Diş Ağrısına İyi Gelen İlaçlar

Diş Ağrısına İyi Gelen İlaçlar

Ansızın bağlayan diş ağrısı çoğu zaman dayanılmaz acılar çekmemize neden olabilir. Özellikle gece yada hafta sonu başlayan diş ağrısı pek çok kişinin diş ağrısı için evde ne yapabilirim sorusunu sormasına neden olmaktadır. Diş ağrısını hızlıca durmak için en etkili ve hızlı çözüm önerisi diş ağrısı için ilaç kullanmaktır.

Diş ağrısına ilaç kullanmak sadece geçici olarak çözüm sağladığınızdan mutlaka diş ağrısı geçirmek için diş doktoruna gitmek gereklidir.

Sizlere diş ağrısını geçiren en iyi ilaçları vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Diş ağrısına iyi gelen ağrı kesiciler, diş ağrısına hangi ilaç kullanılır.

Diş Ağrısını Geçiren Ağrı Kesiciler

Diş ağrısı için ağrı kesici hap isimlerini sizler için derlemeye çalıştım. Etkili olduğu kadar ciddi yan etkili olan bu ağrı kesici ilaçlar kesinlikle bilinçsiz olarak kullanılmamalıdır. En etkili ağrı kesici haplar kesinlikle diş doktoruna gidene kadar kullanılması gerekmektedir.

Parol Diş Ağrısı İlacı

parol ağrı kesici

Parol ağrı kesici diş ağrısını hızlıca kesen ağrı kesicilerden biridir. Parol ağrı kesici sinir sistemin ağrı iletimini belli bir süre keserek ağrı hissini ortadan kaldırır. Etkili ağrı kesicilerden biri parol etkisi 4 ile 5 saat kadar sürer. Kesinlikle diş ağrısı için tek doz alınması yeterlidir.

Parol Ağrı Kesici

Diş Ağrısı İçin Apranax

apranax ağrı kesici

Diş ağrısı için kullanılan etkili ilaçlardan biri olan apranax etkili olduğu kadar ciddi yan etkileri bulunan bir ilaçtır. Diş ağrısına geçici çözüm arayanların çok sık kullandığı apranax kesinlikle eczanelerden reçete ile alınmalıdır. Apranax etki süresi genelde 6 saat kadar sürmektedir. Diş ağrısını kestiği gibi diş çekimi sonra oluşan ağrıları dindirmek için de kullanılmaktadır.

Diş Ağrısı İçin Arveles

arveles ağrı kesici

Arveles ağrı kesici şiddetli ağrı kesici ilaçlardan biridir. Migren ağrısında sıklıkla kullanılan arveles diş ağrına iyi gelen ilaçlarından biridir. Tedavi edici etkisi bulunmayan arveles diş ağrısı, baş ve migrene geçici çözüm sunmaktadır.

Arveles Ağrı Kesici

Diş ağrısı için Novalgin

novalgin, diş ağrısı için novalgin

En sık sorulan sorulardan biride novalgin diş ağrısına iyi gelir mi sorusudur.  Antibiyotik kullanmak yerine diş ağrısını kesmek için novalgin kullanabilirsiniz. Diş ağrısından novalgin tek doz su ile beraber tüketildiğinde 30 dakika içerisinde etkisini göstermektedir.

Diş ağrısı için Majezik

majezik ağrı kesici

Diş ağrısını geçirmek için en sık kullandığımız ilaçlardan biri olan majezik ağrısı ortadan kaldırmak ve geçici olarak ağrıyı dindirme özelliğine sahiptir. Ağrıyı ileten sinirleri geçici olarak önleyerek ağrıyı ve acıyı belli bir süre önler. Tez doz alındığında ortalama 4 ile 6 saat kadar etki gösterir.

Majezik Ağrı Kesici

Diş ağrısı için Minoset Plus

Minoset Plus

Mimoset Plus hafif ve orta dereceli ağrıların giderilmesi için kullanılır. İlacın içerdiği parasetamol ve propifenazon ağrı kesici ve ateş düşürücü etki gösterir, kafein ise ağrı kesici etkiyi arttırır. Diş ağrısı için etkisi kanıtlanmış bir ilaçtır. Diş ağrısına geçici çözüm sunmaktadır. Diş çekimi sonra ağrıyı önlemek için doktor tarafından reçete edilmektedir.

Minoset Plus

Dolphin diş ağrısı içim ilaç

dolphin ağrı kesici

Dolphin ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiye sahip bir kremdir.Orta ve şiddetli diş ağrısı geçirmek için etkilidir. İltihap ve enfeksiyon önleyici etkiye sahiptir. Diş ve diş eti sorunlarında kullanılmaktadır.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik

Sizlere diş ağrısına iyi gelen ağrı kesicilerden bahsettikten sonra şimdi diş ağrısını geçiren antibiyotiklerden bahsetmek istiyorum. Antibiyotikler genelde enfeksiyon önleyen etkiye sahiptir. Genelde dişin abse yapması durumunda kullanılır. Diş ve diş eti iltihabında sıklıkla reçete edilmektedir.

Diş ağrısı için Augmentın

augmentın bıd

Augmentın Bıd antibakteriyel etkiye sahip bir antibiyotiktir. Diş doktorları tarafından sıklıkla reçete edilen bu ilaç Diş abseleri gibi diş ve dişeti ile ilgili enfeksiyonlar için kullanmaktadır. 12 yaşından küçüklerin kesinlikle kullanmaması gereken bu ilaç diş ve diş eti sorunlarda kullanılmaktadır.

Diş ağrısı için Amoklavin

amoklavin

Antibiyotik ilaçlar sınıfından bulunan amoklavin iltihap ve enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Diş ağrısını önlemek için kullanılan kullanılan amoklavin diş abse yapması, diş ve diş eti iltihabında diş doktoru tarafından sıklıkla reçete edilmektedir.

Rovamycine Diş Ağrısı Antibiyotiği

rovamycine mio

Rovamycine solum yolu enfeksiyonlarını önlemek için kullanılan bir antibiyotiktir. Diş absesi için kullanılan rovamycin diş ve diş iltihabında çok etkilidir.

Klavunat diş ağrısını keser mi

klavunat bıd

Klavunat bakteri ve mikroplara kaşı etkili bir antibakteriyel bir ilaçtır. Güçlü bir antibiyotik olan klavunat Diş abseleri gibi diş ve dişeti ile ilgili enfeksiyonlar için kullanılır. Diş absesi olduğunda ilk önerilen ilçalardan biridir. Diş çekimi öncesi kullanılır. Ayrıca ağrı kesici etkisi vardır.

Diş ağrısı için Klamoks 

klamoks bıd

Klamoks antibakteriyel etkiye sahip bir antibiyotiktir. Güçlü etkiye sahip olan klamoks bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları önlemek için kullanılmaktadır. Dişin abse yapması durumunda kullanılan bu ilaç diş ve eti sorunlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Diş ağrısı için ağrı kesici sprey

Diş ağrısını kesmek için sizlere en etkili ve en çok kullanılan diş ağrısı kesen spreyler nelerdir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Diş ağrısını kesen spreyler diş ağrısına geçici olarak çözüm sunmaktadır.

Majezik Diş Uyuşturucu Sprey

majezik oral sprey

Majezik diş uyuşturucu sprey iltihap önleyici ve ağrıcı kesici spreylerden biridir. Diş çekimi, diş çekimi ameliyatları ve diş tedavisi sonrası ağrıyı azalmak için kullanılmaktadır. Ansızın başlayan diş ağrısını durdurmak için sıklıkla kullanılmaktadır.

Flurend Gargara ve Sprey

flurend gargara sprey

Flurend ağrı kesici ve iltihap önleyici etkiye sahip bir ağız spreyidir. Ağız içinde ve boğazda oluşan iltihabı ve enfeksiyonu önlemek için kullanılır. Ağız hijyeni sağlayan bu ilaç diş eti hastalıkları, diş çekimi sonrası diş etinin daha hızlı iyileşmesi için kullanılır. Diş ağrısını geçici olarak önlediği bilinmektedir.

Aspirin Diş Ağrısına İyi Gelir Mi

En sık yapılan hatalardan biride diş ağrısında aspirin dişin üzerine koymaktır. Bu şekilde yapıldığından faydadan çok zarar vermektedir. Diş ağrısını geçirmek için ağrı kesici ilaçlar kullanılma ve ilk fırsatta doktora gidilmelidir. Aspirin kullanmak pek işe yaramayacaktır.

Çocuklarda Diş Ağrısına Hangi İlaç

Bebeklerde ve çocuklarda diş ağrısı olduğunda kesinlikle diş ağrısına iyi gelen ilaçları asla kullanmayınız. Sizlere verdiğim ağrı kesiciler ve antibiyotikler asla 12 yaşından küçüklerde kullanılmaz. Yetişkinler ise doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Çocuklarda diş ağrısı olduğunda mutlaka ağrı kesici kullanmak yerine diş doktoruna gidene kadar evde yapabileceğiniz bazı basit ağrı kesici yöntemler bulunmaktadır. Özellikle gece diş ağrısın uyanan çocuklara rahatlıkla uygulanabilir. İşte çocuklarda diş ağrısını geçiren etkili yöntemler.

  • İlk yapılması gereken husus diş ağrısını önlemek için diş fırçalamak gereklidir. Diş temizlenmesi rahatlamasını sağlayacaktır.
  • Dişin ağrıdı bölgeye buz uygulamak ağrının hafiflemesine neden olacaktır.
  • Eğer bütün bunlar etki etmez ise ağrı kesici şurup verebilirsiniz.

Diş Ağrısını Kesen Haplar

Diş ağrısın kesen haplar diş ağrısına en kısa yoldan çözüm sunan ilaçlardan. Dişin ağrıması eğer gece yada hafta sonu olursa diş ağrısını kesen haplar kullanarak diş ağrısını durdurabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli husus ise asla ağrıyı kesmek için bu hapları alışkanlık haline getirip devamlı kullanmayınız. Diş ağrısı asla ihmale gelmez.

Hamilelikte Diş Ağrısına Hangi İlaç İyi Gelir

Hamilelik döneminde diş ağrısı pek çok anne adayının keyfini kaçıran bir durumdur. Diş ağrısını geçirmek isteyen gebe anneler kesinlikle ağrı kesici yada antibiyotik kullanmaları asla tavsiye edilmez. Diş ağrısında etkili olan bu ilaçlar bazı durumlarda ciddi yan etkileri ve zararları olabilir.

Hamilelik döneminde diş ağrısını önlemek için ilaç kullanmak yerine dişleri fırçalamak, diş bakımı yapmak çok önemlidir. Ayrıca gece dişin ağrı durumunda ağrıyan bölgeye buz koymak, sirke ile gargara yapmak, ağrıyan bölgeye misvak kullanmak ve dişleri tuz ile fırçalamak geçici olsa da rahatlama sağlamaktadır.

Sizlere diş ağrısına iyi gelen ilaçlar nelerdir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle sizlere verdiğim ilaçları doktor önermedikçe kullanmayın. Burada yazılan ilaçlar sadece bilgi vermek için yazılmıştır. Doktor tavsiyesi değildir:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem