Tırnak Nasıl Hızlı Uzar?

Tırnak Nasıl Hızlı Uzar?

Tırnak nasıl hızlı uzar?: Sağlıklı ve mükemmel görünümü tamamlayan bir güzellik unsuru olan tırnaklar, en az yüz kadar önemlidir. Güzel, uzun ve şekilli tırnaklara sahip olmak için öncellikle tırnakların sağlığına kavuşması ve kırılgan yapısından kurtulması şarttır. Eğer tırnaklarınızın sağlıklı olduğundan eminseniz, uygulayacağınız kürler sayesinde tırnaklarınız daha hızlı uzayacaktır.

Tırnak yaklaşık ayda 3mm kadar uzar ve dibinden büyür. Tırnak dibindeki hücreler bölünerek, tırnak yatağında tırnağın düzgün ve tabaka halinde uzamasını sağlar. Tırnak, sadece tırnak dibine bağlıdır. Tamamiyle bir tırnağın yenilnemesi ise 4 ila 6 ay kadar sürer. Yazın güneş, su ile hamilelikte ise hormonlar sayesinde hızlı uzar.

Tırnaklarınızın hızlı uzaması için önerilen formülleri uygulamadan önce, ojelerinizi çıkarıp, ellerinizi bir kaç dakika sabunlu ve ılık su yıkamanız gerekmektedir. Aksi taktirde ojeler tırnak yüzeyinde bariyer görevi görüp kürlerin etkisini azaltır. Ilık su ve sabunla temizlenen tırnaklar ise, yumuşayıp, kan akışının hızlanmasını sağlar. Aynı zamanda günlük kirden tamamiyle arındırır. Tırnak temizliğinin tam olabilmessi için, tırnak fırçası ya da bir diş fırçası etkili olacaktır.

Tırnakların sağlıklı uzaması için kürler kadar beslenme de çok önemlidir. Özellikle yeterli biotin alımı sağlıklı saçlar ve tırnakların olmazsa olmazıdır. Çünkü tırnak ve saçın yapısını oluşturan keratini destekler. Vitamin H olarak da tanımlanan biotin; yumurta, domates, somon balığı, badem, tüm tahıllar, havuç, ayçiçeği, salatalık, süt, soya fasulyesi, çilek, mercimek, yulaf, ceviz gibi besinler fazla ve doğal olarak bulunur. Ayrıca doktora danışarak kendinize uygun olan oranda biotini kapsüllerini, besin takviyesi olarak alabilirsiniz.

Protein ise keratinin yapı taşıdır. Tırnak üzerinde oluşan beyaz noktalar ise aldığınız proteinin vücudunuza yetersiz olduğunun göstergesidir. Tavuk, balık, kırmızı et ise en iyi bilinen protein kaynaklarıdır.  Ayrıca tüm bakliyatlar, yeşil sebzeler, ıspanak, tohumlar, fındık, protein açısından zengindir.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı tırnak uzatan formüller nelerdir?

Tırnağın hızlı uzaması için besleyen formül: Suyu kaynatıp, ılınmasını bekleyin. Bir çanağın içine koyup, içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı gliserin ekleyin. 10 dakika boyunca bu karışımın içinde tırnaklarınızı bekleyin. Daha sonra nazikçe tırnaklarınıza 1-2 dakika masaj yapın. Böylelikle kan akışı hızlanacak, maskeyi tırnaklarınıza işlemesi kolaylaşacaktır. Bu kürü düzenli olarak haftada 1 kez tekrarlayın. Kısa zamanda tırnak uzaması hızlanıp, düzenli hale gelecektir.

Tırnak uzatan krem nasıl yapılır?

Bir başka etkili tırnak uzatan ve nemlendiren formül ise bal ve badem yağı ile yapılır. Bunun için 1 tatlı kaşığı bal hafif ısıtılır. İçerisine 1 tatlı kaşığı badem yağı ilave edilip iyice karıştırılır. Tırnaklara sürülüp pamuklu bir eldiven giyilir. Böylelikle karışım daha kolay bir şekilde tırnağa nüfuz eder. Gece yatmadan önce uygulanan bu kür, tüm gece tırnakların üzerinde kalarak tam bir tırnak bakımı sağlar. Sabah kalkınca ise eldivenler çıkarılıp, ılık su ile durulanır. Eğer pamuklu bir eldiveniniz yok ise; gazlı bez yada pamuklu bir t shirtten keseceğiniz parçalarla tırnaklarınızı sarabilirsiniz.

Zeytinyağı ile tırnak nasıl uzatılır?

Kırılgan tırnaklarınızı bir türlü uzatamıyorsanız bu kür tam size göre… Hem tırnak güçlendiren hem de uzatan bu formül için; 2 yemek kaşığı ılık zeytinyağına, 1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı bal karıştırılır. Zeytinyağının sıcaklığının derecesi çok önemlidir. Zeytinyağının ısısı çok  fazla olursa, yumurta sarısı karışımın içinde pişecek ve istenen etkiyi, aynı zamanda kıvamı yakalayamamanıza neden olacaktır. Tırnaklarınızı elde ettiğiniz ılık karışımın içine daldırıp 10 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile temizleyin. Eğer karışımı yapmak zor geliyorsa, tırnak yanlarında çıkan etlere ve tırnaklara zeytinyağı ile geceleri yatmadan önce 5 dakika masaj yapıp pamuklu bir eldiven giyip, uyuyun. Sabah ise ılık su ile durulamak yeterli olacaktır. Her gün düzenli uygulama sayesinde kısa zamanda tırnaklarınızın güçlü bir şekilde uzayacaktır.

Zeytinyağını tırnaklara uygulamanın en kolay ise; hafifçe ısıtılıp, bir kaba konulan bir miktar zeytinyağına tırnaklarınızı batırıp, 15 ila 30 dakika boyunca bekleip, daha sonra ılık su ile durulamaktır.

Hızlı tırnak uzatan Hint yağı

Hızlı tırnak uzatan diğer bir kür ise Hint yağı ile yapılır. Geceleri tırnak ve el temizliğinizi tamamladıktan sonra Hint yağı ile tırnaklarınıza yumuşak bir masaj yapın. 1 saat kadar yağın tırnaklarınızla etkileşime girmesini bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. En iyi sonucu elde etmek için, haftada 2 kez bu kürü tekrarlayın.

Kırmızı biberle tırnak uzatma

Tırnaklarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, kırmızı biber kürü tam aradığınız formül olacaktır. 10 yemek kaşığı suyu bir cezveye koyun. İçerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ya da gliserin ekleyin. 1 çay kaşığı kırmızı biber ekledikten sonra, karışımı kaynatın. Karışım soğuduktan sonra, bir kaba koyup, tırnaklarınızı içinde 5 ila 10 dakika arası bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu kür çok kuvvetli olduğundan, ayda bir kez uygulanmalıdır.

hızlı tırnak uzatma

Evde Hızlı Tırnak Uzatma

Tırnak uzatan argan yağı

Tırnak dostu olan bir diğer yağ ise argan yağıdır. Tırnağa full bakım yapan bu yağ; tırnağı hızlı uzatma kalmayıp, nemlendirme ve tırnak kenarlarındaki fazla etlerden kolayca kurtulmanızı sağlar. Tırnak kırılmalarının önüne geçip, güçlenmelerini sağlar. Argan yağını tırnağa uygulamak için; bir pamuğa biraz argan yağı emdirilir. Bu pamukla birlikte tırnaklara masaj yapılır. 5-10 dakika arasında istenen bakım tamamlanır. Hergün uygulanabilir.

Hindistancevizi yağının tırnak uzatmaya mucize etkisi

Güçlü uzayan tırnaklar kavuşmanızı sağlarken, tırnak çevresine manikür etkisi gösteren Hindistancevizi yağı aynı zeytinyağı uygulamasında olduğu gibi uygulanabilir. Tırnaklara masaj yaparak uygulayıp, pamuklu bir eldiven giydikten sonra tüm gece tırnakta kalması sağlanır. Sabah ise ılık su ile durulanır.

Hindistancevizi yağının etkisini arttırmak için;  Yarım kahve fincanı Hindistancevizi yağı ile yarım kahve fincanı bal karıştırılır. Karışımın iyice birbiri ile özdeşmesi için mikrodalga fırının düşük ayarında 20 saniye kadar ısınması sağlanır. İçerisine 4-5 damla biberiye yağı eklenip, tınakları karışımın içinde 15 dakika boyunca bekletilir. Bekleme süresi bitince tırnaklar ılık su ile durulanır. Bu kür haftada 1-2 kez uygulanabilir

Portakal suyu ile tırnak uzatma

Evde taze olarak sıktığınız portakal suyunu bir kaba alıp, tırnaklarınızı içine batırın.  10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayıp, tırnaklarınıza bir miktar nemlendirici uygulayın. Görünüm size iyi gelinceye kadar günlük bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Tırnak uzatan atkuyruğu

Çok eski çağlardan beri güzellik için kullanıldığı bilinen atkuyruğu otu, tırnak uzatan önemli bir bitkidir. Tırnak için yararlı tüm mineral, silika ve kalsiyum gibi elementleri bünyesinde barındırır. Bu kürü yapmak için 2 kahve fincanı kaynayan suya, 1 çay kaşığı atkuyruğu atılır. 10 -15 dakika kadar ağzı kapalı olarak demlendirilir. Ilındıktan sonra uygun kaba alınıp, tırnaklar içine batırılır. 20 dakika kadar beklenir. Hızlı sonuç almak için en az haftada 4 kez yapılır. Aynı zamanda at kuyruğu otundan yapılan bu kürü haftada bir içerek, vücudunuzun içinden de tırnaklarınıza ve derinize destek verebilirsiniz.

Isırgan otunun tırnak uzatmaya nasıl etkili olur?

Atkuyruğu otunda olduğu gibi tırnak için pek çok faydalı maddeyi içeren ısırgan otu ise; çay olarak tüketildiğinde tırnaklara etkisi vardır. Günlük düzenli ve taze olarak demlenip içilmelidir.1 kupa kaynayan suya, aktardan satın aldığınız kurutulmuş ısırgan otu ekleyip, ağzı kapalı olarak 10 dakika kadar demleyin. Tadını güzelleştirmek içine 1 tatlı kaşığı bal katılabilir. Isırgan otu içime hazırdır. Günde 1 kez içilmesi önerilir.

Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalı

Lavanta yağı ile hızlı tırnak uzatma

2 çay kaşığı zeytinyağı ile 6 damla lavanta yağı birbiri ile karıştırılır. Masaj yapılarak her bir tırnağa ayrı ayrı uygulanır. 5 ila 10 dakika arası beklendikten sonra, ılık su ile durulanır. Hızlı sonuç almak için haftada 2-3 kez uygulanmalıdır.

Keten tohumu yağı ile hızlı tırnak uzatma

Tırnak yapısı omega 3 yağ asidi her zaman desteklenmelidir. Omega 3 açısından oldukça zengin olan keten tohumu yağı,  B vitamini, magnezyum, potasyum, lesitin, çinko  mineralleri ve protein açısından oldukça zengindir. Tırnak için bulunmaz bir nimet olan keten tohumu yağını tırnaklara sürüp birkaç dakika masaj yapmanız yeterlidir. Pamuklu eldivenlerinizi giyip birkaç saat bekledikten sonra, durulamaya bile gerek yoktur. Hızlı sonuç için gün içinde 2 kez tekrarlanmalıdır.

Hızlı tırnak uzatan domates

Biotin açısından oldukça zengin olan domates, tırnakları hızlı uzatırken aynı zamanda kalınlaşıp, kendiliğinden parlamasını sağlar. Çünkü içeriğinde biotine ek olarak C ve A vitamini vardır. Domates kürünü tırnaklara uygulamak için, yarım kahve fincanı domates püresi ya da domates suyunu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Karışımı hazırladığınız kaba tırnaklarınızı batırıp 10 dakika bekleyin. Daha sonra ellerinizi durulayın. İstediğiniz sonuca ulaşıncaya kadar her gün uygulayın. Domates püresi veya suyu taze olarak evde hazırlanmalıdır. Eğer domatesin mevsiminde değilseniz katkısız olan domates ürünleri seçilmelidir.

Su ile tırnak uzatma

Gün içinde tırnaklarınız ne kadar su içerisinde kalırsa, o kadar hızlı uzar. Bunun en iyi kanıtı ise yaz aylarında denizde ve havuzda kalınca görülür. Gün içinde belirli aralıklarda tırnaklarınızı ılık suda bekletmek kış aylarında hızlı ve etkili bir tırnak uzatma yöntemidir.

hızlı tırnak uzatma yolları

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Tırnak uzatma ile bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Tırnaklarınızı tehlikeli kimyasallardan ve yoğun temizlik maddelerinden koruyun. Bunun için temizlik maddeleri ile temas ettiğinizde mutlaka eldiven kullanın.
  • Tırnak mantarı ve enfeksiyonları tırnak yapısını bozan durumlardır. Bu durumlardan korunmak için, her zaman tırnak ve tırnak çevresi temizliğine özen gösterilmelidir. Eğer bu tırnak hastalıklarından birini farkederseniz acilen doktora gidip tedavisine başlamalısınız.
  • Tırnak yemek tırnak yapısına zarar verir. Aynı zamanda tırnaklarla oynayıp, koparmak tırnak yapısını zayıf düşürür.
  • Güçlü tırnaklar için sağlıklı bir beslenme çok önemlidir. Beslenme önerilerinin yanında vücuda detoks etkisi yapmak gerekir. Antioksidan özelliği oldukça fazla olan yeşilçay günde bir bardak tüketilerek, sağlığınıza katkıda bulunur.
  • Tırnaklarınızın güçlenip, hızlı uzamasını istiyorsanız, tırnaklarınızı düzenli olarak kesmelisiniz.
  • Hergece yatmadan önce bir miktar vazelini ellerinize ve tırnaklarınıza uygulamak tırnak uzatmak ve el bakımı için en hızlı çözümdür.
  • Formaldehit, sülfonamit, tolin içeren ojeleri kesinlikle kullanmamalısınız. Oje satın almadan önce mutlaka içeriğindeki maddelere dikkat edilmelidir.
  • D vitamini tırnaklar için çok önemlidir. Tırnakların hızlı uzaması için her gün bir miktar güneş ışığı alıp, vücudun D vitamini sentezlemesine yardımcı olunmalıdır.
  • Tüm vücutta sağlıklı kan dolaşımı sağlamak, düzenli egzersiz sayesinde olur. Egzersiz ile tırnak uçlarında az olan dolaşım hızlanacağından, hayatınızın bir parçası olmasını sağlamalısınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem