En İyi Güneş Kremi

En İyi Güneş Kremi

Güneş kremleri yazın gelmesi ile beraber güneşin zararlı etkilerinden korunmak için kesinlikle kullanılması gereken kremlerdir. Cildi sadece güneşin zararları etkilerinden korumakla kalmayan güneş kremleri daha sağlıklı bronzlaşmak isteyenlerin ilk tercihidir.

Güneş ışınlarından en büyük zararlarından biride yaşlanma etkileri hızlandırmasıdır. Sadece denize giderken kullanmayı alışkanlık haline getirdiğimiz güneş kremleri aslında gündelik hayatımızda sıklıkla kullanmamamız gerekmektedir. Yüksek koruma faktörüne sahip olan güneş kremleri cilt kuruluğu, tahriş ve cilt hasarını önlemek için etkilidir.

Güneşten cildi korumak için en az 30 yada 50 faktör güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir. Sizlere bu yazımızda en iyi güneş kremi hangisi, doktorların önerdiği en iyi güneş kremi ve en iyi güneş kremi markası hakkında bilgi vermeye çalışacağım. En iyi güneş kremi nelerdir hakkında bilgi vermeden önce sizlere güneş kremi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve güneş kremi nasıl seçilir hakkında bilgi vermek istiyorum.

Güneş Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneşin zararlı etkilerinden cildimizi korumak için tercih ettiğimiz güneş koruyucu kremler alırken nelere dikkat etmeliyiz, güneş kremi nasıl seçilir sorusuna cevap vermek istiyorum.

  • En az 15 ile 30 faktörlü güneş koruyucu krem seçilmelidir.
  • Mutlaka güneş kremleri cilt tipine göre seçilmelidir. Eğer cildiniz yağlı ise losyon, kuru ise krem çeşitleri tercih edilmelidir.
  • Suyu dayanıklı güneş kremi seçilmelidir.
  • Kesinlikle içeriğinde paraben ve parfüm olmamalıdır.

Güneş kremi alırken bunlara dikkat etmeniz sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır.

Güneş Krem Kaç Faktör Olmalı

Güneş kremi seçiminde 30 faktör mü 50 faktör mü almalıyım sorusu çok merak edilmektedir. İlk bilmeniz gereken husus hiç bir güneş kremi sizi tam anlamı ile korumaz. 30 Faktör sizi yüzde 95 oranında korurken 50 faktör size yüzde 97 oranında korur.

Cildin yanmasını ve cilt lekelerinin oluşmasını önlemek için güneş kremi alırken güneş kremi kullanmak kadar cildi kişisel kıyafetler ile korumak gereklidir. İlter 30 faktör olsun isterse 50 faktör sizi en fazla 2 saat koruyacaktır.

En İyi Güneş Kremi Markası Hangisi

En iyi güneş kremi hangisi, hangi marka güneş kremini tercih etmeliyim sorusunun cevabını sizler için araştırdık. En çok kullanılan ve tavsiye edilen güneş kremleri dermatologlar ve doktorlar tarafından önerilen güneş kremleridir.

Solante Güneş Kremi

solante güneş kremi

Solante Pigmenta güneş kremi yüksek koruyucu etkisi olan kremlerden biridir. Çocukların ve yetişkinlerin kullanımına uygun olan solante güneş kremi cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken cildi nemlendirir ve cilde bakım yapar. Her cilt tipine uygun olan bu güneş kremi cilt lekelerinin oluşmasını önleyen yüksek koruma faktörüne sahiptir.

Cildi sürüldüğünde cildin nem oranını dengelerken asla ciltte yağlılık hissi bırakmaz. Ten rengi çok açık olan kişilerde ve cildi güneşte hemen yanan kişilerin kullanımına uygundur.

Solante Pigmenta SPF 50 Faktör 150 ml Güneş Kremi 90 TL fiyat ile satılmaktadır.

Avene Güneş Kremi

avene güneş kremi

Her cilt tipine uygun olan avene güneş kremi cildin güneş ışınlarından dolayı yanmasını ve leke oluşmasını önlemek için kullanmaktadır. Güneş koruyan renkli krem olarak bilinen avene güneş kremi cilt kusurlarını örten kapatıcı bir kremdir.

Yüksek koruma etkisine sahip bu krem sürüldüğü andan itibaren etkisini gösterir ve asla yapışkanlık hissi vermez. Yüz güneş kremi olan avene güneş altına çıkmadan önce sürülmesi yeterlidir. Cildi nemlendirir ve cildin güneşten dolayı kurumasını önler.

Avene Spf+50 Tinted Cream (Renkli Güneş Kremi ) 50ML. Fiyatı 70 TL’dir.

Sebamed Güneş Kremi

sebamed güneş kremi

Sebamed güneş kremi açık tene sahip olan kişilerde etkisi kanıtlanmış güneş kremlerinden biridir. Yüksek koruma faktörü etkisine sahiptir. İçeriğinde bulunan E vitamini cildin erken yaşlanmasını önler.

Sebamed güneş kremi sürüldüğü andan itibaren cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken cildin kurumasını önler ve cildi nemlendirir. Güneş ışınlarına karşı yüzde 98 koruma sağlar. Sebamed güneş kremi güneş dolayı oluşabilecek lekeleri önler. Her cilt tipine uygundur. Suya dayanıklıdır ve yapışkanlık hissi bırakmaz.

Sebamed Sun Cream Spf 50 Faktör 75 Ml Güneş Kremi 50 TL fiyata satılmaktadır.

Benri Sun Güneş Kremi

benri sun güneş kremi

Benri Sun güneş kremleri çok sık tercih edilmesindeki en büyük etken her cilt tipine uygun güneş kremi üretmesidir. Yüksek koruma sağlayan benri sun güneş kremi organik ve mineral içeriğe sahiptir. Güneş yağı içerdiği D-Panthonel ve gliserin sayesinde cildi nemlendirir ve cildin kurumasına engel olur. Güneş ışınlarına karşı çok yüksek duyarlı ve hassas ciltler içindir.

Cildin nemli kalmasını sağlar. Gün içerisinde 3 saate bir sürüldüğünde güneşin zararlı etkilerinden cilt korunmuş olur. Her yaştan herkesin kullanımına uygundur. Cildi nemlendirici etkisi vardır. Güneş yanığını koruyan etkili kremlerden biridir.

Benri sun güneş kremi fiyatı 60 TL olarak satılmaktadır.

Bioderma Güneş Kremi

bioderma güneş kremi

Bioderma güneş kremi her cilt tipine uygun kremlerden biridir. Sürüldüğü andan itibaren koruyucu etkisini gösteren bu krem yüksek koruma sağlar. Ciltte yağlılık hissi bırakmaz, yağlanma yada parlamaya neden olmaz. Renksiz olan bu güneş kremi içeriğinde asla kimyasal ürün bulunmamaktadır.

Güneş ışınlarına karşı hassas olanlarda cildi hemen yananlara harika etki gösterir. Cilt lekelerinin oluşmasını önler,  güneş ışınlarının artmasına neden olan çillerin çoğalmasını önler. Aşırı derecek güneş maruz kalanların kullanması tavsiye edilir. Cildin nemli kalmasını sağlar.

Bioderma Photoderm Max Aquafluid SPF50+ Uncoloured 40ml Fiyatı 60 TL olarak satılmaktadır.

La Roche Güneş Kremi

la roche güneş kremi

Laroche güneş kremi yazın denizde kullanabileceğiniz en iyi güneş kremlerinden biridir. Cildi güneşin zararlı etkilerin koruyan bu krem çocukların ve yaşlıların kullanımına uygundur. Her cilt tipine uygun olan bu güneş kremi cildinizi ve yüzünüzü korumak için etkilidir.

Suya, kuma ve terlemeye kaşı etkili olan bu kremi asla paraben ve parfüm içermez. Güneşin neden olduğu cilt lekelerinin oluşmasını önleyen bu krem ayrıca cildin güneş altında devamlı nemli kalmasını sağlar.

La Roche Anthelios Ultra Light SPF 50 Faktör 50 Ml Güneş Kremi Fiyatı 80 TL olarak satılmaktadır.

Nivea Güneş Kremi

nivea sun, nivea güneş kremi

Nivea sun güneş kremi yüksek koruma etkisine sahip en iyi güneş kremlerinden biridir. Güneşin en dik olduğu saatlerde bile yüksek oranda korumaya sağlan nivea güneş kremi cildin güneşin zararlı etkilerinden korur.

Güneşin neden olduğu cilt lekelerini önleyen nivea güneş kremi suya dayanıklı en iyi kremlerden biridir. Yaşlanma etkilerini geciktirir. Cildi nemli kalmasını sağlar. En çok tercih edilen güneş kremlerinden biri olan nivea sun güneşli günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Her cilt tipine uygundur. Güneş yanığı oluşmasını önlemek için çok etkilidir.

Nivea Sun Koruma ve Nem Spf 50 Faktör 200 Ml Sprey Güneş Kremi Fiyatı 40 TL olarak satılmaktadır.

Daylong Güneş Koyucu Krem

daylong güneş koruyucu krem

Güneş karşı ekstra koru sağlayan daylong güneş kremi her cilt tipine uygun bir kremdir. Günei ışınlarına karşı yüksek koruma faktörü sağlayan bu etkisi kanıtlanmış bir kremdir. Daylong güneş koruyucu krem güneşin neden olduğu yaşlanma etkilerini önler, güneş yanıklarını önler.

Suya ve terlemeye karşı etkili olan bu krem yağlılık hissi bırakmaz ve asla yapış yapış olmaz. Hızlı emilir, ciltte yağlı bir his bırakmaz. Daylong güneş kremi içeriğinde bulunan aloe vera ve E vitamini ile cildi besler. Yüz ve vücut kullanımı için uygundur.

Daylong Extreme Spf 50+ 100 Ml Güneş Koruma Kremi fiyatı 60 TL’dir.

Güneş Kremi Nasıl Sürülür

Güneş krem kesinlikle vede çıkmadan sürülmesi gerekmektedir. Denize yada plaja giderken güneşe çıkmanız güneşin zararlarının artık başladığı anlamına gelir.

Güneş krem her 2 saate bir deniz girdikten sonra sürülmelidir. Terleme, banyo yapmak ve denize girmek kremin etkisinin azalmasına yada yok olmasına neden olacaktır. Her seferinde tekrar sürülen krem güneşten korunmanızı sağlayacaktır.

Yeterli oranda güneş krem açık olan bütün bölgeye tabaka olacak şekilde sürülür. Kol, omuz, bacak, boyun, sırt ve göğüs bölgesi krem iyice sürülmeli ve ovalanarak her yere dağılması sağlanmalıdır. 5 yaşından küçük çocuklarda sürülecek krem miktarı daha fazla olmalıdır.

Güneş Kremi Kaç Saatte Bir Sürülür

Güneş kremi alırken mutlaka kremin suya dayanıklı olması çok önemlidir. Çoğu güneş kremi suya girdikten 20 ile 40 dakika sonra etkisini kaybeder. Alacağınız güneş kremi ekstra suya dayanıklı ise bu süre daha uzayacaktır. Uzmanların güneş kremi kaç saate bir sürülmesi sorusuna verdiği cevap genelde 2 saate birdir.

Güneş kremi çok sürmek yada iki kaç sürmek asla koruma süresini uzatmak. Eğer denizi gittiyseniz 2 saate bir güneş kremi sürmelisiniz.

Güneş Koruma Faktörü (SPF) Ne Demektir?

Güneş koruma faktörü yani SPF cildin kendini yanmadan güneşten koruyabileceği süredir. Cildin kendini yanmadan koruyabileceği süre kişiden kişiye değişiklik göstermesine karşın bu süre genelde 5 ile 30 dakika arasında değişmektedir.

Sizlere bu yazımızda en iyi güneş kremi, güneş kremi tavsiye ve güneş kremi markaları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki siz hangi güneş kremini kullanıyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem