Enterogermina

Enterogermina

Enterogermina; Bağışıklık sistemini koruyan ve destekleyen son derece faydalı bir probiyotik olan Enterogermina; aynı zamanda sindirim sistemini de düzenleyen, diğer probiyotiklerden farklı olarak canlı spor formunda olan tek probiyotik olma özelliği taşır.

Vücudumuzdaki antikorların büyüyerek, bağışıklık sistemini güçlendirmesini sağlayan Enterogermina; Bacillus clauisii isimli çubuk şeklindeki, hareketli ve spor bir formu bulunan, yaşam alanı toprak olan, oldukça faydalı bir bakteriyi içerir.

Enterogermina içerisinde yer alan bu probiyotik bakteriler; sindirim sistemi bozukluklarını gidermenin ve bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra bazı solunum sistemi hastalıklarını da tedavi eder.

Bu yazımızda kısaca Enterogermina nedir? Enterogermina ne işe yarar? sorularını yanıtlamak; bu ürünü kullanmanın faydalarına değinmek ve ürünün birtakım yan etkilerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Enterogermina Nedir?

Probiyotik içeren bir gıda takviyesi olan Enterogermina; 50 yıldan daha uzun bir süredir dünya çapında kullanılan, oldukça popüler ve güvenilir bir markadır.

Enterogermina markası; dünyada Bacillus clauissii içeren tek marka olarak, geniş çaplı bir üne kavuşmayı kısa bir süre içerisinde başarmıştır. Ürün; günümüzde İtalya’da bulunan Sanofi ilaç firmasına ait olan üretim tesislerinde üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Kullanımı son derece basit olan bu ürün; hem sıcak hem de soğuk içeceklerle birlikte tüketilebilir. Bu ürünü; seyahatlerinizde bile bavulunuzda gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz.

Enterogermina içerisinde yer alan Bacillus clauissi isimli bakteri; her türlü kimyasal ve fiziksel etmenlere karşı yüksek bir dayanıklılık gösterdiğinden, mide-safra bariyerini aşarak, bağırsaklara kolay bir şekilde ulaşır ve burada antimikrobiyal maddeleri sentezler. Bu sayede de bağırsaklarda sindirimi kolaylaştıran bakterilerin daha kolay bir şekilde üremesine olanak tanır.

Üretim tesislerinde 140 analitik testten geçirilerek imal edilen bu ürünün oldukça faydalı olduğu yapılan pek çok klinik çalışma sonrasında kanıtlanmıştır.

Enterogermina Ne İşe Yarar?

Kullanım alanı her geçen gün artan enterogermina ne için kullanılır, enterogermina ne işe yarar hakkında sizlere bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Enterogermina kullanım alanları ise;

 • Mide-safra bariyerini ve direncini kolaylıkla aşmayı başaran Enterogermina; içerisindeki bakteriler sayesinde zararlı bakterilerin büyümesini ve yayılmasını engelleyerek; bağırsak florasının fizyolojik olarak dengede kalmasına aracılık eder.
 • Bağırsakların daha aktif bir şekilde çalışmasını sağladığı için sindirim sistemini de pozitif yönde etkiler. Sindirim sisteminin daha iyi bir şekilde çalışmasına katkıda bulunan bu ürün; dolaylı olarak bağışıklık sistemini de güçlendirir.
 • Sindirim sistemini düzenleyen, bağırsak florasını dengede tutan Enterogermina; bu özellikleri sayesinde kabızlığı da giderir. Yani kabızlıktan şikayetçiyseniz; bu gıda takviyesini kullanabilir; kabızlığınıza çözüm bulabilirsiniz.

Enterogermina Faydaları Nelerdir

 • Mide bozukluklarından biri olan akut diyare(kısa süreli ishal) tedavisinde kullanılır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için vücudu pek çok hastalığa yakalanmaktan korur.
 • İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde de bu supplementten yararlanılabilir.
 • Vajinal kaşıntı ve kötü kokunun eşlik ettiği bir kadınsal sağlık sorunu olan bakteriyel vajinozun tedavisine yardımcı olur.
 • İshalin yanı sıra kabızlığın tedavisinde de Enterogermina oldukça aktif bir rol üstlenir.

Enterogermina Nasıl Kullanılır?

Kullanımı son derece basit olan bu ürün; kullanıma hazır flakonlar şeklinde satışa sunulur.

Tatsız, renksiz ve kokusuz olan flakonlar; yetişkinlerde günde 2; 4-10 yaş aralığındaki çocuklarda ise günde 1 kez olacak şekilde tüketilmelidir.

Enterogermina markasına ait flakonların içerisindeki sıvı; çay, portakal suyu, süt ya da şekerli su ile karıştırılıp tüketilebilir. Her kullanım öncesinde ise bu flakonların iyice çalkalanması gerekir.

Enterogermina Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Herhangi bir antibiyotik kullanıyorsanız; bu ürün ile antibiyotik tüketimi arasında en az birkaç saat geçtiğinden emin olun.
 • Bu ürünü yalnızca doktor tavsiyesi üzerine kullanın.
 • Birçok faydası olan bu suplementi(gıda takviyesi) doktorunuzun önerdiği zaman dilimi boyunca tüketin.
 • Doktorunuzun önerisi olmadan hiçbir şekilde doz aşımına kaçmayın.

Enterogermina Yan Etkileri ve Zararları

Genellikle herhangi bir yan etkiye neden olmayan bu ürün; aşırı duyarlı kişilerde ciltte kızarıklık ve ürtiker oluşumuna neden olabilir.

Bu ürünü kullandığınız zaman mide bulantısı, mide rahatsızlığı, kızarıklık ya da ürtiker ile karşılaştığınız takdirde Enterogermina kullanımını durdurmalı ve doktorunuzu durumdan haberdar etmelisiniz!

Enterogermina Fiyatı Nedir? Nereden Satın Alınır?

50 TL gibi oldukça makul bir fiyata satışa sunulan bu gıda takviyesini eczanelerde bulabileceğiniz gibi supplement satışı gerçekleştiren siteler üzerinden de temin edebilirsiniz.

Ancak internet üzerinden sipariş verirken son derece dikkatli davranmalı, yalnızca güvenilir adresleri tercih etmelisiniz. Aksi halde raf ömrü dolmuş, sahte ürün kullanımı yüzünden sağlığınıza ciddi anlamda zarar verebilirsiniz.

Enterogermina Kullananlar

Enterogermina Kullananlar içerdiği probiyotik mikroorganizma sayesinde sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olduğu sıklıkla dile getirilmiştir. Bağışılık sistemini güçlendiren etkisi olduğundan faydalı olduğu sıklıkla dile getirilmiştir. Enterogermina kullananlar genelde çocukları için bağışıklık sistemini güçlendiren ve sindirim sistemini düzenleyen etkisi ile probiyotik desteği olduğunu söylemişlerdir. Enterogermina yetişkin kullananlar düzenli olarak sindirim sistemini düzenlediği için tercih ettiklerini yorumlarda dile getirmişlerdir.

Enterogermina kullananlar kabızlık ve ishal sorunlarını geçirdiğini sıklıkla yorumlarda dile getirmişlerdir. Enterogermina ne işe yararEnterogermina kabızlık nasıl geçerEnterogermina zayıflatır mı, Enterogermina bebeklerde kullanımı hakkında sıklıkla sorulan sorulara cevap vererek size yardımcı olmaya çalışacağım.

Enterogermina Hakkında Tüm Sorular

Enterogermina hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Enterogermina devler karşılıyor mu

Bazı doktorların enterogermina reçete ettiği bilinmektedir. Bu gıda tavsiyesi size reçete edilse bile devlet tarafından asla ödenmemektedir.

Enterogermina ne işe yarıyor

Enterogermina yetişkin bağışıklık sistemini dengeleyen, kabızlık önleyen etkiye sahiptir. Enterogermina bağırsak bozukluğuna iyi gelen etkiye sahiptir.

Enterogermina bebeklerde kullanımı

Enterogermina asla doktor tavsiyesi olmadan 2 yaşından küçüklerde kullanılmamalıdır.  Enterogermina bebeklerde ve çocuklarda etkisi kanıtlanmış probiyotik olduğu bilinmektedir.

Enterogermina çeşitleri

Enterogermina 5 ml x 20 Flakon

Enterogermina 5Mlx10 Flakon Yetişkin

Enterogermina kabızlık nasıl geçer

Sindirim sistemini düzenleyen ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi olduğundan düzenli olarak kullanıldığında kabızlığı önleyici etkisi vardır.

Enterogermina içerik

Enterogermina etken maddesi Probiyotik mikro organizma olarak bilinmektedir. Tatsız ve tuzsuz bir yapıya sahiptir.

Enterogermina yetişkinler

Yetişkinler için tercih edilen enterogermina yetişkinler için çok etkili bağışıklık sistemi güçlendiriciler dendir.

Enterogermina bebeklerde kullanılır mı

Kesinlikle 2 yaşından küçüklerde doktor önermedikçe kullanılmamalıdır. 2 ile 11 yaşında olanlarda günde tek doz almak yeterlidir.

Enterogermina zayıflatır mı

Enterogermina kullananlar goda tavsiyelerinin genelde zayıflattığını söylemişlerdir. Probiyotikler, alınan kalorilerin sindirimini ve vücutta enerji kullanımını düzenleyerek kilo kaybına yardımcı oluyor.

Enterogermina hamilelikte kullanılır mı

Hamileler ve hamilelik şüphesi olanlar kesinlikle doktoruna danışmadan asla kullanmamalıdır.

Enterogermina Kimler Kullanamaz

Hamile olanlar, bebek emzirenler ve ciddi sağlık problemi sonucu ilaç kullananlar doktora danışmadan asla kullanmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem