Saç Gürleştirmenin Doğal Yolları

Saç Gürleştirmenin Doğal Yolları

Saç gürleştirmek isteyen, saçının gür olmamasından, seyrek olmasından şikayetçi olan bir çok kadın bulunmaktadır. Saç gürleştirmek için bir çok yöntem deneyen hatta gür saç görünümü için saç ektiren ya çeşitli yöntemlerle gür saç görünümü kazandırmaya çalışanlar bulunmaktadır.

Gür saç kadınların saçlarını daha kolay şekillendirmesine daha dolgun ve güzel göstermesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle saç gürleştirmek isteyenler, en güzel aksesuar olan saçlarını fazla gür göstererek biçimlendirmek istemektedir. Gür saç yöntemleri birden fazladır. Saç gürleştirmek için bir çok yöntem denenmiştir. Bunlardan bazıları doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sadece saç gürleştirmek için bile klinik açan ve sadece bu iş ile uğraşan doktorlar vardır. Saç gürleştirmek için yalnızca doktor değil doğal yöntemlerle de saç gürleştirmeye çalışılmaktadır. Saçları gürleştirmek için ne yapmalı , saçlar nasıl gürleşir ve saç gürleştirmek için yapılan doğal yöntemlere bir göz atalım.

Saç Gürleştirmek İçin Kesin Çözüm

Saç gürleştirmek için kesin çözüm arayanlar saç gürleştirmek için bitkisel çözüm önerilerini deneyerek etkili sonuç elde edebilirler. Sizlere saç gürleştirmek için en çok denenen ve etkili sonuç veren yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Sıklıkla sorulan saçları gürleştirmek için yapmamız gerekenleri hakkında merak edilenleri ayrıntılı olarak açıklamaya çalışacağım.

doğal yolla saç gürleştirme

Saç Gürleştirmek İçin Isırgan Otu

Isırgan otu ile saç gürleştirme yöntemi sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Isırgan oyu saçın gürleşmesinde büyük rol oynamaktadır. Bir çok faydası olan ısırgan otunu sadece saç gürleştirmek için değil de başka yöntemler için de kullanabilirsiniz ancak saç gürleştirmek için öncelikle bir miktar ısırgan otunu bir cezve yardımı ile ya da herhangi bir tencere yardımı ile kaynatmalısınız ( yaklaşık on dakika) çay demler gibi kaynattığınız ısırgan otunu bir miktar soğuması için kenarda bekletin, ılıdıktan sonra bu ısırgan otu suyu ile saçlarınızı yıkamalısınız. Ancak ısırgan otunu öncesinde süzmeyi unutmamalısınız. Yani yalnızca ısırgan otu suyu ile saçınızı ıslatmanız gerekmektedir. Isırgan otu ile yıkadıktan sonra saçınızı bir saat kadar bir süre beklemelisiniz. Islak bir şekilde olduğunuz için biraz sıkılabilirsiniz ama saç gürleştirmek istiyorsanız sabretmeniz gerekmektedir. Bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık su yardımı ile durulamalısınız.

Isırgan otu saç gürleştirmek ve saç bakımı için bire birdir bunu uygulama yaptıktan sonra saçlarınızın hızla gürleştiğini gördüğünüzde fark edeceksiniz. Isırgan otu ile saç gürleştirme yöntemini haftada yalnızca iki defa yapmanız yeterlidir. Aynı zamanda bu ısırgan otu ile yaptığınız saç bakım küründe saçlarınız gürleşmek ile kalmayacak aynı zamanda saç tellerinizde kalınlaşacaktır.

Saç Gürleştirmek İçin Sarımsak Kürü

Sarımsak ile saç gürleştirme yönteminden korkabilirsiniz. Sonuçta sarımsak kokusu rahatsız edici bir kokudur. Ancak sarımsak ile saç gürleştirmek oldukça etkili bir yöntemdir. Sadece saç gürleştirme de değil aynı zamanda saç tellerinin daha kalın olmasını saç diplerinin ve köklerinin daha güçlü olmasını sağlar. Sarımsak saç gürleştirmenin yanı sıra saç dökülmesini de önleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Sarımsak ile saç gürleştirmek için uygulayacağınız yöntem şu şekildedir; üç diş sarımsağı iyice soyup havanda ezmelisiniz. Ezmiş olduğunuz bu sarımsağı saç diplerinize uygulayarak bir saat kadar bir süre kadar beklemelisiniz. Ekledikten sonra saçlarınızı bol su yardımı ile iyice durulamalısınız.

Saç gürleştirmek için bire bir olan sarımsak ile gürleştirme yöntemini iki hafta da bir uygulayarak saçlarınızda ki değişimi fark edeceksiniz.

saç gürleştirme yolları

Saçları Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Saç Gürleştirmek İçin Karanfil

Karanfil ile saç gürleştirme yöntemi belki de en çok sevilen yöntemlerden olabilir. Bunun sebebi karanfilin yalnızca saç gürleştirme etkisi değil aynı zamanda güzel hoş bir kokuya sahip olmasıdır. Hoş kokulu güzel karanfil saç gürleştirmek için birebir olabilir. Karanfil ile saç gürleştirmek için öncelikle bir tutam kurumuş karanfili almalı ve bir miktar su yardımı le çay demler gibi demleyip kaynatmalısınız. Kaynattıktan sonra karanfil suyunu süzerek saçlarınızı yıkamalısınız. Karanfil suyu yaklaşık bir saat boyunca saçınızda kalmalıdır. Ardından bol su yardımı ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Karanfil ile saç gürleştirmek için bu uygulamayı hafta da iki defa yapmanız yeterlidir. Saçlarınız daha gür daha canlı ve çok daha bakımlı görünecektir. Karanfil ile saç gürleştirme yöntemi ile hem daha bakımlı hem de gür saçlara sahip olabilirsiniz ve bunun yanında kırık olan saçlarınızın onarımını sağlayabilirsiniz.

Saç Gürleştirmek İçin Badem Yağı

Badem yağı ile saç gürleştirmek ve saç bakımı yapmak en çok eski çağlardan beri bilinen bir yöntemdir. Saçları gürleştirmek için badem yağını saçlarını düzenli olarak sürmeniz yeterli. Saçlara bakım yapan, onaran ve gürleştiren badem yağı doğal içeriği sayesinde saça asla zarar vermez. Kepeği önleyen, saçı derinlemesine besleyen badem yağı saçları gürleştirdiği gibi daha doldun ve hacimli olmasını sağlar.

Badem yağı ile saç gürleştirmek için banyodan 1 saat öncesinde saçlara 2 yemek kaşığı badem yağı dökülür ve parmak uçları ile saç diplerine iyice yedirilir. Bir bone ile saçlar kapatılır ve 1 saat beklenir. İşlemi bitirmek için şampuanla saçlar iyice durulanır.

Dilerseniz banyodan sonra temiz saçlarınıza 3 yada 4 damla badem yağını damlatıp saçlarınıza yedirebilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız durulamaya gerek yoktur. Az miktarda kullanıldığında yağlanmaya neden olmaz.

saç nasıl gürleşir, doğal yolla saç gürleştirme

Saç Gürleştirme Doğal Yolları

Saç gürleştirmek için doğal yollar her zaman daha etkili ve kesin sonuç veren yöntemlerdir. Saçları gürleştirmek için saçlara kimyasal ürün sürmek kısa zamanda gürleşmesini sağlarken belli bir zaman sonra saçlar daha kötü bir duruma girebilir.

Saç gürleştiren şampuan seçiminde mutlaka bitkisel içeriğe sahip olan şampuanlar seçilmelidir. Sizlere verdiğim saç gürleştiren yağlar ve saç gürleştiren kürleri deneyebilirsiniz. Sizlere verdiğimiz yöntemler saç gürleştirmek için en etkili yöntemlerdir.

Saç gürleştirmek için doğal yöntemler anlatmaya çalıştım.. Ancak saç gürleştirmek için bu yöntemleri uygulamak yeteri değildir. Saçlarınızı çok fazla yıpratmamalısınız. Yani saç kurutma makinesi, düzleştirici, tost, maşa gibi saç şekillendiricilerin çok fazla kullanmamalısınız. Kullanmış olsanız bile ısısını çok fazla yüksek tutmamaya özen göstermelisiniz.

Saçları Gürleştirmek İçin Yapılır

Saç bakım kremlerinizi, şampuanlarınızı doktorunuzun tavsiyesine göre seçmelisiniz. Bir çok kimyasal madde içeren şampuanlar saçlarınızın dökülmesine sebep olarak saçınızın gür görünümünü kaybettirir. Gür saç ve bakımlı saç her kadının en doğal isteğidir. Bu nedenle doktorların tavsiye ettiği saç gürleştirmek için özel olarak üretilmiş şampuanları kullanmalısınız.

Gür saç için doğal yöntemlerle evinizde kendiniz bakım yapabilir. Dilerseniz doktorunuza giderek saç ekimi yaparak seyrek olan yerlerde saçlarınızı gürleştirebilirsiniz. Ya da saç gürleştirmek için özel olarak üretilmiş şampuanlardan destek alabilirsiniz. Ancak kuaförlerden saçlarınızın gür gözükmesi için saç taktırmak, kaynak yapmak saçınıza gür saç görünümü kazandırmak yerine yapay bir görünüm kazandıracaktır.

Sizlere bu yazımızda saç gürleştirmek için neler yapılır, saçları gürleştirmek için ne yapmalıyım hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Saçları gürleştirmek için doğal yöntemleri deneyerek saçlarınızın daha gür olmasını sağlayabilirsiniz. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem