Doğal Yolla Sivilcelerden Kurulma

Doğal Yolla Sivilcelerden Kurulma

Doğal yolla sivilcelerden kurtulma yöntemler sivilceden yana dertli olanların en çok en çok aradığı konulardır. Cilt hastalıklarından biri olan sivilceler mutlaka gerekli önlerler alınarak tedavi edilmelidir.

Bazen sivilceler çok önemli bir güne yada davete hazırlanırken çıkması keyiflerin kaçmasına neden olabilir. Pahalı ürünler ve kremlerde başvurmadan doğal yollar sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sinir bozucu keyif kaçırıcı sivilcelerden kurtulmak için evde doğal yolla sivilcelerden kurtulmak için sizlere bazı etkili yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım.

Doğal yöntemlerle evde kediniz bu sivilcelerden kurtulmak için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Ama öncelikle cilt tipinizi iyi bilmeli ve kullanılan yöntemler de kullanacağınız ürünlerin cildinize zarar verip vermediğini tahriş etme durumu olup olmadığını test etmelisiniz. Eliniz de ya da yüzünüzün küçük bir bölümün de deneyebilirsiniz. Eğer elinizde kaşıntı yapıyorsa bahsedilen yöntemleri kullanmamanız tavsiye edilir. Şimdi gelin bu baş belası sivilcelerden doğal yöntemlerle nasıl kurtulabiliriz bir bakalım.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Kesin Çözüm

Doğal yolla sivilcelerden kurtulmak isteyenler için etkili ve kesin sonuç veren bazı öneriler paylaşmak istiyorum.  Doğal yolla sivilcelere nasıl geçer diyenler bu yöntemler ile sivilcelerden kurtulabilir.

doğal yolla sivilcelerden kurtulma

Sivilceleri Yok Edem Limon ve Bal 

Bir çok derde deva olan limon ve bal sivilceleri kurutmakta da bizlerin yardımına koşacaktır. Limon tahriş edicidir. Asit olduğundan dolayı pek fazla cilde uygun olmayabiliyor. Bu nedenle cildinize zarar vermesi durumunda lütfen bu uygulamayı kesin ve devam etmeyin. Limon ve bal ile hazırlanan maskemizi yaklaşık on gün boyunca kullandıktan sonra sivilcelerin kuruduğunu çok rahat bir şeklide gözlemleyeceksiniz. Çok basit bir hazırlanışı vardır. Herkesin evinde hazırlayabileceği doğal bir maskedir.

Öncelikle iki yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı limonu küçük bir cezve yardımı ile ya da tercih ettiğiniz başka bir ev aleti ile ocağın üzerinde karıştırarak kaynamasını beklemelisiniz. Kaynadıktan sonra ocak üzerinden alarak soğumaya bırakmalısınız. Sıcak sıcak sürmek istemezsiniz öyle değil mi? Isısı yüzünüze sürebileceğiniz bir duruma geldikten sonra maskeyi yüzünüze masaj yaparak uygulamalısınız. Yüzünüze birkaç dakika peeling yaptıktan sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü iyice yıkamalısınız. Bahsettiğim gibi bu uygulamayı yaklaşık on gün yaptıktan sonra sivilcelerinizin kuruduğunu fark edeceksinizdir. Bir püf noktası olarak yaptığınız maskelerde vücudumuzun bir biyolojik saati olduğunu ve düzenli saatlerde, zamanlarda yapılan uygulamaların çok daha hızlı ve olumlu sonuçlara vesile olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

doğal yoldan sivilcelerden kurtulma

Sivilceleri Kurutan Elma Sirkesi

Elma bir elmas gibi hazine değeri taşıyan ve bir çok cilt sorunlarının bir numaralı yardımcısı olarak bilinen mükemmel bir meyvedir. Bu uygulamada da her derde deva olan baldan yardım isteyeceğiz. Elma ve bal ikilisi bir araya gelip hangi sıkıntıya çare bulamaz acaba diye düşünmeden geçemiyor insan. Ayrı ayrı bile kıymetli olan bu vitamin ve sağlık depoları birleşince de harikalar yaratmaktadır. Bu aşamada yapacağınız maskeyi düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Herkesin evinde yapabileceği bir maske tarifi olmakla birlikte yapımı da çok basittir.

Öncelikle bir elmayı rendelemeniz gerekmektedir ardından biraz bal ilave edip karıştırarak biraz yapışkan olan maske hazırlamış olacaksınız. Hazırlandığınız bu maskeyi yüzünüze uygulayarak bir süre bekleyiniz. Bal şekerli olduğu için sizi bunaltacak ve rahatsızlık hissi verecektir. Unutmayın güzellik kolay değildir. Bir müddet bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla masaj yaparak yıkamalısınız. Püf noktası söyleyecek olursak. Her sabah bir adet elma yemek yaşlanmanızı geciktirecek ve cildinizi diri gösterip güzelleştirecektir.

Gül Suyu İle Sivilceleri Yok Etmek

Gülü genelde sevgilimizden ya da eşimizden alırız. Romantikliğin ve aşkın simgesi olarak bilinen gül aynı zamanda cilt güzelliğine ve sivilcelerden kurtulmada da yardımcıdır. Yani hem kalbinizin hem de cildinizin baş köşesinde yer alabilecek bir güzelliğe sahiptir. Yine olmazsa olmazımız bal ile beraber hazırlanan bir maskedir. Sivilcelerinizin kurumasında yardımcı olacak bir maske olmakla beraber gül suyu sayesinde gözeneklerinizi de temizleyip cildinizin ferahlamasına sebep olacaktır. Cildinizi yumuşatarak kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Şimdi bu maskenin tarifine bir göz atalım.

Bir yemek kaşığı gül suyunu bir yemek kaşığı balı küçük bir kap içerisinde karıştırarak cildinize masaj yapar gibi uyguladıktan sonra yaklaşık on – on beş dakika boyunca beklemelisiniz. Bekledikten sonra ılık su yardımı ile cildinizi iyice yıkamalısınız. Aynı zamanda sadece gül suyunu da gece yatarken yüzünüze küçük bir pamuk yardımı ile masaj yapar gibi uygularsanız yine sivilcelerinizin kuruduğunu cildinizin canlandığını fark edeceksiniz.

Sivilceleri Yok Eden Yumurta Akı

Sivilcelerden kurtulmak için bir başka maske tarifi ise limon ve yumurta akı ile hazırlanmış olan maskemizi anlatacağız. Yine pratik ve herkesin evinde hazırlayabileceği bir maske tarifi vereceğiz. Ancak bu maska haftada iki defa uygulanmalıdır. Belli aralıklarla uygulamalısınız. Yarım tatlı kaşığı limonu bir kap içerisinde bir yumurta akı ile iyice karıştırarak cildinize uygulamalısınız. Bir süre bekledikten sonra yüzünüzü bol ve ılık su ile yıkmalısınız. Bu maske tarifinde ise püf noktamız zaman kavramıdır. Her gün olmadığını yalnızca hafta da iki defa yapılan bir maske olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

doğal yolla sivilcelerden kurtulma

Sivilceler Nasıl Geçer Doğal

Aspirin ve Bal Maskesi

Evet evet yanlış okumadınız aspirin. Aspirin yalnızca ağrılara iyi gelmemekte aynı zamanda cildimize de iyi gelmektedir. Tabi ki doğru kullanıldığı takdirde. Nerdeyse hemen hemen tüm maske tariflerinde vermiş olduğumuz bal bu maske tarifinde de karşımıza çıkmaktadır. İhtiyacımız olan biraz bal ve bir adet aspirindir. Bu uygulamayı düzenli olarak kullandığınız takdirde sivilcelerinizde kısa zamanda gözle görülür bir kuruma ve azalma meydana gelecektir. Şimdi gelelim bu sivilce maskesinin tarifine. Öncelikle aspirini toz haline getirmelisiniz. Çay bardağı altında ya da tercih ettiğiniz herhangi bir kabın içerisinde bir adet toz haline getirdiğiniz aspirin ile bir çay kaşığı balı karıştırarak cildinize peeling yapar gibi uygulamalısınız. Bir müddet bekledikten sonra ılık su ile cildinizi bolca yıkamalısınız.

Sivilceler Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Doğal yolla sivilcelerden kurtulmak için sizlere verdiğim etkili yöntemlerin yanında daha pek çok etkili yöntem bulunmaktadır. Sivilceleri geçiren diğer doğal yollar ise;

Aloe vera 

Cildinize özellikle sivilcelerin üzerine aloe vera sürerek sivilcelerin hızlı şekilde kurumasını sağlarsınız. Aloe vera cildin rahatlamasını ve sivilcenin neden olduğu kızarıklığın geçmesini sağlar. Cildi fazla yağdan arındırarak cildin yağ oranını dengeler.

Diş macunu

5 dakikada sivilcelerden kurtula yöntemleri arasından en etkili ve en çok denenen yöntemlerden biride diş macunudur. Diş macunu sivilcelerin hızlıca yok olmasını sağlar. Akşam yatmadan önce sivilcenin üzerine diş macunu sürerseniz sabah sivilcenin yok olduğunu görürsünüz.

Sarımsak

Sarımsak antibakteriyel içeriğe sahiptir. Sivilceleri hızlıca yok olmasını sağlarken sivilce oluşumunu önlemektedir. Sivilce maskelerinde sıklıkla kullandığımız sarımsağı gün içerisinde 2 yada 3 defa direk olarak sivilcenin üzerine sürmeniz yeterlidir. Eğer cildiniz çok hassas ise alerjiye neden olabilir.

Çay ağacı yağı

Pek çok kozmetik üründe ve kremde kullanılan çay ağacı yağı cilde bakım yapan ve cilt sorunlarını ortadan kaldıran bitkisel bir yağdır. Bilimsel araştırmalar ile sivilceler üzerindeki etkisi kanıtlanmış olan çay ağacı yağını pamuk yardımı ile sivilcelerin üzerine sürmeniz yeterlidir. Etkisi hemen gösteren bir yöntemdir.

Salatalık

Salatalık maskesi cildin canlanması ve kendini yenilemesi için çok etkilidir. Ayrıca gözlerin üzerine konulduğunda göz altındaki şişliği ve morluğu giderir. Sivilcelerin üzerine üre halinde olan salatalığı sürün ve bekleyin düzenli yapıldığında sivilcelerden eser kalmayacaktır. Salatalık püre haline getirdikten sonra limon suyu ekleyerek denemekte etkili bir yöntemdir.

Buhar banyosu

Gözenekleri açmak cildi nemlendirmek için sıklıkla uygulanan buhar banyosu sivilceleri yok etmek için en ideal yöntemler arasındadır. Gözeneklerin açılması sivilce oluşunu önlediği için buhar banyosu yapmak hem cildin temizlenmesi sağlayacak hemde sivilce oluşmasını önleyecektir.

Asla sivilcelerini sıkmayın ileride sivilce izlerini daha keyif kaçıracak durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Sivilcelerin yok olması kolaydır ama sivilce izleri daha zor geçmektedir. Doğal yolla sivilce tedavisi için sizlere verdiğimiz maskeleri ve yöntemleri denebilirsiniz.

Evet tarifini vermiş olduğumuz maskeler bu kadar. Unutmayın dış görünüşünüzü her zaman değiştirebilir ve istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz bu sizin elinizde. Ancak kalp güzelliği, içinizin güzelliği bunlardan çok daha önemlidir. Bu demek değildir ki dış görünüşünüzü önemsemeyin ya da önem vermeyin. Sadece dış görünüşün her şey olmadığını, iç güzelliğinin çok daha önemli olduğunu unutmayın. Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat yaşamanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem