Sudocrem

Sudocrem

Sudocrem; Son derece güçlü bir antiseptik olan Sudocrem; bebeklerde pişik tedavisinde kullanılan, cilt lekelerine, sivilcelere, sivilce izlerine ve cilt tahrişine oldukça iyi gelen bir kremdir.

İçerisinde yer alan çinko oksit sayesinde pek çok cilt sorununu gideren bu mucizevi krem; ufak kesiklerin, egzamanın, yatak yaralarının, güneş yanıklarının ve aknenin tedavisinde de kullanılır.

İrlanda menşeili bir krem olan Sudocrem; ülkemizdeki bayanlar tarafından da yoğun ilgi gören bir cilt bakım kremidir.

Bu yazımızda kısaca Sudocrem nedir? Sudocrem ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Sudocrem kullanımının olası yan etkilerinden bahsetmek ve bu kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalara değinmek istiyoruz.

Sudocrem Nedir?

Bebek bezi bölgesindeki pişik ve pişiğe bağlı kaşıntı tedavisinde oldukça etkili olan Sudocrem; 60, 125, 250 ya da 400 gramlık kapalı kutularda sunulan, içeriğinde etkin madde olarak çinko oksit bulunduran bir kremdir.

Sudocrem etkili olduğu alanların başında pişik sorunu gelmektedir. İster yetişkin olsun ister çocuk pişik olan bölgeye sürüldüğünde koruyucu tabaka oluşturarak kısa sürede iyileşme sağlar.

Kremin etkin maddesi çinko oksit olmakla birlikte yardımcı maddeleri arasında benzil phenil methanol B.P, benzil sinnamat, saflaştırılmış su, lanolin ve benzil benzoat B.P yer alır.

Sudocrem Ne İşe Yarar?

Sudocrem ne işe yarar, sudocrem ne için kullanılır sorusu bu kremi kullanmak isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kullanım alanı oldukça fazla olan sudocrem;

 • Bebek bezi bölgesindeki pişiği tedavi eder.
 • Güneş yanıklarını iyileştirir.
 • Sivilce ve sivilce izlerini giderir.
 • Ciltteki kesik ve çiziklerin tedavisinde etkilidir.
 • Uçuk tedavisinde başarılıdır.
 • Egzamayı ve egzamanın neden olduğu kaşıntıyı geçirir.
 • Bebeklerde isilik tedavisinde kullanılır.
 • Sivilceleri ve iltihaplı sivilceleri iyileştirir.
 • Ciltteki sebum miktarını dengeler ve ciltteki fazlalık yağı emer.
 • Ciltte koruyucu bir bariyer oluşturarak, cildi dış etmenlere karşı korur.
 • Tahriş olmuş cildi onarır.
 • Cilt kızarıklığına, güneş lekelerine ve diğer cilt lekelerine iyi gelir.
 • Cildi beyazlatır.
 • Cilt tonunu eşitler.
 • Göz altı morluklarını geçirir.

Kısacası bu mucizevi krem; pek çok cilt sorununa iyi gelen, kadınlar tarafından düzenli olarak kullanıma uygun olan, oldukça popüler bir cilt bakım kremidir.

Cilt lekelerinden ve cildinizdeki kızarıklıklardan kurtulmak adına bu kremi düzenli olarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde cildinizdeki sivilcelerden, iltihaplı sivilcelerden ve can sıkıcı sivilce izlerinden de bu krem sayesinde kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Günümüzde pek çok ünlü pişik kremini yüzüne sürdüklerini ve etkisinin ise harika olduğunu açıklamıştır.

sudocrem, sudocrem kullananlar

Sudocrem Faydaları

İlk üretildiğinde sadece pişik için kullanılan bu krem yapılan pek çok bilimsel çalışma sonucu cildi faydası olduğu kanıtlanmıştır. Sudocrem kullananlar kremin çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Sizlere sudocrem faydaları nelerdir hakkında bilgi vermek istiyorum.

 • Tahriş olmuş cildi onarır, cildi yeniler
 • Sivilceler ve iltihaplı sivilceleri yok etmede çok etkilidir.
 • Sudocrem sivilce kurutucu ve yok edici etkisi vardır
 • Cilt rengini açar cildi beyazlatır
 • Düzenli kullanıldığında cilt lekelerini yok eder
 • Cildi kirden arındırır gözenekleri temizler
 • Siyah noktaların yok olmasını sağlar
 • Cildi fazla yağdan arındırır
 • Ağda ve tıraş sonrası tahrişi be batığı önler
 • Sudocrem egzama ve kaşıntı egzamayı önler
 • Yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar

Doğal içeriğe sahip sahip olan sudocrem her cilt tipine uygun ve her yaştan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir kremdir.

Sudocrem Nasıl Kullanılır?

Sudocrem nasıl sürülür, sudocrem nasıl uygulanır hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.  Sudocrem yüze sürülmesi ve uygulanması çok basittir. İster cilt lekeleri olsun isterse sivilce kullanım şekli ise;

Kullanımı oldukça basit olan bu kremden maksimum etki elde edebilmeniz için kremi cildinize ve cildinizdeki sorunlu bölgeye gece yatmadan önce sürmeniz gerekir.

Sudocrem yüze nasıl sürülür

Gece yatarken, az bir miktar kremi cildinizdeki sivilce ya da lekelerin üzerine sürmeniz yeterlidir. Sürme işlemi esnasında parmak uçlarınızla hafif masaj yaparak, kremin cildiniz tarafından daha kolay ve hızlı bir şekilde emilmesini sağlayabilirsiniz.

Sabahları uyandığınızda ise cildinizi bol ılık su ile yıkamalısınız.

Sudocrem sivilceye nasıl sürülür

Kurutucu bir etkisi bulunan Sudocrem’i cildinizdeki sivilcelerin yanı sıra siyah nokta ve sivilce izlerinin üzerine de sürebilirsiniz. Sivilcelerin üzerine sürülen krem deri tarafından emilmesi için baskı yapmadan ovalanması yeterlidir. Kesinlikle günde 1 defa akşam yatmadan önce sürmeniz yeterlidir.

Sudocrem cilt beyazlatma ve cilt lekeleri için nasıl kullanılır

Sudocrem cilt lekeleri için yada cilt renk tonunu açmak kullanabileceğiniz etkili bir kremdir. Temiz cilde ince tabaka halinde sürülür ve iyice ovalanır. Düzenli olarak her akşam 1 defa uygulandığında 1 ay içerisinde etkileri görünmeye başlar.

Bu kremi göz altındaki morlukları geçirmek amacıyla kullandığınızda göz altınıza ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.

Gebelik ya da hamilelik dönemindeyseniz, bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Sudocrem Yan Etkileri

Herhangi ciddi olumsuz bir yan etkisi bulunmayan bu kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak kremi gündüz kullanmanız, kremin cildi beyazlatmasına neden olabileceğinden kremi sürdüğünüz yerlerde ten renginiz birkaç ton açılabilir. Bu durum da cildinizde renk eşitsizliği ile karşılaşmanız anlamına gelir.

Bu yüzden yüzünüzde renk eşitsizliği ile karşılaşmamak adına kremi geceleri yatmadan önce yani gün ışığına maruz kalmadığınız zamanlarda kullanmalısınız. Sabahları kalkar kalkmaz da cildinizi mutlaka bol ılık suyla yıkayarak, kremden arındırmalısınız.

Bu kremi düzenli bir şekilde en az birkaç ay boyunca kullandığınız takdirde kremin mucizevi nitelikteki etkilerine şahit olabilirsiniz.

Kremi kozmetik mağazalardan satın alabileceğiniz gibi eczanelerden de temin edebilirsiniz.

sudocrem

Sudocrem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

Sudocrem sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok etmedeki etkisini aynı şekilde sivilce izlerini yok ederek göstermektedir. Sudocrem sivilce izlerini yok etmek için düzenli olarak her kullanılması gerekmektedir. Sudocrem sivilce izlerinin üzerine sürülür ve baskı yapmadan iyice ovalanır.İlk etkilerini 1 ay içerisinde gösteren bu krem sivilce izlerini 3 ayda etkili bir biçimde yok eder.

Sudocrem Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır

Sizlere etkisi kanıtlanmış sivilceleri özellikle kırmızı iltihaplı sivilceleri kısa sürede yok eden harika bir sivilce maskesi tarifi vermek istiyorum. Pişik kremi ile sivilce tedavisi son zamanlarda sıklıkla denenen maskelerden biridir. İşte pişik kremi ile sivilce maskesi tarifi;

Sudocrem sivilce maskesi

 • Akşam yatmadan önce cilt makyajdan arındırılır
 • Sadece sivilce olan bölgeye az miktarda krem sürülür
 • Parmaklar ile baskı yapmadan ovalanır
 • Sudocrem sivilce tedavisi için 2 günde defa düzenli olarak kullanılmalıdır

Sudocrem Maske Pervin Dinçer

 • 1 Çay kaşığı sudocrem
 • 1 Çay kaşığı avakado yağı
 • 1 Çay kayısı yağı yada 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarısa saydığımız malzemeleri bir cam kase içerisinde iyi karıştırın ve temzi cildinize sürerek yarım saat kadar bekleyin. Cildi yenilen, onaran, cilt lekelerini yok eden etkili bir cilt bakım maskesidir. Haftada 1 defa yaparak cildin kendini yenilemesini ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sudocrem maske Pervin Dinçer tarafında en çok önerilen maskelerden biridir. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermektedir.

Sudocrem Kullananlar

Sudocrem kullananlar krem hakkında sosyal medya ve forumlarda krem hakkında yaptıkları yorumları sizler için derlemeye çalıştım. Sudocrem kullananlar arasında sudocrem kullanan ünlü isimde bulunmaktadır. Kremi  özellikle pişik sorununda tercih edenler bebeklerde etkisinin harika olduğunu söylemişlerdir. Sudocrem hakkında yapılan yorumlarda sudocrem yan etkilerinin çok nadir görülmesine karşın kremin akşam kullanılması gerektiğini ve az miktarda sürülmesi gerektiği sıklıkla yorumlarda dile getirilmiştir.

Sudocrem cilt beyazlatma işlemi için tercih edenler ve cilt lekelerini yok etmek için kullananlar kremin mutlaka uzun süre kullanılması gerektiğini söylemişlerdir. Genelde bu kremi kullanmak isteyenler sudocrem faydaları nelerdir, sudocrem yüze sürülür mü, sudocrem cilt lekelerini geçirir mi sorularını sıklıkla sormaktadırlar. Sizlere bu sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

sudocrem, sudocrem faydaları

Sudocrem Hakkında Bütün Sorular

Sudocrem hakkında bilinmeyen ve merak edilen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Sudocrem nerede alınır

Sudocrem eczanelerde, kozmetik mağazalarında ve internete satılan bir kremdir. Reçete ile satılmamaktadır. Devlet tarafından ödemesi karşılanmamaktadır.

Sudocrem yüze sürülür mü

Sudocrem yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Dikkat etmeniz gereken husus kesinlikle gündüz kullanmamanız gerekmektedir.

Sudocrem yağlı cilde iyi gelir mi

Sudocrem yağlı cilde az miktarda sürülerek cildin fazla yağın yok olmasına ve cildin yağ oranın dengelenmesine destek çıkar.

Sudocrem cilt beyazlatma için kullanılır mı

Sudocrem kullananlar tarafından en çok tercih edilen alanlardan biride cilt beyazlatma ve cilt renk tonunu açma işlemidir. Düzenli olarak yüzünüze sürdüğünde cilt renk tonunda açılma sağlar.

Sudocrem cilt lekelerini geçirir mi

Cilt renk tonunu açan bu krem aynı şekilde yüzeysel cilt lekelerini yok etmektedir.

Sudocrem tüylenme yapar mı

Sudocrem tüylenme yapar mı sorusu bu kremi kullanmak isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Sudocrem kullananlar çok nadirde olsa tüylenme yaptığını söylemişlerdir.

Sudocrem vajinaya sürülür mü

Sudocrem vajina beyazlatma için ve kaşıntı için sürülmesine karşın kesinlikle mantar yada benzer sorunlar varsa asla kullanılmamalıdır.

Sudocrem göz altına sürülür mü

Göz altı morlukları ve kırışıkları önlemek için çok az miktarda ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Sudocrem kullanan ünlüler

Sydocrem Demet Akalın tarafında bir anda ismi duyulmasına karşın şu anda pek çok yerli ve yabancı ünlü tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Sudocrem kullanan ünlüler Demet Akalın, Demet Kutluay, Doğa Rutkay, İclal Aydı, Pınar Altuğ’dır.

Sudocrem kırışıklık için kullanılır mı

Sudocrem yeni başlayan kırışıklıkları yok etmesine karşın derin kırışıkları için aynı etkiyi göstermez.

Sudocrem çatlak için kullanılır mı

Kilo ve doğum sonra oluşan çatlakra düzenli sürüldüğünde çatlakların yok olmasını ağlar.

Sudocrem hamilelikte kullanılır mı

Sudocrem içeriğinde kimyasal herhangi bir etken madde bulunmamasına karşın sadece bu kremi değil her hangi bir kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Sudocrem yüze nasıl kullanılır

Kremi yüzüne sürmek isteyenler ilk olarak yüzünü temizledikten sonra az miktarda sürmeleri gerekmektedir.

Sudocrem zararları

Sudocrem zararları ve yan etkileri olmayan bir kremdir. Doğal içeriğe sahip olan bu krem sadece içeriğinde bulunan bitkisel yağlara karşı alerjisi olanların kullanımına uygun değildir.

Sudocrem pişik için kullanılır mı

Sudocrem zaten ilk üretildiğinde pişik tedavisi için kullanılmaktaydı. Sudocrem pişik krem olarak bilinir.

Sudocrem egzamaya iyi gelir mi

Sedıcrem egzama ve kaşıntı egzamayı önlemek için tercih edilir. Ciltte koruyucu tabaka oluşturan ve kaşıntı neden olan cilt kuruluğunu ortadan kaldıran bir kremdir.

Sudocrem İçeriği

En çok sorulan sorulardan biride sudocrem içeriği nedir sorusudur. Sudocrem içeriğinde Çinko Oksit Ph. Eur. Benzil Phenil Methanol B.P, Benzil Benzoat B.P., Benzil Sinnamat, Lanolin, Saflaştırılmış Su bulunmaktadır.

Sudocrem Fiyatı

Sudocrem reçtesiz satıldığı için fiyatı değişiklik göstermektedir. Sudocrem eczane yada internet satış fiyatı genelde 13 ile 30 TL arasında değişmektedir.

Sizlere bu yazımızda sudocrem nedir, sudocrem faydaları, sudocrem içeriği ve sudocrem kullananlar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem