Emla Krem

Emla Krem

Emla krem sürüldüğü bölgede lokal anesteziktir (uyuşturucu) etkisi sağlayan bir kremdir. Sürüldüğü bölgede geçici olarak his ve duyu kaybı sağlayan bu krem etkili kremlerden biridir.

Pek çok kişi tarafından tercih edilen emla krem aslında ağrıya ve acıya sebep olan sorunların geçici olarak ortan kaldırılması için kullanılmaktadır. Emla krem iyileştirme etkisi sağlamaz sadece geçici olarak ağrıyı ve acıyı ileten sinirleri uyuşturarak belirli bir süre rahatlık sağlar.

Kullanım alanı oldukça fazla olan emla krem ağda yapmadan önce sürüldüğünde acıyı ortan kaldırarak rahat ağda yapmanızı sağlar. Aynı şekilde emla krem geciktirici etkisinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Emla krem vajinaya nasıl sürülür, emla krem cinsel ilişki de nasıl kullanılır hakkında sizlere ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

En etkili lokal anestezik kremlerden biri olan emla krem nedir, emla krem ne işe yarar, emla krem nasıl kullanılır hakkında bilmediklerini yazımızda.

Emla Krem Nedir

Emla krem bölgesel uyuşukluk sağlayan lokal anestezik kremlerden biridir. Emla krem etken maddesi Lidokain ve Prokain olarak bilinmektedir.  1 gram emla kremde 25 mg lidokain ve 25 mg prilokain içerir. Emla  Krem 5 adet 5 g’lık tüplerde bulunmaktadır. Her bir 5 gramlık tüp tek kullanımlıktır.

Emla krem içeriğinde bulunan bu etken maddeler sürüldüğü bölgede hücre sinirlerinin ağrıyı ve acıyı iletmesini önler. Bu sayede acı duymaz ve hissetmezsiniz. Emla krem nedir sorusuna cevap verdikten sonra sizlere sizlere emla krem ne işe yarar, emla krem nerelerde kullanılır hakkında bilgi vermek istiyorum.

Emla Krem Ne İşe Yarar

Emla krem pek çok kişi tarafından bilinen ve kullanılan bir kremdir. Kullananların kesinlikle tavsiye ettiği ve önerdiği emla krem kullanım alnı oldukça fazla olan bir kremdir. İster ağda önce olsun isterse evde meydana gelen yanıklarda kullanılan bu krem ayrınca ilk gece cinsel ilişkide acı ve ağrı çekmek istemeyenler tarafından kullanılmaktadır. Sizlere emla krem neye yarar, nerelerde kullanılır hakkında bilgi vermek istiyorum.

 • Emla krem ağda öncesi ağrıyı ve acıyı azaltır. Kaş, bıyık yada vajina bölgesine ağda yapmadan önce sürdüğünde acısız ağda yapmanız mümkün.
 • Emla krem geciktirici etkisinden yararlanmak için sürüldüğünde his kaybı yaratarak geciktirici etki sağlar.
 • Emla krem dövme yapmadan önce sürüldüğünde acıyı ve sızıyı azaltır.
 • Yanıklarda özellikle evde kaza sonucu oluşan yanıklarda acıyı azaltır
 • Emla krem epilasyon öncesi kullanıldığında acıyı ve sızıyı azaltır
 • Emla krem ilk gece korkusu yaşayanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. İlk gece ağrı ve acıyı önleyen etkiye sahiptir
 • Deri yüzeyine uygulanan iğne işlemlerinde
 • Küçük cerrahi müdahalelerde ve ameliyatlarda

Emla Krem ne için kullanılır, Emla Krem nerelerde kullanılır hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

 • Emla Krem, iğne uygulaması ve küçük deri cerrahisinde, girişimden önce deri üzerinde ağrının azaltılmasında kullanılır.
 • Emla Krem ayrıca, cerrahi girişimlerden veya diğer lokal anesteziklerin enjeksiyonla uygulanmasından önce genital mukoza üzerine uygulanabilir.
 • Emla Krem ayrıca temizlemeyi kolaylaştırmak için bacak ülserlerinde ağrının giderilmesinde kullanılır.

Sizlere Emla Krem ne için kullanılır hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

Genelde yukarıda saydığım alanlarda reçete edilmesine karşın Emla Krem ağda yapmadan önce sürüldüğünde ağrıyı ve acıyı önleyerek rahat yapmanıza olanak sağlar.

Emla Krem cinsel ilişkide nasıl kullanılır hakkında bilgi vermek gerekirse bu krem özellikle ilk gece korkusu yaşayanlar için etkili bir yöntem sunmaktadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Emla Krem cinsel ilişkide nasıl kullanılır hakkında bilgileri ayrıntılı olarak anlatacağım.

Emla Krem geciktirici olarak kullanılması yönünde öneriler ve tavsiyeler kesinlikle yanlıştır. Emla Krem sürüldüğü bölgede hissizlik etkisi yaratan bir kremdir. His kaybı olacağınızdan birliktelik yaşamanız pek mümkün değildir. Asla bu yönde kullanılması asla tavsiye edilmez.

Genelde kullanım alanlarına bakıldığında Emla Krem kesinlikle iyileştirici etkisi olan bir krem değildir. Geçici çözüm sunar,  krem sürüldükten sonra ortalama 4 saat kadar his kaybı oluşur. Ağda öncesi yada ilişki öncesi sürüldüğünde etkisini uyuşma olacağından hiç acı yada ağrı hissetmezsiniz. Emla Krem geciktirici etkisinden yararlanmak için çok az miktarda sürülmesi gerekmektedir. Çok fazla sürmek sadece uyuşukluğun şiddetini artıracağından tamamen his kaybı yaşamak sizi zor durumda bırakabilir. Şimdi sizlere Emla Krem nasıl kullanılır, Emla Krem nasıl sürülür hakkında bilgi vermek istiyorum.

Emla krem çok etkili bir krem olmasına karşın fiyatı çok yüksektir ve devlet tarafından karşılanmamaktadır. Aynı etkiye ve içeriğe sahip olan Anestol krem hakkında bilgi almak için Anestol Pomat yazımızı okuyabilirsiniz.

emla krem

Emla Krem Nasıl Sürülür

Emla Krem nasıl sürülür, Emla Krem nasıl kullanılır sorusunu bu merhemi ilk kez kullanacak kişiler sıklıkla sorduğu bilinmektedir. Özellikle naestol pomad cinsel bölgeye nasıl sürülür hakkında sizlere bilgi vererek krem nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağım.

Emla Krem genel olarak günde 2 yada 3 defa kullanılması yeterli bir kremdir. Tek sefer alınacak doz miktarı 2 gramı asla aşmamalıdır. Günlük alınacak doz miktarı ise 1o ile 15 gramı asla geçmemelidir.

Emla Krem sürüleceği bölge hijyen kurallarına göre temizlendikten sonra ince tabaka halinde sürülmesi ve masaj yapılarak yedirilmesi yeterlidir. Çocuklarda bu doz miktarı daha azdır.

Emla Krem vajinaya nasıl sürülür, Emla Krem cinsel bölgeye nasıl sürülür hakkında bilgi vermeden önce bilmeniz gereken husus ise Emla Krem etkisini ne zaman gösterir sorusuna cevap vermek istiyorum.  Emla Krem sürüldükten sonra 10 dakika ile 30 dakika içerisinde tam etki göstermeye başlar. Emla Krem etki süresi ne kadar sorusunun cevabı ise Emla Krem etki süresi ise sürüldüğü andan itibaren 4 saate kadar olarak bilinmektedir.

Emla Krem Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır

Emla Krem ağda önce acıyı ve sızıyı azaltmak daha rahat bir ağda yapmak için sıklıkla tercih edilen bir kremdir. Kullanımı oldukça kolay olan Emla Krem ağda yapılacak bölgeye sürülür ve ortalama 10 ile 15 dakika kadar beklenir. Bölgesel uyuşukluk sağlayan bu kremi ile artık rahat ağda yapabilirsiniz. Özellikle kaş, bıyık ve genital bölgeye ağda için kullanabilirsiniz.

Emla Krem Cinsel ilişkide Nasıl Kullanılır

Emla Krem cinsel ilişkide nasıl kullanılır, Emla Krem vajinaya sorusunu ilk gece korkusuna yaşayan ve acı çekmekten korkan kişiler sıklıkla sormaktadır. İlk gece ağrı ve acıyı önlemek için Emla Krem ilişkiden yarım saat önce 2 gram kadar vajina bölgesine sürülür ve etki etmesi için beklenir. Kesinlikle vajina içine sürmeyin. Aynı şekilde erkek kullanacaksa sadece uç kısmına sürülmeli ve yarım saat beklendikten sonra mendil ile silinmelidir.

Emla Krem vajinaya nasıl sürülür

Emla Krem vajina dış kısmına sürülmesi gerekmektedir. 2 gram merhem parmak ucuna alınır ve ovalanarak yedirilir. Kesinlikle iç kısma sürülmemelidir. Acı çekmekten korkanlar ve acı çekenler için en etkili yöntemlerden biridir.

Emla Krem makata nasıl sürülür

Emla Krem makat sorununda acıyı geçici önleyen ve rahatlık hissi veren bir kremdir. Makat çatlağı, basur gibi ciddi rahatsızlık veren durumlarda geçici rahatlık için makat bölgesine ince tabaka halinde sürülmelidir. Kesinlikle direk makat içine sürmeyin. Anal füssür daha makat bölgesinde geçici rahatlık için kullanabilirsiniz.

Emla Krem geciktirici olarak nasıl kullanılır

İnternette en çok sorulan ve cevabı aranana sorulardan biridir. Emla Krem geciktirici etkisinden yararlanmak için sadece uç kısmına nohut büyüklüğünde sürülmeli ve yarım saat etki etmesi için beklenmelidir. Kesinlikle fazla sürülmesi geciktirici etkini artırmaz. Fazla sürülmesi tamamen uyuşmasını sağlayacağı için tamamen his kaynı oluşur ve dahada zor durumda kalabilirsiniz.

Emla Krem hemoraid için nasıl kullanılır

Rahatsızlık veren hemoroid ağrısını geçici olarak dindirmek için Emla Krem az miktarda sürülmesi yeterlidir. Bilmeniz gereken bir husus ise bu krem sadece geçici çözüm sunar bu gibi durumlarda kesinlikle tedavi olmanız gerekmektedir.

Emla Krem Yan Etkileri

Emla krem yan etkileri genelde doz aşımına ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir.

 • Uygulanan bölgede solukluk, kızarıklık ve şişlik (ödem).
 • İlk uygulama anında deride hafif yanma, kaşınma

Bunlar EMLA Krem ’in hafif yan etkileridir ve kısa süre içerisinde ortadan kaybolur.

Seyrek görülen yan etkiler:

 • Lokal anesteziklerde görülen alerjik reaksiyonlar (Bu reaksiyonların en ağır olanı anafilaktik şoktur.) EMLA® Krem ’de de seyrek olarak görülebilir.
 • Methemoglobinemi (derinin mavi-gri renge dönüşmesi)
 • Özellikle deri problemi olan çocuklarda (atopik dermatit veya mollusca) uygulama bölgesinde küçük kırmızı noktalar görülebilir.
 • Emla Krem yanlışlıkla göze temas ederse gözde tahriş görülebilir.

Emla Krem hamilelikte kullanımı

Hamilelerin ve hamilelik şüphesi olanların kesinlikle kullanmaları sakıncalı bir kremdir. Asla gebelik dönemimde bu kremin kullanılması tavsiye edilmez.

Emla Krem emziren anneler kullanabilir mi

Emziren anneler Emla Krem kullanmaları sakıncalıdır. Emla Krem etken maddeleri anne sütüne geçtiği bilinmektedir.

emla krem

Emla Krem Kullananlar

Emla Krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin yara ve yanıkların neden olduğu acıyı geçirdiği sıklıkla dile getirmişlerdir. Genelde merhem çok fazla sorular sorulmakta ve sorulan büyük çoğunluğu Emla Krem geciktirici etkisi ve Emla Krem genital bölgede kullanılması ile alakalıdır. Emla Krem kullananlar merhemin özelikle ağda öncesinde tercih ettiklerinde acısız ağda yapmak için çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Emla Krem vajinamus için kullananlar ise kesinlikle işe yaradığını söylemişlerdir.

Emla Krem kullananların yorumları sizler için derlemeye çalıştım. Sosyal medya ve forumlarda kremi hakkında yapılmış bazı yorumlar.

 • Yazı ne zaman güneşi yanıklarından yana acı çeksem ilk kullanıldığım krem
 • Emla krem etkisi tartışılmaz ama fiyatı biraz fazla
 • Ağda çilesi son buldu sürüyorum ve rahat ağda yapıyorum
 • Mutfak kazlarında özellikle sıcak ile temas olduğundan hemen kullandığım krem
 • Evlendim ilk gece korkusunu bu krem ile yendim
 • Bende makat çatlağı ve çoğu zaman ciddi rahatsılık duyduğumda imdadıma yetişen krem
 • Arkadaşım Emla Krem geciktirici etkisinden bahsedince gaza gelip aldığım krem
 • Kaş ve bıyık almak resmen çile tavsiye üzerine denedim iyiki denemişim

Emla Krem Hakkında Bütün Sorular

Emla Krem hakkında bilinmeyen yanlış bilinen ve merak edilen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Emla Krem reçetesiz satılır mı

Emla Krem eczanelerde reçete ile satılan bir krem olmasına karşın reçetesiz olarak satılmkatadır.

Emla krem devler karşılıyor mı

Emla krem size reçete edilse bile devler tarafından karşılanmamakta yani sgk tarafından ödenmemektedir.

Emla Krem yüze sürülür mü

Emla Krem yüze sürülmesine karşın kesinlikle bütün yüze sürülmez. Sadece sorunlu bölgeye sürülmesi yeterlidir.

Emla Krem etki süresi

Emla Krem etki süresi ortala olarak 4 saattir. 4 saat kadar hissizlik etkisi sağlar. Fazla sürüldüğünde etki süresi ve zamanı asla artmaz.

Emla Krem ne zaman etkisini gösterir

Emla Krem sürüldüğünde etkisini 10 ile 30 dakika içerisinde göstermektedir.

Emla Krem vajina mantarı için kullanılır mı

Vajinal mantar ciddi bir durumdur ve mutlaka tedavi edilmelidir. Eğer bu yönde bir sorun varsa bu kremin kullanılması tavsiye edilmez.

Emla Krem vajinal kaşıntı için kullanılır mı

Emla Krem vajinal kaşıntı belirli bir süre geçirmek için kullanılan bir kremdir.

Emla Krem gebelik kategorisi

Emla Krem gebelik kategorisi B’dir. Kesinlikle doktor önermedikçe kullanılmaz.

Emla Krem günde kaç defa kullanılır

Emla Krem tek seferde 2 gram 24 saat yani bir günde ise 15 ile 20 gram kadar kullanılır. Yani günde 3 defa kullanılması yeterlidir.

Emla Krem etken maddesi

Emla Krem etken maddesi lidokain ve prilokain’dir. 1 gram emla kremde 25 mg lidokain ve 25 mg prilokain içerir.

Emla Krem Hemoroid için kullanımı

Emla krem hemoroid diğer adı ile basur sorununda geçici rahatlık veren acıyı ve sızıyı önleyen bir kremdir. Geçici rahatlık veren bu krem kesinlikle dikkatli kullanılmalıdır.

Emla Krem endikasyonları

Krem deri üzerine uygulanan bir lokal anesteziktir (uyuşturucu). Uygulandığı bölgede geçici hissizlik ile duyu kaybını sağlar

Emla krem ters ilişki

Emla krem kesinlikle bu yönde kullanılması asla tavsiye edilmez.

Emla Krem diş ağrısı için kullanılır mı

Emla krem diş ağrısını geçici önlemek için asla kullanılmamalıdır. Diş ağrısını önlemek için kesinlikle bu merhemi dişinize sürmeyin.

Emla krem bebeklerde kullanılır mı

Emla krem bebeklerde doktor önermedikçe asla kullanılmaz. Çocuklarda ise doktor önerisi ile küçük dozda yanık gibi acı veren sorunlara uygulanır. Asla 12 aydan küçüklerde fazla doz kullanmayın kullanılmaz.

Emla krem Prospketüs

Emla krem prospektüs bilgileri krem size reçete edildiğinde mutlaka okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Emla krem reçete kağıdında merhem hakkında en doğru ve güncel bilgiyi bulmanız mümkün. Emla krem prospektüs bilgilerini okuyarak merhem hakkında bilgi sahibi olmadan asla kullanmayınız. Reçere kağıdında Emla krem nedir, Emla krem ne işe yarar, Emla krem nasıl kullanılır ve yan etkileri doğru ve güncel şekilde yazmaktadır.

Emla krem Fiyatı

EMLA %5 krem (5 gr 5 adet) Fiyatı
Etken Madde Lidokain Hcl + Prilokain 131.60 TL
Geri Ödeme Kodu Geri Ödemede Değil 121.86 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 131.60 TL

Emla krem Muadili

Emla krem eşdeğer merhemler ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir.

1 – Jetokain 2 ml 20 Ampül
2 – Jetosel 2 ml 100 Ampül
3 – Jetosel 2 ml 20 Ampül
4 – K-Fenidex Jel 30 g
5 – Laconest AD 20 Ampül
6 – Lidocaine %2 E-80 Stetic 50 Karpül
7 – Lidofast 2 ml 20 Ampül
8 – Solerat Jel 30 g
9 – Stiderm Jel 30 g
10 – Stilex Jel 30 g

Sizlere bu yazımızda Emla krem nedir, Emla krem ne işe yarar, Emla krem kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem