Pruzon Pomad

Pruzon Pomad

Pruzon Pomad; Ülkemizin ilk bitkisel kortizon içerikli pomadlarından biri olan Pruzon Pomad; pişik, egzama, kızarıklık ve anal füssür tedavisinde kullanılan son derece etkili bir üründür.

Doktor reçetesi ile kullanılması gereken bu ürün; oldukça etkili bir kaşıntı kremidir. Bileşenlerinde yer alan bitkisel kortizonlar sayesinde kortizona karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişileri fazla rahatsız etmeyen bu krem; eczanelerde reçeteli ya da reçetesiz olarak satışa sunulur.

Tıpkı bir fondöten gibi cilde sürülen ve ciltteki egzama ve kızarıklıkları tedavi eden bu ürün; makat kaşıntısını, vajinal bölge kaşıntısını, genellikle bebeklerde görülen pişiği ve anal dermatiti kısa bir süre içerisinde iyileştirme gücüne sahiptir.

Bu yazımızda kısaca Pruzon Pomad nedir? Pruzon Pomad nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamak ve Pruzon Pomad kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsetmek istiyoruz.

Pruzon Pomad Nedir?

Dermatoloji uzmanları tarafından sıklıkla reçete edilen bu krem; cilt kaşıntılarını gideren ve düzenli kullanıldığı takdirde kaşıntıyı kısa bir sürede geçiren bir kremdir.

Etken maddeleri arasında kalamin, çinko asit, meyan kökü özütü ve çay ağacı yağı bulunan bu krem; bu maddeler sayesinde kaşıntıyı, kızarıklığı, egzamayı ve pişiği tedavi eder.

%4 kalamin, %1 çay ağacı yağı, %5 oranında çinko oksit ve %1 oranında meyan kökü ekstrası içeren bu krem; dermatologların önerdiği en kaliteli ve en etkili kaşıntı ve pişik kremlerinden biridir. Sizlere pruzon pomad merhem içerisinde bulunan etken maddeleri ayrıntılı olarak açıklayarak bilgi vermek istiyorum.

Pruzon Pumad İçeriği

Kalamin % 4
Melaleuca alternifolia (TTO,çay ağacı yağı) % 1
Çinko oksit % 5
Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü % 1

Kalamin : Bazı maddelerin birleşmesinden elde edilmektedir. Pruzon merhemin etken maddelerinden biridir. Böcek sokmasında ve tahrişi önlemede çok etkilidir cildi yatıştırıcı etkisi vardır. Yanık, güneş yanıkları, su çiçeği ve pişiklerde etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Çinko Oksit: Yanıklarda ve güneş yanıklarında iyileştirici ve acıyı azaltıcı etkisi olan çinko oksit içeren kremler yanık kremi olarak bilinir. Sürüldüğü bölgede koruyucu tabaka oluşturarak iyileşme sürecini hızlandırır.  Pişik ve kaşıntı kremlerinde kullanılmaktadır.

Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü) : Kortizonun zararlarından korunmak için tercih edilmektedir. Bitkisel kortizon olarak bilinir ama kortizon gibi zararlı değildir. Kortizonun kullanıldığı her alanda tercih edilir. Kortizonlu kremler belli bir süre kullanılırken bu etken maddeyi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Çay ağacı yağı: Cildi onaran cildin kendini hızlıca yenilemesini sağlayan çay ağacı yağı mantar ve sivilceler üzerindeki olumlu etkileri bilinmektedir. Antibakteriyel etkiye sahiptir bakteri ve enfeksiyon oluşumunu önler.

Pruzon Pomad Ne İşe Yarar?

Genellikle 40 gramlık tüplerde tek kullanımlık olarak sunulan Pruzon Krem; sadece kaşıntı kremi değildir. Bu krem aynı zamanda cilt tahrişlerine, kızarıklıklara, mantara oldukça iyi gelir. Virüsleri ve bakterileri yok eden zengin içeriği sayesinde Pruzon Pomad; kaşıntıyı geçirmenin yanı sıra kaşıntının cildin diğer bölümlerine yayılmasını da engeller.

Pruzon Pomad içeriğinde yer alan çay ağacı yağı; mantara neden olan bakterileri yok ederken, aynı zamanda ciltteki mikropları da öldürür.

Pruzon Pomad’ın bir diğer etken maddesi olan kalamin özellikle suçiçeğinin neden olduğu kaşıntıyı hafifletirken; çinko oxit; bebeklerin yanı sıra hemen hemen her yaşta kişinin yakalanabileceği pişiği tedavi eder.

Bu kremin en önemli etken maddelerinden biri olan meyan kökü özütü; alerji nedeniyle ciltte oluşan ödemi yok eder.

Pruzon pomad neye yarar, pruzon pomad ne için kullanılır sorularına cevap vererek pruzon pomad kullanım alanları hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Makat Kaşıntısı ( Anal Fissür) : Ciddi rahatsızlık veren kişin sosyal hayatını bile etkiyen anal fissür makatta çatlak olarak bilinir. Anal fissür sorunu yaşayanlar bu rahatsızlığı tel yada cam bakması gibi hissedeler. Tuvalete gidememe ve bunun sonucunda oluşan kabızlık durumun dahada ciddi olmasına neden olur. Makatta çatlak varsa ilk kullanılacak ve etkili sonuç verecek merhem pruzon pomaddır.

Genital bölge kaşıntısı : Genital bölge kaşıntı rahatsızlık veren bir durumdur. Genelde krem tedavisi ile desteklenmesine karşın pek çok krem kesin sonuç vermez. Vajinal kaşıntı tedavisi sonra genelde pruzon krem önerilmektedir.

Egzama : Kaşıntı ile beraber görülen egzama ciddi cilt sorunlarından biridir. Tahriş ve cilt kuruluğu ile beraber görülür.  Genelde egzama tedavisi kortizonlu kremler ile yapılır. Kortizonun zararlı etkilerinden korunmak için pruzon pomad egzama için kullanabilir.

Pişik :  İster yetişkin olsun isterse bebek pişik ciddi rahatsızlık ve acı veren bir durumdur. Pişiği önlemek için pruzon merhem kullanabilirsiniz.

Mayasıl tedavisi : Anal bölgede yani makatta kaşıntı ile ortaya çıkan mayasıl diğer adı ile anal dermatit tedavisinde en etkili ve kesin sonuç için pruzon pomad kullanılması tavsiye edilir.

Pruzon pomad nerelerde kullanılır hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım ama daha bir çok kullanım alanına sahip olan bu krem cilt sorunlarına, yaralara, tahriş ve ödeme iyi geldiği bilinmektedir. Pruzon pomad nerelerde kullanılır sorusunu cevapladıktan sonra şimdi sizlere pruzon pomad nasıl kullanılır, pruzon pomad makata nasıl sürülür, pruzon pomad vajinaya nasıl sürülür hakkında bilgi vermek istiyorum.

pruzon pomad, pruzon merhem

Pruzon Krem Nasıl Kullanılır?

Makatta kaşıntıya neden olan makat çatlaklarını iyileştiren, genital bölgede mantara bağlı olarak gelişen kaşıntıları gideren, yüzde, saç ve ciltte görülebilen egzamayı tedavi eden bu kremin kullanımı; kremin hangi amaçla ve nereye sürüleceğine göre değişiklik gösterir.

Bu krem genellikle egzamalı ya da kaşıntılı bölgeye sabah ve akşam günde iki kez olacak şekilde sürülerek, uygulanır. İlk 3 gün dolduğunda ise kremin günde bir kez sorunlu cilde uygulanması yeterlidir.

Pruzon pomad vajinaya nasıl sürülür

Şayet bu kremi vajinal bölgedeki kaşıntı tedavisinde kullanacaksanız; kremi ince bir tabaka halinde vajinanın iç kısmı dışındaki vajina bölgesine sürmeniz gerekir.

Pruzon pomad makata nasıl sürülür

Anal füssür tedavisinde ise bu kremin makat bölgesinin yanı sıra bir miktar makat iç kısmına da sürülmesi en iyi sonucu almanızı sağlar. Pruzon Pomad kremi tedavi edilmesi gereken cildinize sürmeden önce cildinizi alerji yapmayan sabun ve bol ılık suyla durulamayı unutmamalısınız!

Pruzon pomad hamilelikte kullanımı

Bu krem tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olduğu için hamile bayanlar ve emziren anneler tarafından da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Ancak; krem kullanımı kremin sürüleceği yere göre değiştiği için bu merhemi cildinize uygularken mutlaka doktorunuzun reçete ettiği kullanım şeklini göz önünde bulundurmalısınız.

Pruzon Pomad Yan Etkileri

Ülkemizin ilk bitkisel kortizon içerikli kremlerinden olan bu kremin herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Ancak nadir olarak kremin sürüldüğü sorunlu bölgede geçici bir kızarıklık gözlemlenebilir.

Kremin içeriğinde bulunan maddelere karşı herhangi bir alerjiniz bulunmuyorsa bu kremi gönlünüz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz

Pruzon Pomad Kullananlar

Pruzon merhem kullanalar krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin etkisinin tartışılmaz olduğunu dile getirmişlerdir. Pruzon pomad kullananlar kremin kortizonlu olmamasından ve içeriğinde bitkisel içeriklerin bulunmasından dolayı güvenle kullandıklarını dile getirmişlerdir.  Kaşıntı kremi olarak bilinen pruzon kullananlar neredeyse hiç bir yan etkisini görmediklerini dile getirmişlerdir. Sizlere pruzon kullanana bazı kişilerin yorumlarını yazmak istiyorum. Pruzon eczanede yok bulamıyorum diyorsanız mutlaka başka bir eczanede bulmanız mümkün

Pruzon Pomad kullanıcı yorumları

  • Makat çatlağı için daha etkili bir krem görmedik keşke daha erken kullansaydım
  • Egzama sorun var kortizonlu krem kullanırken doktorum önerdik iyi ki önermiş hem egzamadan hemde kortizonun zararlarından kurtuldum
  • Bana pişiği geçiren daha iyi bir krem asla öneremezsiniz
  • Genital bölgede kaşıntım olduğunda bu krem her zaman imdadıma yetişmiştir
  • Bebeğim ne zaman pişik olursa kullandığım krem
  • Bir kremin etkisi tartışılmaz ama beni şaşırtan fiyatı neden bu kadar ucuz

pruzon pomad

Pruzon Pomad Hakkında Bütün Sorular

Pruzon pomad hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Pruzon pomad reçetesiz alınır mı

Pruzon pomad reçeteli ve reçetesiz olarak satılan bir kremdir. Eczaneden reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Pruzon pomad devler ödüyor mu

Eğer pruzon merhem size reçete edilirse pruzon kremi eczanelerden aldığınızda devler tarafından ödenmektedir yani pruson pomad sgk tarafından karşılanmaktadır.

Pruzon pomad endikasyonları

Pruzon pomad kaşıntı kremi olarak bilinir. Ayrıca anal fissür, mayasıl, pişik içinde etkilidir.

Pruzon pomad yüze sürülür mü

Pruzon pomad yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Eğer sorun yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Pruzon pomad vajinaya sürülür mü

Pruzon merhem vajinal bbölgeye sürülebilir. Eğer vajinal kaşıntınız varsa bu kremi bu bölgeye sürebilirsiniz.

Pruzon pomad bebeklerde kullanılır mı

Prezon krem bebeklerde pişik ve egzama için kullanılmasına karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.

Pruzon pomad hamile olanlar kullanabilir mi

Bitkisel içeriğe sahip olan bu kremi hamilelerin kullanmasında bir sakınca olmamasına karşın içeriğinde bulunan bitkisel içeriğe karşı alerjinizin olma ihtimaline karşın doktorunuz önerdikten sonra kullanılmalıdır.

Emziren anneler pruzon pomad kullanabilir mi

Emziren anneler bebeklerini emzirdikten sonra kullanmaları tavsiye edilir.

Pruzpn pomad pişiğe iyi gelir mi

En etkili pişik kremlerinden biri olan pruzon pomad yetişkin ve bebeklerde pişiğe iyi gelen kremlerden biridir.

Pruzon mantara iyi gelir mi

Pruzon merhem mantara iyi gelmesine karşın mutlaka mantar tedavisi için bir doktora görünmekte fayda vardır.

Pruzon merhem basur için kullanılır mı

Krem basur için kortizon içermeyen bu kremi basur için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ödem giderici ve iyileştirici etkisi olan bir kremdir.

Pruzon pomad hemoroid için kullanılır mı

Pruzon pomad hemoroid için kullanılan kremlerden biridir. Hemorid tedavisinden sonra doktorunuzun önerisi ile kullanılması gerekmektedir.

Pruzon pomad etkisini ne zaman gösterir

Pruzon pomad kullanılmaya başlandıktan hemen sonra etkisini göstermesine karşın kalıntı ve makat çatlağı için etkisini 2 gün içerisinde göstermektedir.

Pruzon Pomad Nerede Satılır

Pruzon pomad nerede satılır, pruzon pomad nereden alabilirim sorusu bu kremi almak isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Pruzon pomad eczaneler ve internet sitelerinde satılmaktadır. Kremi resmi sitesinden yada eczaneden almanız mümkün.

Pruzon Pomad Prospketüs

Pruzon pomad prospektüs bilgilerin merhem hakkında bütün bilgileri bulöanız mümkün. Pruson pomad size reçete edildiğinde kesinlikle merhem hakkında bilgi sahibi olmak için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kremin reçete kağıdında pruzon pomad nedir, pruzon pomad ne için kullanılır ve yan etkileri doğru ve güncel şekilde yazmaktadır.

Pruzon Pomad Fiyatı

Pruzon pomad ne kadar, pruzon pomad kaç lira, pruzon pomad fiyatı nedir sorusuna cevap vermek istiyorum. Pruzon pomad fiyatı çok uygundur etkisi büyük fiyatı küçük olan bu krem 10 ile 20 tl arasında satılmaktadır.

Pruzon Pomad Muadili

Pruzon pomad eşdeğer yada pruzon pomad muadili her hangi bir krem bulunmamaktadır. Pruzon en etkili kremlerden biri olduğundan bu kremi kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem