Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemler

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemler

Her kadın dolgun, gür ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Kirpik uzunluğu doğuştan gelen genlerle aktarılan bir durumdur. Yani kirpiğinizin ne kadar uzun olacağını saç uzunluğunuz da olduğu gibi siz karar veremezsiniz. Ancak kirpiklerinizi uzatmak için bir şeyler yapabilirsiniz.

Kirpik uzatma yöntemi olarak kadınlar genelde rimel kullanmaktadır. Son zamanlarda kirpik uzatmak için serumlar ve takma kirpikler de yaygınlaşmaya başlamıştır. Takma kirpikler uzun kirpik görünümü vermektedir ama bu devamlı değildir. Takma kirpik takabilmek için ise sürekli kullanıyor olmanız ve artık kirpik takmaya alışmış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kirpik uzatmak yerine kirpiklerinize ve gözlerinize zarar verebilirsiniz.

Kirpik uzatmak, kirpik gürleştirmek, kirpik dolgunlaştırmak ve kirpikleri belirgin hale getirmek için kadınlar bir çok yöntem denemektedir ama çoğu kirpik uzatma yöntemleri sürekli değil geçici olmaktadır. Bunlara biraz göz atalım.

Sizlere kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi vererek en çok denenen ve etkili kirpik uzatma yöntemleri nelerdir bilgi vermek istiyorum.

Evde Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde deneyebileceğiniz basit ve etkili yöntemlerdir. Doğal yolla kirpik uzatmak ve gürleştirmek için sizlere vereceğim yöntemlerden dilediğini deneyebilirsiniz.

kirpik uzatma yolları

Hint Yağı ile Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Hint yağı içerisinde bol miktarda E vitamini bulundurmaktadır. Hint yağı ile kirpik uzatmak diğer kirpik uzatma yöntemlerine göre daha doğal bir yöntem olmaktadır. Hint yağı ile kirpik uzatmak isteyenler sabırlı olmalı ve düzenli olarak Hint yağını kullanmalıdır. Aktarlarda ve baharatçılarda satılan Hint yağını kirpiklerinize kullanacağınız için gerçek Hint yağı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Gerçek hint yağını temin ettikten sonra kulak pamuğu ile kirpiklerinize maskara sürme yöntemi ile uygulamalı ve beklemelisiniz. Bu yöntem diğer kirpik uzatma yöntemlerine göre daha doğal ve daha kalıcı bir yöntemdir. Bu nedenle kirpik uzatmak için en sağlıklı yöntem Hint yağı ile kirpik uzatma yöntemidir.


İLGİLİ KONU

Hint Yağı İle Kirpik Nasıl Uzatılır


Vazelin ile Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Vazelin kirpik uzatır mı sorusu genelde kirpik uzatma ve gürleştirmek isteyen bayanlar tarafından sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Maliyeti düşük olması ve kirpik uzatma etkisinden dolayı sıklıkla vazelin tercih edilmektedir. Evimizde ve çantamızda devamlı bulunan bulunan vazelin ile kirpik nasıl uzatılır cevabı yazımızda.

 • Hassas yapısından dolayı kalite bir vazelin seçilir
 • Bir adet kulaç çubuğuna az miktarda vazelin sürülür
 • Kirpik diplerinden başlayarak yukarı doğru sürülür göze gelmemesine dikkat etmelisiniz.
 • 2 günde 1 defa akşam yatmadan önce düzenli şekilde kirpiklere vazelin sürün

Vazelin mutlaka kirpiklerinize sürdükten sonra kirpiklerin üzerinde kalmamasına dikkat edin.

Maskara ile Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kirpik uzatma yöntemlerden bir diğeri ise maskara ile kirpik uzatmaktır. Maskara kullanarak kirpik uzatma yöntemi günlük hayatta hemen hemen her kadının kullandığı bir yöntemdir. Kirpik uzatmak için maskarayı tercih eden kadınlar değişik stiller kullanır.

Maskara ile kirpik uzatırken bazı kadınlar maskarayı göz üzerinde bir süre bekletmeyi tercih ederler bu yöntemin kirpik uzatırken daha fazla işe yaradığını düşünmektedirler.

Kirpik uzatmak için ayrı gürleştirmek ve daha yoğun renkler vermek için ayrı ayrı, çeşit çeşit maskara türleri vardır. Maskara ile kirpik uzatmak isteyen kadınlar kirpiklerine göre maskara fırçası tercih etmekte ve maskara alımlarını da ona göre gerçekleştirmektedir. Maskara alımı yaparken önemsenen şeylerin başında fırça ucu gelmektedir. Fırça ucu iki çeşittir kıl fırça ucu ve plastik fırça ucu olmak üzere. Maskara da kıl fırça ucunu tercih edenler plastik kullananlara göre daha azdır. Bunun sebebi kıl ucun daha çabuk yıpranmasıdır. Sizler de günlük hayatınızda maskara ile kirpik uzatabilirsiniz ancak bu yöntemin de zararları vardır. Her kozmetik ürün gibi gözlerinize zarar verebilmekte ve kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilmektedir. Kirpik uzatmak için başvurduğunuz yöntemler bu nedenle önemlidir.

kirpik uzatma yolları, kirpik gürleştirme yolları

Zeytin Yağı ile Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kirpik uzatmanın bir çok yöntemi olduğunu ve bazılarının çok yapay bazılarının ise doğal olduğunu gördük. Zeytinyağı ile kirpik uzatma yöntemi ise pratik ve kolay bir kirpik uzatma yöntemidir. Her evde bulunması mümkün olan zeytin yağını gözlerinize kulak pamuğu yardımı ile kirpik diplerinize rmel sürer gibi uygulamalısınız. Zeytinyağı kirpiklerinizi gürleştirip, kirpik köklerini güçlendirerek uzatacaktır. Kirpik uzatmak için doğal yöntemlerin başında gelen zeytinyağı ile kirpik uzatmak çok basit ve doğaldır sizler de zeytin yağı ile evlerinizde kirpiklerinizi uzatabilirsiniz.

Badem Yağı ile Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Badem yağı kıl köklerini besleyerek kirpiklerin daha kısa sürede daha gür ve canlı olmasını sağlar. Badem yağını kirpiklere düzenli olarak sürdüğünüzde etkisini kısa sürede görmeniz mümkün. Kirpik uzatan yağlar içerisinde sıklıkla kullanılan badem yağını günlük olarak kulak çöpü ile kirpiklerini sürmeniz yeterlidir. Gözlerinizin içine kaçırmamaya dikkat edin tahrişe neden olabilir. Dilerseniz badem yağını hint yağı, zeytin yağı yada susam yağı ile beraber kullanabilirsiniz.

Takma Kirpik ile Kirpik Uzatma

Takma kirpik kullanarak kirpiklerini uzatmaya çalışan birçok insan vardır. Bu yöntem sıkça kullanılan bir yöntem olmasının yanın da işe yaran bir yöntemdir. Ancak takma kirpik takmak kirpikleri uzun ve gür gösterse de pratik istemektedir. Aynı zamanda takma kirpik kullanımı biraz maaliyeti yüksek olacaktır. Her bir takma kirpik en fazla üç kullanımlıktır. Genellikle kuaförler de ve güzellik merkezlerinde tercih edilen takma kirpikleri evinizde kullanırken yeteri kadar tecrübeli değilseniz gözünüzde ki takma kirpileri çıkarırken takma kirpik ile beraber kendi kirpiklerinizi yolunup dökülebilme riski yüksektir. Kirpik uzatmak için pratik bir yöntem olması takma kirpikleri avantajlı yapmaktadır ama bahsettiğimiz olumsuzluklar ise kirpik uzatırken karşılaşmak istemediğimiz problemler olup dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Takma kirpik çeşitleri oldukça fazladır. Bu kirpikleri kullanırken kirpiklerinizi uzatmak istediğiniz boyut da , gürleştirmek istediğiniz gürlükte kendiniz seçmektesiniz. Takma kirpiklerin yalnızca kirpik uçlarına takılanı, tamamen bütün halinde takılanı mevcuttur. Sadece kirpik uçlarını uzatmak amacıyla takılan kirpikler daha doğal bir görünüm verdiği için günlük hayatınızda tercih edebileceğiniz bir takma kirpik çeşididir. Diğer tamamen takılan takma kirpikler ise daha yapay durmakla beraber günlük hayatta kullanım için pek elverişli değildir.

kirpik uzatma ve gürleştirme

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Bitkisel Yöntemleri

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde rahatlıkla deneyebileceğiniz etkili yöntemler bulunmaktadır. Kirpik uzatma ve gürleştirme bitkisel yöntemler kirpikler hem dökülmesini önlemekte hemde kirpiklerin daha canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.

Kirpik uzatan bitkisel yağlar aktarlardan yada eczaneden alarak evde deneyebilirsiniz.  Badem yağı, jojoba yağı, hint yağı ve zeytin yağı kirpik uzatan ve gürleştiren en etkili yağlardır. Kirpik nasıl uzar, kirpik nasıl uzatılır doğal yöntemler nelerdir sizlere bu konu hakkında etkili yöntemden bahsetmek istiyorum.

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kirpik uzatma ve gürleştirmek için doğal yöntemler arasında bulunan etkili tariflerden birini size vermek istiyorum. Düzenli olarak yapıldığında etkisini kesin göstermektedir.

Malzemeler

 • 1 çorba kaşığı Aloe vera
 • 1 çay kaşığı jojoba yağı
 • 1 çorba kaşığı papatya çayı ( Papatya çayı demlenip 10 dakika dinlendirilmelidir)

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeler bir cam kase içerisinde karıştırılır. Temizlenmiş, makyaj ve rimelden arındırılmış kirpiklerini günde 2 defa sürün. Kirpiklere uygulamak için kulak çöpü ile uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığında etkisi kısa sürede görmeniz mümkün.

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Serumu

Kirpik uzatma ve gürleştirme sürümleri piyasada çok fazla satılmaktadır. Genelde bu serumu kullananlar etkisini görmediklerini sıklıkla dile getirmişlerdir. Kaş ve kirpik uzatmak ve gürleştirmek için sizlere ev yapımı harika bir kirpik ve kaş uzatan bir serum tarifi vermek istiyorum. Dökülen, seyrek ve cansız kirpiklere bu serumu uygulayabilirsiniz.

 • Aloe vera jeli
 • E vitamini ampulü
 • Tatlı badem yağı
 • Hint yağı

Aleo vera isteğe bağlıdır eğer bulamasanız koymanıza gerek yoktur. Ama bulursanız içeriğinde E vitamini olduğundan kıl köklerini besleyerek ve kalıntıları temizleyerek kirpiklere bakım yapar. E vitamini ampulü eczaneden alabilirsiniz. Hint yağı asırlardan beri saç uzatmak ve bakım yapmak için kullanıldığı bilinmektedir. Hint yağının içerisinde omega yağı, E vitamini bulunmaktadır ayrıca  hint yağı antioksidan etkiye sahiptir. Baden yağı ise kıl köklerini besleyen, cildi canladıran ve yenileyen etkiye sahiptir.

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir cam kase içerisine 1 adet E vitamini ampulü ekliyoruz, daha sonra 1 çay kaşığı aloe vera, 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı hint yağını ekleyip karışımı hazır hale getirmek için karıştırıyoruz. Her akşam yatmadan önce kulak çubuğu yardımı ile kirpik ve kaşlarınıza düzenli olarak sürmelisiniz. Düzenli kullanıma bağlı olarak daha gür daha kalın kirpik ve kaşlara sahip olacaksınız. Ayrıca dökülmeler ve cansızlık yok olacaktır.

Kirpik Uzatmak İçin Evde Yapılabilecekler

Sizlere bu yazımızda kirpik uzatmak ve gürleştirmek evde yapılabilecek etkili yöntemlerden bahsetmeye çalıştım.  Kirpik uzatıcı ürünler kullanmak yerine daima kirpikleri uzatan yağlar ve doğal yöntemleri kullanmanız daha sağlıklı ve faydalıdır. Kirpikleri uzatmak için hint yağı, jojoba yağı hint yağı ve zeytin yağı kesinlikle ilk tercihiniz olmalıdır.

Kirpiklere serum yada bitkisel yağları sürerken mutlaka kulak çubuğu kullanmalı ve gözlerinizin içerisine bu yağların gelmemesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca kirpik uzatan vazelin sürerken az miktarda vazelin dikkatli şekilde sürülmelidir.

Sizlere bu yazımızda kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Yazı hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem