzon Pomad yazımızı okuyabilirsiniz.

Travazol Krem

travazol kaşıntı kremi

Kullanım alanı oldukça fazla olan travazol krem kaşıntı geçiren etkili bir kremdir. Kaşıntı geçiren, pişiği önleyen bu krem doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Kortizonlu bir krem olduğundan kesinlikle uzun zaman kullanılmamalıdır. Travazol kaşıntı kremi hakkında bilgi almak için Travazol Krem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ketoral Krem

ketoral kaşıntı kremi

Mantar hastalıklarında ve kaşıntı sorununda kullanılan ketoral krem kortizonlu bir kremdir. Ciddi yan etkileri bulunan bu krem kesinlikle doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir. Kortizonlu kremlerden biri olan bu krem düzenli kullanıldığında kaşıntı hızlı biçimde yok eder. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ketoral Krem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Travocort Krem

travocort kaşıntı kremi

Kortizonlu bir krem olan travocort krem vajinal kaşıntıyı geçiren etkili kremlerden biridir. Vajinal mantar sorununda en sık kullanılan bu krem kortizonlu bir kremdir. Etkisi hızlı gösteren travovort krem kesinlikle tam etki göstermesi için düzenli kullanılması gerekmektedir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi için Travocort Krem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gyno-Trosyd Vajinal Krem

gyno trosyd vajina kremi

Gyno-trosyd vajina kremi kaşıntı kaşıntı ve vajina mantarı tedavisinde etkisi kanıtlanmış en iyi kremlerden biridir. Etkisini hızlı gösteren bu krem vajintı çok hızlı bir biçimde geçirmektedir. Kaşıntıya neden olan tahrişi önleyen bu krem kesinlikle doktor tarafından reçete edilmeden asla kullanılmamalıdır. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Gyno-Trosyd Vajinal Krem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Zalain Krem

zalain vajina kaşıntı kremi

Zalain kaşıntı kremi vajinal mantar ve kaşıntı sorununda kullanılan bir kremdir. Etkisini hızlı gösteren bu krem kaşıntının neden olduğu sorunlarında ortadan kalmasını sağlar. Kremi kullananlar etkisini gördüklerini söylemişlerdir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Zalain Krem yazımızı okuyabilirsiniz.

Vajinal Kaşıntı İlaç İsimleri

Vajinal kaşıntı kremleri kadar etkili olan ve reçete edilen bazı ilaç isimlerini sizinle paylaşmak istiyorum. Doktor önerisi olmadan asla kullanılmaması gereken bu ilaçlar doktor tedavisi sonra kullanılması gerekmektedir.

 • Flucan 150 mg kapsül
 • Cipro Film Tablet 500 mg
 • Floragyn

Vajina Kaşıntı Kremi Nasıl Kullanılır

Vajina kaşıntı kremleri genelde vajina dış yüzeyine ince tabaka halinde sürülür. Vajinal kaşıntı kremleri hijyen kurallarına göre temizlenmiş bölgeye gün içerisinde 1 yada 2 defa sürülmesi yeterlidir. Tedavinin tam sonuç vermesi için kesinlikle belirtilen süre sonuna kadar krem kullanılmalıdır.

Sizlere bu yazımızda vajina kaşıntı kremleri nelerdir, vajina kaşıntı kremi isimleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kremlerden sadece pruzon pomad kortizon içermemektedir, diğer kremlerin hepsi kortizonlu olduğundan asla uzun süreli kullanılmamalıdır. Kremleri kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem