Hint Yağı İle Kirpik Nasıl Uzatılır

Hint Yağı İle Kirpik Nasıl Uzatılır

Hint yağı ile kirpik uzatmak uzun yıllardır bilinen ve denen etkili yöntemlerden biridir. Cilt bakımda sıklıkla kullandığımız Hindistan cevizi yağı içeriğinde bulunan vitaminler ve minareller sayesinde kirpiklerin kısa zamanda uzamasını sağlamaktadır.

Kirpiklerin dökülmesi, kopması ve cansız görünmesinin yanında kısa kirpiklere sahip olanlar genelde kirpik uzatmanın doğal yöntemlerini aramaktadır. Daha canlı, parlak ve uzun kirpiklere sahip olmak için Hint yağı harika etkisi ile karşımıza çıkmaktadır. Sizlere bu yazımızda hint yağı kirpiklere nasıl sürülür, hint yağı kirpik uzatır mı, hint yağı kirpiğe nasıl sürülür hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Hint Yağını Kirpik Uzatma Kullananlar

Gözlerin güzel olmasının yanı sıra kirpik güzelliği de önemlidir. Kirpikleriniz ne kadar gür ve uzunsa gözleriniz de bir o kadar dikkat çekici ve güzel olacaktır. Zaten güzel olan gözlerinize gür ve uzun kirpiklerle güzellik katmış olacaksınızdır. İşte sebep budur ki kadınlar gözlerinin üzerinde olan kirpiklerine maskara sürerek kirpiklerini belirgin ve uzun göstermek isterler. Bu bazen çok zahmetli olabilmektedir.

Göz güzelliğine çok fazla önem veren kadınlar için takma kirpikler yapılmış ve kadınlarımız için hizmete sunulmuştur. Bazı ürünler gözlerimize zarar verme, alerji oluşturma gibi sorunlar yaratabilir bunu da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Sağlığınız hiçbir şeyde önemli değildir. Göz hassas bir duyu organımızdır. Bu nedenle alerjik yaptığını düşündüğünüz ya da makyaj yapmaktan hoşlanmadığınız anlar olabilir. Bunun için ise bir çok kirpik uzatma yöntemi bulunmaktadır.

hint yağı ile kirpik uzatma

Bazı kadınlarımızın, genç kızlarımızın kirpikleri oldukça kısa ve seyrektir. Bu durumdan oldukça rahatsız olan ve sırf bu yüzden sürekli gözleri için makyaj ürünleri kullanan bir çok kadın ve genç kız bulunmaktadır. Kirpiklerinin uzun ve görünmesini isteyen bu mükemmel insanlar bir çok yönteme başvurmuş olabilirler bizim tavsiyemiz için kirpik uzatmak ve gürleştirmek için Hint yağıdır. Gelin hep beraber Hint yağının ne işe yaradığına ve faydalarına bir göz atalım.

Hint Yağının Faydaları

Hint yağı adından da anlaşıldığı üzere anavatanı Hindistan olan bir yağdır ve dermansız dertlere deva bulan bir yağdır neredeyse. Eklem ağrılarından saç ve kirpik uzatmaya, kabızlıktan cilt de oluşan yaralara karşı bir çok derde birebir devadır. Hint yağını sivilce izleriniz için çatlaklarınız için tırnaklarınızı güçlendirmek, yaşlılık ile gelmeye başlayan kırışıkları engellemek için birebir çözüm olduğunu söylemimiz mümkündür.

Bu kadar derde deva olan Hint yağının her evde bulunması güzelliğiniz ve sağlığınız için oldukça önemlidir. Kilo alıp verirken oluşan çatlaklara Hint yağını masaj yöntemi ile sürerseniz bu çatlakları gidermiş olacak ve daha kusursuz bir şekilde kilo vereceksinizdir. Aynı şekilde ergenlik döneminden kalan başa bela sivilcelerinin o yüzde sinir eden rahatsızlık duyduğumuz ve her defasında bb kremleri ve fondötenlerle kapatmaya çalıştığımız sivilce lekelerine de sürerek bu sivilce lekelerinin azaldığını hatta düzenli ve devamlı kullanımda bu lekelerin tamamen yok olduğunu göreceksiniz.

Kabızlık dönemlerinde ise bir çay kaşığı Hint yağını şurup içer gibi içebilirsiniz eğer bu şekilde içmekten çok fazla rahatsızlık duyarsanız ve içemezseniz bir çay kaşığı kadar Hint yağını yemekte olduğunuz bir besin içerisine ilave ederek de tüketebilirsiniz. Saç konusuna gelecek olursak ise her kadın güzelliğini neredeyse saçlarına borçludur. Saçları için yumuşak ve gür görünmesini ister bu yüzden kuaför kuaför gezerek bir ton para harcar. Saçlarına değer verir ve şekillendirir. Hint yağını her banyodan önce saç diplerine masaj şeklinde biraz uygularsanız Hint yağının içinde bulunan E vitamini sayesinde saç köklerinizi güçlendirerek saç dökülmelerini engelleyecek ve saçlarınızın daha gür bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Hint Yağının Kirpiklere Faydaları

  • E vitamini bakımında zengindir
  • Kirpik köklerini besleyerek hızlıca uzamasını sağlar
  • Kirpiklerin daha gür ve kalın olmasını sağlar
  • Daha canlı ve parlak görünmesini sağlar
  • Cilt tarafından emildiği için etkisini hızlıca gösterir

Görüldüğü gibi Hint yağının kadın dostu olduğunu gözler önüne sermiş olduk şimdi isterseniz kirpiklerinizi gürleştirmek ve uzatmak için nasıl kullanmanız gerektiği hakkında biraz bilgi verelim.

hint yağı ile kirpik uzatma ve gürleştirme

Hint Yağı Kirpiğe Nasıl Uygulanır

Kadınların gözlerine ve kirpiklerine çok fazla önem verdiğini söylemiş ve bunun nedenini açıklamıştık. Peki bir çok derde deva olan Hint yağı bu konuda nasıl devreye giriyor?

Hint yağı kirpikleri düzenli kullanımda uzatarak gürleştirerek daha güzel gözlere ulaşmanızı sağlayacaktır. Maaliyeti çok fazla olmayan Hint yağını baharatçılardan ya da aktarcılardan temin edebilir, satın alabilirsiniz. Peki bu almış olduğunu Hint yağını kirpiklerinize nasıl ve hangi yöntemle uygulayacaksınız?

Hint yağını bir adet kulak pamuğunun ucuna damlatarak rimel sürer gibi kirpik diplerinize sürmelisiniz. Ancak bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Bu püf noktalardan ilki gözünüzde makyaj varken kesinlikle yapmamanızdır. Hint yağı makyaj ürünleri ile birleşerek gözünüze zarar verebilir. Bu nedenle temiz ve makyajsız bir şekilde uygulamalısınız.

Bir diğer püf noktamız ise çok hassas olmanız gerektiğidir. Çünkü göz çok çabuk mikrop kapabilen bir duyu organıdır ve bu konuda hassas olmanı gerekmektedir. Püf noktalarını öğrendikten sonra aktardan almış olduğunuz Hint yağını kulak pamuğuna damlatarak gözlerinize püf noktalarını göz önünde bulundurarak uygulamalısınız. Devamlı ve düzenli bir kullanım gösterdiğiniz zaman kirpikleriniz de sizin bile şaşıracağınız türden değişimler gözlemleyeceksinizdir.

Hint Yağı ve Zeytin Yağı İle Kirpik Uzatma

Zeytin yağının besleyici etkisi olduğundan hint yağı ile karıştırılarak kirpiklerin hızlıza uzamasını sağlayabilirsiniz. Daha kısa sürede gür ve bakımlı kirpiklere sahip olmak için eşit miktarda hint yağı ve zeytin yağını kirpiklerinize günde 2 defa olmak üzere 2 hafta boyunca düzenli olarak uygulamanız yeterlidir.

Hint Yağı ve Badem Yağı İle Kirpik Uzatma

Badem yağı ile karıştırılan hint yağı kirpiklerin ve kaşların daha hızlı uzaması için diğer etkili yöntemlerden biridir. Kirpikleri besleyen daha hızlı ve gür uzamasını sağlamak için eşit miktarda badem yağı ve hint yağını 2 hafta boyunca kirpiklerini düzenli olarak sürün. Kirpiklerin doğal olarak uzadığına şahit olacaksınız.

Kadınlar her zaman güzeldir. Her zaman her şeyin en iyisine layıktır. Bakımlı olmak ve bakım yapmak her kadının en doğal hakkı ve arzusudur. Kendini ve çevresini seven her kadın kendisine biraz da olsa bakım yapmaktan asla kaçınmaz.

Hint yağı kirpikleri ne kadar sürede uzatır

Hint yağı ile kirpik uzatma yöntemlerden bahsetmeye çalıştım. Genelde sorulana sorulardan biride hint yağı kirpikleri ne kadar sürede uzatır sorusudur. Düzenli olarak kirpiklerinize hint yağı sürerseniz 2 hafta içerisinde kirpikleriniz uzamaya başlar.

Hint yağı kirpik çıkarır mı

Hint yağı kirpik çıkarmak için değilde cansız, kısa ve dökülen kirpiklerin daha gür, bakımlı ve canlı görünmesi için kullanılır. Kirpiklerin hızlıca uzaması için etkilidir.

Hint Yağı Seçimi Nasıl Yapılır

Hint yağı seçiminde mutlaka kimyasal ürün içermeyen ürünleri seçmemeye özen göstermelisiniz. Hint yağının kirpiklere faydalarından yararlanmak için doğal ve gerçek hint yağını seçmeye özen göstermelisiniz. Hint yağının soğuk sıkım olması gereklidir. Soğuk sıkım hint yağı daha doğaldır ve kirpikler için daha etkilidir. Hint yağını aktarlardan, eczaneden ve kozmetik mağazalarından almanız mümkün.

Hint yağını kirpiklere sürerken gözlerinize kaçmamasına dikkat edin gözleri yakan ve tahriş edici etkisi vardır. Kaşlarınızı değmemesi gereklidir eğer kaşlarınıza değerse kaşlarınız da gürleşir ve uzar.

Sizlere bu yazımızda hint yağı ile kirpik nasıl uzatılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem