Doğal Yolla Sakal Çıkarma Yöntemleri

Doğal Yolla Sakal Çıkarma Yöntemleri

Kızlarda makyaj neyse erkekler için de sakal hemen hemen aynı anlama gelmektedir. Sakal çoğu zaman bir erkeğin yüzünde ki en iyi süsüdür. Ergenlik döneminin ilk belirtisi olan sakallar bazı kişilerde seyrek yada bölgesel olarak eksik çıkabilmektedir.

Estetik açıdan erkeği tamamlayan sakallar çıkmıyorsa yada az çıkıyorsa bitkisel yollar ve doğal yağlar çoğu zaman kesin sonuç vermektedir. Kalıtsal bir sorun yada cilt problemi yoksa sakal çıkarma yöntemleri deneyerek daha gür ve bakımlı sakallara sahip olabilirsiniz.

Sakal çıkarmak yüz maskeleri gibi hemen sonuç vermeyebilir bunun sebebi sakal çıkmasının uzun bir süreç izlemiş olmasıdır. Köklerin uzaması ve cilt yüzeyine çıkması belli bir süreçten geçmektedir.  Bunun için ilk aşamada sabırlı olmak çok önemlidir. Yapacağınız ve uygulayacağınız her formülde sabırlı olmalı ve düzenli bir şekilde verilecek uygulamaları yapmalısınız. Şimdi doğal yöntemlerle sakal çıkarmak için birkaç uygulama anlatacağız.

Sakal Çıkarma Doğal Yolları

Sakal çıkarma yolları arasında en çok denenen ve etkili sonuç veren yöntemleri sizinle paylaşamaya çalışacağım. Sakal çıkarma yöntemleri nelerdir, doğal sakal çıkarma yöntemleri ve evde kolay şekilde nasıl sakal çıkarılır sorularının cevabı yazımızda.

Sakal Çıkarma Yöntemleri Sarımsak ve Soğan Kürü

Sarımsağı saç uzamalarında ya da gürleştirmek için kullanıyoruz ancak sarımsak da soğan da sakalların daha gür ve çıkma süresi daha kısa süre olacaktır .  Bu soğan ve sarımsak körünü uygulamadan önce tıraş olmalısınız. Tıraş olduktan sonra sarımsak ya da soğan ikisinden birini kabuklarını soyup yüzünüze tıraş olduğunuz ve sakal çıkan yanak ve çene kısımlarına sürmeniz gerekmektedir. Soğan ya da sarımsaktan herhangi birini deneyebilirsiniz.

Bu sakal çıkarma yönteminde soğan ve sarımsak körünü ayrı ayrı da kullanabilir ikisinden birini tercih de edebilirsiniz. Karar size kalmıştır.  Ancak bu uygulamayı yaparken yani soğan ve sarımsak körü ile sakal çıkarmak istiyorsanız ve bu işlemi yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri traş olurken sıcak su kullanmanızdır.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken durum ise soğan ya da sarımsağı cildinize uygularken iyice bastırmanız gerekmektedir. Cildinizin kızarması doğal ve olması gereken bir durumdur. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra soğan ve sarımsak körü ile sakal çıkarma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

sakal çıkartma yöntemleri

Badem Yağı İle Sakal Çıkarma

Badem yağı köklerin beslenmesinde sakal ve saçların daha hızlı uzamasında çok etkili bir yağdır. Bu yazıda ise sizlere badem yağı körü ile sakal çıkarma işleminden , uygulamasından bahsedeceğiz. Tıraş olduktan sonra cildinize badem yağını masaj yaparak uygulamalı ve sakal köklerini güçlendirip canlandırmalısınız. Böylelikle sakallarınız hem daha gür hem daha çabuk hem de istediğiniz gibi çıkacaktır.  

Badem yağı ile sakal çıkarma körünü her tıraş sonrası uygulayabilirsiniz. Ayrıca sık sık trıaş olmanız sakallarınızın artmasında daha gür ve çabuk çıkmasında yardımcı olacaktır.

Yapacağınız bu kürler genellikle sakal çıkan yerlerde sakalın daha gür ve daha çabuk çıkması içi yapılmaktadır. Ancak bazı bölgelerde hormonlardan ya da belirli sebeplerden dolayı hiç sakal çıkmamaktadır. Bu nedenle bunun için eczanelerde sakal çıkarmak için hazırlanmış olan serumları alıp uygulayabilirsiniz ya da sakal çıkarmak için kurulmuş olan sakal ekimi gibi uygulamaları yapabilecek hastaneler, güzellik merkezleri bulunmaktadır.

Eğer yine doğal bir yöntem istiyorsanız sakal tıraşı yaparken jiletle sakal çıkmayan bölgelere de jilet vurarak ardından cildinize zeytinyağı sürerek oralarda da sakal çıkmasını sağlayabilirsiniz ancak başta da belirtildiği gibi sakal çıkarmak kısa bir süre de gerçekleşmeyeceği için sabırlı olmalısınız.  

Limon Suyu İle Sakal Çıkarma

Limon suyu ile sakal çıkarma yöntemi bilinen en eski yöntemlerden biridir. Sakal kıl köklerini uyararak çıkmasını sağlayan bu yöntem düzenli olarak yapıldığında ilk etkilerini 2 ay içerisinde gösterecektir.

Doğal yolla sakal çıkarmak için temiz yüzünüze limon suyu ile masaj yapar şekilde sürmeniz gerekmektedir. Limon suyunu her tıraştan ince hafif baskı yaparak yüzünüze özellikle sakal çıkmaya bölgeye iyice sürün.

Eğer yüzünüzde yara yada kesik varsa limon suyu cildinizi tahriş edeceğini asla unutmayın.

sakal çıkarma

Sakal Çıkarmak İçin Ne Yapmalıyım

Sakal çıkması için ne yapmalıyım, en hızlı sakal nasıl çıkartılır sorusu genelde bu yönde sorun yaşayanlar tarafından çok sık sorulmaktadır. Daha gür ve bakımlı sakallara sahip olmak için sakal bakım yağları kullanabileceğiniz gibi sarımsak uygulayarak kesin sonuç almanız mümkün.

Sakal çıkarma sarımsak ile en çok denenen ve etkili sonuç veren yöntemlerden biridir. Yarım diş sarımsağı sakal çıkmayan bölgede iyice sürün. Eğer ciddi anlamadan tahriş ve yanma yoksa bü işlemi her tıraştan sonra düzenli olarak uyguladığınızda kesin sonuç almanız mümkün.

Sakal Çıkması İçin Bitkisel Çözüm

Yılan yağı sakal çıkar mı, yılan yağı sakala sürülür mü sorusu sakalı çıkmayan yada çok seyrek olan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Yılan yağı kıl köklerini besleyerek sakal çıkmasını sağlar. Ayrıca seyrek olan sakallar için yılan yağı kullanabilirsiniz.

Sizlere sakal çıkması için bitkisel yöntemler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sakal çıkması için bu yöntemlerin yanında sakal çıkması için jilet kullanmak sıklıkla denenen yöntemlerden biridir. Bildiğiniz gibi jilet tüylerin daha gür ve kalın çıkmasını sağlar. Eğer kıl köklerinde bir sorun yoksa sakal çıkması için jilet kullanabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda sakal çıkarma yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz hangi sakal çıkarma yollarını ve yöntemlerini deniyorsunuz. Yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem