En İyi Sivilce Kremi

En İyi Sivilce Kremi

En iyi sivilce kremleri ergenlik döneminde görülmeye başlayan sivilcelerden kurtulmak için tercih edilmektedir. Genelde sivilce kremleri cilt soyucu ve kurutucu etkisi olduğundan ilk olarak sivilcelerden kurtulmak için doğal ve bitkisel yöntemler denenmelidir.

İçi iltihaplı ve kırmızı kabarcıklı inatçı sivilceler hormonal değişim, aşırı yağ üretimine ve gözeneklerin tıkanmasına bağlı olarak gelişir. Bu gibi durumlarda sivilceleri kurutmak ve yok etmek için en iyi ve en etkili yöntem sivilce kremleri kullanmaktır.

Sizlere vereceğim etkili sivilce kremleri eczanelerde reçete ile satılan kremlerdir. Etkili olduğu kadar ciddi yan etkileri olan en iyi sivilce kremleri mutlaka doktorunuza danışmadan kullanmamanız gereken kremlerdir. Bazı sivilce kremleri ciltti ciddi derecede kuruttuğu için nemlendirici krem ile beraber kullanılması gerekirken bazı sivilce kremleri ise cildi soyarak etki etmektedir.

Kullananlar memnun kaldığı en etkili sivilce kremleri nelerdir, en iyi sivilce kremi eczane fiyatları nelerdir, eczanede satılan sivilce kremleri hakkında bilgi ayrıntılı yazımızda.

En İyi Sivilce Kremi Markaları

Benzamycin Sivilce Kremi

benzamycin krem, benzamycin jel, benzamycin sivilce kremi

En iyi sivilce kremlerinden biri olan benzamycin krem reçete ile satılan bir kremdir. Sivilce kurutarak yok eden bu kremi ayrıca yağlı ciltlerin yağ oranını dengeleyerek tekrardan sivilce oluşmasını önler. Benzamycin krem ortalama olarak 1 ay içerisinde etkisi göstermesine karşın tam etkisini yani sivilce tam olarak yok etmesi ortalama 3 ay kadar sürmektedir. İçin irin dolu büyük sivilceler ve iltihaplı sivilcelerin tedavisinde çok etkilidir. Kesinlikle düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Yan etkileri arasında ciltte hassasiyet ve aşırı kuruluk çok sık görülmektedir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Benzamycin Krem

Clindoxyl Sivilce Kremi

clindoxyl jel, clindoxyl krem

Clindoxyl krem sivilce tedavisinde kullanılan doktorlar tarafından çok sık önerilen bir kremdir. Sivilcelerde olduğu gibi siyah noktaları yok eden etkisi vardır. Ciddi anlamda cilt kuruluğuna neden olduğundan kesinlikle uygun bir nemlendirici krem ile beraber kullanılması gerekmektedir. Etkisi çok hızlı gösteren clindoxyl jel bazı kişilerde tahrişe ve yanmaya neden olduğundan dikkatli kullanılması gerekmektedir. Ayrıntılı olarak krem incelemek için tıklayın.

Clindoxyl Jel

Fucidin Sivilce Krem

fucidin krem, fucidin sivilce kremi

Fucidin sivilce krem ergenlik döneminde görülen iltihaplı sivilcelerin yok edilmesinde etkili bir kremdir. Cildi soyucu etkisi olduğundan sadece sivilceleri değil sivilce izlerini de yok etmektedir. İltihaplı sivilceler için en çok reçete edilen fucidin krem kullanımı asla yarıda bırakılmamalıdır. Düzenli olarak 2 ay kullanıldığında kesin sonuç almanız mümkün.

Fucidin Sivilce Kremi

Imex Sivilce Krem

ımex krem, ımex merhem, ımex sivilce kremi

Imex krem sivilce ve iltihaplı sivilcelerin tedavisinde reçete edilen bir kremdir. Fondöten gibi kapatıcı etkisi olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir.  İltihap kurutucu etkisi olan ımex krem düzeli olarak kullanıldığında sivilcelerin kuruyarak yok olmasını sağlar. Düzenli olarak kullanıldığında 1 ayda etkisini göstermektedir.

Imex Sivilce Kremi

Cleocin T Losyon

cleocin t, cleocin t losyon

Cleocin t losyon sivilce akne tedavisinde sadece sivilcelerin üzerine sürülen bir losyondur. Antibakteriyel etkiye sahip olan cleocin t losyon sadece sivilce olan bölgeye sürülmesi yeterlidir. Çok kısa sürede sivilceleri kurutan bu losyon iltihaplı sivilcelerinde kısa sürede yok olmasını sağlar. Mutlaka temiz cilde sürülmeli ve sürüldükten sonra asla yüz yıkanmamalıdır. Losyon belli bir süre kaldıktan sonra etki göstermeye başlamaktadır.

Cleocin T Losyon

Nadixa Sivilce Kremi

nadixa krem, nadixa sivilce kremi

Sivilce tedavisinde kullanılan nadixa krem etkisi kanıtlanmış kullanalar tarafından en etkili sivilce kremi olduğu söylenmektedir. Kullanıldığı ilk dönemde derinin alt tabakasındaki, sivilceleri derinin üst yüzeyine çıkarak yok eden bu krem sivilce kurutucu ve cilt soyucu etkisine sahiptir. Nadixa krem ciddi yan etkileri olduğundan kesinlikle doktora danışılmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Nadixa Krem

Madecassol Krem

madecassol krem, madecassol merhem

Madecassol krem cilt bakımı yapmak cildi nemlendirmek için en sık kullanılan kremlerden biridir. Cildi nemlendiren, cildi onaran madecassol krem sivilce ve sivilce izlerini yok eten etkisi ile bilinmektedir. Aşırı yağlı ciltte kullanılması tavsiye edilmemesine karşın her cilt tipine uygundur. Düzenli olarak her gün kullanabileceğiniz bu krem ile sivilcelerden kısa zamanda kurtulmanız mümkün.

Madecassol Krem

Skinoren Krem

skinoren krem

Sivilce ve siyah noktaları yok etmek için kullanılan skinoren krem yağlı ciltler için en iyi kremlerden biridir. Cildi kurutucu etkisi olan bu kremi sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok kurutarak yok etmektedir. Etkili olduğu kadar yan etkileri bulunan skinoren krem ciltte aşırı derecede kuruluğu ve tahrişe neden olabilir.

Skinoren Sivilce Kremi

Acnelyse Krem

acnelyse krem

Sadece sivilce tedavisinde kullanılan acnelyse krem içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde cildi besler ve cildin kısa sürede kendini onarmasını sağlar. Gözenekleri temizleyen bu krem sivilce ve siyah noktaları etkisini hemen göstererek yok eder. İçi iltihap dolu sivilceler için en etkili kremlerden biridir. Acnelyse cilt soyucu etki olduğundan sivilce izlerini de yok etmektedir.

Acnelyse Krem

Sivex Losyon

sivex losyon

Sivex losyon antibakteriyel etkiye sahiptir. Bakteri oluşumunu önleyen sivex losyon sivilceye neden olan bakterilerin oluşmasını önleyerek yok eder. Sadece sivilcelerin üzerine sürülen sivex losyon etkisi hemen göstermektedir. Sivilce kurutucu etkisi olan sivex sürüldükten sonra kesinlikle yüzde kalması daha fazla etki göstermesini sağlamaktadır.

Sivex Losyon

Azelderm Krem

azelderm krem

Kullanım lanı oldukça fazla azelderm krem sivilce, sivilce izleri, siyah nokta ve yara izlerini yok ettiği bilinmektedir. Sivilceler üzerinde harika etki gösteren azelderm krem cildi yenilen ve hücreleri canlandıran etkisi kullananlar tarafından dile getirilmiştir. Yağlı ciltlerin fazla yağını yok eden gözenekleri temizleyen etkisi vardır.

Azelderm Krem

Eritretin Krem

eritretin krem, eritretin jel

Eritretin krem orta ve büyük sivilcelerin tedavisinde kullanılan jel formunda bir kremdir. Sivilceye neden olan bakterilen etkisi ortan kaldıran bir kremdir. Mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken bir kremdir. Yan etkileri sık görülen bu krem ciltti aşırı derece kuruttuğu için nemlendirici krem ile beraber kullanılması tavsiye edilmektedir.

Eritretin Krem

Sivilce Kremi Kullananlar

Sivilce krem kullanalar genelde sivilceye iyi gelene kremlerinden ziyade sivilceye iyi gelen en iyi kremler nelerdir sorusuna cevap aramaktadırlar. En iyi sivilce kremi yerine mutlaka doktorunuzun size reçete ettiği en etkili sivilce kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Başkasında olumlu etki veren krem sizde aynı etkiyi göstermeyebilir.

Sivilce kremlerini kullananlar sivilcelerin cildi soyucu ve kurutucu etkisi olduğunu ve bazı durumlarda yan etkilerinin çok sık görüldüğünü dile getirmişlerdir. Sivilce kremi kullananlar sizlere verdiğim sivilce kremlerini doktor tavsiyesi ile kullandıklarını dile getirmişlerdir.

Sivilce Kremleri Nasıl Kullanılır

Sivilce kremleri krem formunda yada losyon olarak size reçete edildiğinde mutlaka size reçete edildiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Genelde sivilce kremleri sadece sivilcelerin olduğu bölgeye ince tabaka olarak günde 2 defa sürülmesi yeterlidir.

Sivilce krem yada losyonu temiz cilde uygulanır ve kesinlikle sürüldükten sonra su ile temas ettirilmez. Eğer krem cildinizi kurutuyorsa nemlendirici krem kullanmalısınız. Sivilce kremi cildinizi soyarsa asla güneşli günlerde sürülmemeli ve güneşin altına çıkılmamalıdır. Cilt soyucu kremler cildin savunmasız kalacağından cilt lekeleri oluşmasına neden olabilir.

Sivilce Kremlerinin Yan Etkileri

Sivilce kremleri yan etkileri genelde çok nadir görülen krem türlerindendir. Ciltte yanma, tahriş, kızarıklık, kuruluk, soyulma, döküntü, nefes almada güçlük en sık görülen yan etkilerinden başında gelmektedir.

En iyi sivilce kremi eczane den reçeteli olarak alınmalıdır. Kesinlikle size reçete edilmeyen sivilce kremlerini doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız. Eczanede satılan sivilce kremleri aldıktan sonra reçete kağıdını mutlaka okumalısınız.

Sizlere bu yazımızda en iyi sivilce kremi ve en etkili sivilce kremi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Doktorunuza danışmadan asla bu kremleri kullanmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem