En İyi Yanık Kremi

En İyi Yanık Kremi

Yanık cilt yüzeyinde ve cildin alt tabakasında bulunan dokuların sıcak bir maddeye, elektrik akımına yada kimyasal ürünlere maruz kalması sonucu oluşan durumdur.

Yanıklar ciddi anlamda ağrı ve sızıya neden olabilir. Yanık olan bölgeye ilk yapılacak işlemlerden biri soğuk su tutmak olsa da kesinlikle yanık kremi kullanılması gerekmektedir. Yanık kremleri yanığın iltihap kapmasını ve su toplamasını önlemek için en etkili yöntemlerden biridir.

Yanık kremi yanığın iz kalmasını önlemek için en iyi yöntemlerden biridir. Ayrıca yanığın üzerinde koruyucu tabaka oluşturarak yanığın enfeksiyon kapmasını önler. Eczanelerde çok uygun fiyata satılan yanık kremleri kesinlikle her evde bulunması gereken bir üründür.

Yanık kremlerinin içerisinde genelde Gümüş sülfadiazin etken maddesi bulunmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalara göre Gümüş sülfadiazin içeren kremler yanığın daha hızlı iyileşmesini sağlarken ağrı ve acıyı dindiren etkisi ile bilinmektedir.

Sizlere bu yazımızda en iyi yanık krem isimleri, yanık kremi en iyisi hangisi, yanık acısına ne iyi gelir, yanık ağrısı nasıl geçer hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Yanık Kremi İsimleri

Yanık kremi çeşitleri arasında ismi duyulmuş kremleri seçmeye çalıştım. Yanık kremi kullananlar tarafından en çok tercih edilen ve etkisi kanıtlamış kremler mutlaka her evde bulunması gereken kremlerdir.

Silverdin Yanık Krem

silverdin yanık kremi

Bilinen en iyi yanık kremlerinden biridir. Etkisini hemen gösteren silverdin yanık kremi yaranın hızlı iyileşmesini sağlar. Yanıklarda doktorlar tarafından ile reçete edilen kremdir. Yanık olan bölgeye sürüldüğünde yanık izi kalmamasını sağlar.

Silverdin Krem

Madecassol Merhem

madecassol merhem

Madecassol merhem kullanım alanı oldukça fazla olan bitkisel içeriğe sahip bir kremdir. Cildin hızlıca kendini yenilemesini sağlar. Pek çok cilt sorununda etkili olan madecassol krem yanıkların tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Onarıcı etkisi olan bu krem ayrıca yanık izi kalmaması için tercih edilmektedir.

Madecassol Krem 

Fito Krem

fito krem

Fito krem cildi onaran, cildin hızlıca kendini yenilemesi sağlayan etkili bir kremdir. Kaza sonu oluşan yara ve yanık tedavisinde kullanılan bu krem yanığın enfeksiyon kapmasını önlemek için tercih edilmektedir. Küçük ve yzeysel yanıklarda tercih edilmektedir.

Fito Krem

Hametan Krem

hametan krem

Hametan krem yanıkların iltihap kapmasını önlemek ve yanığın hızlıca iyileşmesi için etkili kremlerden biridir. Düzenli olarak yanık üzerine sürüldüğünde cildin hızlıca kendini onarmasını ve yenilemesini sağlar. Yeni hücre oluşumunu destekleyen bir kremdir.

Hametan Krem

Terramycin Deri Merhemi

terramycin merhem

Terramycin merhem yanıkların enfeksiyon kapmasını önlemek için kullanılan bir antibiyotiktir. Yanık üzerine sürülerek yaranın enfeksiyon kapmasını önlemek için kullanılmaktadır. Genelde yanık tedavisinde destekleyici krem olarak reçete edilmektedir.

Terramycin Deri Merhemi

Derisiv Krem

derisiv krem

Yanıklarda ve güneş yanıklarında sıklıkla kullanılan derisiv bakterilerin oluşmasını önleyen ve yanığın enfeksiyon kapmasını önlemek için kullanılan bir kremdir. Yanık tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Derisiv Krem

Silvadiazin Krem

silvadiazin krem

Silvadiazin krem yanıklarda acı ve sızıyı azaltan bir kremdir. Büyük ve derin yanıkların tedavisinde sıklıkla kullanılan bu krem yanığın su toplamasını ve enfeksiyon kapmasını önlemek için reçete edilmektedir.

Silvadiazin Krem

Silvamed Krem

silvamed krem

Yara ve yanık sorununda enfeksiyon ve iltihap kapmasını önlemek için kullanılan silvamed krem yanığın bakteri kapmasını önlemek için kullanılmaktadır. Yanık olan bölgeye sürüldüğünde yanıkların üzerinde onarıcı etki göstererek iyileşme sürecini hızlandırır.

Silvamed Krem

Gümüş Sülfadiazin İçeren Kremler

Gümüş sülfadiazin içeren kremler en sık kullanım alanlarından biride yanık tedavisidir. Yanık kremlerin etken maddesi olan Gümüş sülfadiazin bir çok bilimsel çalışmada etkisi kanıtlanmış etken maddedir. Yanığın üzerinde koruyu tabak oluşturarak yanışın neden olduğu ağrıyı ve sızıyı önlemektedir. Gümüş sülfadiazin içeren kremler doktorlar tarafında yanık tedavisinde ilk kullanılan ve önerilen etken maddedir. Eğer yanık çok derin ise iz kalmasını istemiyorsanız bu etken maddeyi içeren kremleri tercih edebilirsiniz.

Yanık Kremi Nasıl Sürülür

Yanık kremleri kesinlikle kullanırken hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanık olan bölge bakteri oluşmasına uygun bir ortam olacağından krem sürülmeden önce temizlik yapılması gerekmektedir.

Yanık krem yanığın üzerine ince tabaka halinde sürülür. Eğer yanık alanı büyük ise krem sürüldükten sonra uygun bir bez ile örtülmesi gerekmektedir. Kesinlikle yanık kremleri yanığın tamamen iyileşmesini sağlayana kadar kullanılması gerekmektedir.

Sizlere verdiğin yanık kremleri reçeteli yanık kremleri reçete ile eczanelerde satılmaktadır. Bazı kişilerde kremin etken maddesi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Yanık kremi fiyatları genelde çok uygundur ve eczanelerden almanız mümkün.

Sizlere bu yazımızda en iyi yanık kremi ve yanığa iyi gelen krem hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem