Coresatin Krem

Coresatin Krem

Coresatin Krem; Cilt bakımında sıklıkla kullanılan bir krem olan Coresatin Krem; pek çok cilt sorununun tedavisinde kullanılan, cilt sağlığına onlarca katkısı bulunan son derece faydalı bir kremdir.

Cilt sorunlarını gidermenin yanı sıra cildi nemlendirme ve cildi besleme özelliği de bulunan bu krem; cildi ölü hücrelerden arındırarak yenilemenin yanı sıra cildi onarır.

Cildi dış faktörlere karşı koruyan koruyucu bir kalkan görevi üstlenen Coresatin Krem; sarı, mavi, pembe vb. farklı renklerde olabilir.

Bu yazımızda kısaca Coresatin Krem nedir? Coresatin Krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, bu kremi kullanmanın olası yan etkilerinden bahsetmek ve kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalara değinmek istiyoruz.

Coresatin Krem Nedir?

Pek çok cilt sorununu gideren bu krem; cilt sorunlarını tedavi eden mucizevi bir kremdir.

İçeriğinde üre, nane yağı, E vitaminleri, Aloe Vera, B6 ve allantoin bulunan bu krem; cilt tahrişlerini ortadan kaldırma konusunda da oldukça başarılıdır.

Kuru, yağlı ya da hassas ciltler için farklı formları bulunan Coresatin Krem tercihinde bulunurken; cilt sorununuzu ve hangi cilt tipine sahip olduğunuzu mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu sayede tedaviden istenilen en etkili sonucu elde edebilirsiniz.

Coresatin Krem Ne İşe Yarar?

Kullanım alanı oldukça fazla olan  coresatin krem ne için kullanılır, neye iyi gelir hakkında sizlere sizlere bilgi vermek istiyorum.

Coresatin Krem Faydaları

 • Cilt tahrişlerini giderir.
 • Ciltte koruyucu bir kalkan görevi oluşturarak, çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarını önler.
 • Egzama ve mavi sedef tedavisinde kullanılabilir.
 • Cildi ölü hücrelerden derinlemesine arındırarak, yeni hücre oluşumunu destekler.
 • Ciltteki pul pul görünümü ve döküntüleri kısa bir sürede tedavi eder.
 • Pek çok cilt sorununun tedavisinde oldukça başarılıdır.

Cilt yüzeyinde bulunan sorunlarında tedavisinde kullanılan coresatin neye iyi gelir hakkında bilgi verdikten sonra sizlere coresatin krem çeşitleri nelerdir, coresatin krem mavi, coresatin krem yeşil ve coresatin krem sarı hakkında ayrıntılı açıklamaya yapmaya çalışacağım.

coresatin krem, coresatin çeşitleri

Coresatin Çeşitleri Nelerdir?

12 farklı çeşidi bulunan Coresatin’in Coresatin Pediatrik Pembe Krem, Coresatin Cleansing Krem gibi farklı versiyonları mevcuttur.

Coresatin Krem çeşitlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

1) Coresatin Sarı Krem:

 • Cildi onaran, besleyen, yenileyen ve nemlendiren kuru ve hassas cilt tipleri için kullanıma uygun olan; özellikle egzama tedavisinde kullanılan bir kremdir.
 • 15 yaş üstündeki herkes tarafından kullanılabilen bu krem; temiz cilde ince bir tabaka halinde sürüldüğü takdirde egzamayı kısa bir sürede tedavi eder.
 • Ancak bu kremin uzun süreli kullanımına bağlı olarak; bazı ciltlerde sivilceye neden olması da mümkündür.

2)Coresatin Pembe Krem:

 • Özellikle bebeklerdeki pişik sorununu tedavi etmede kullanılan pembe krem; içerisinde bulunan B6 ve E vitaminleri sayesinde pişik sorununu kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırır.
 • Bebek bezi bölgesine ince bir tabaka halinde sürülmesi gereken bu krem; temiz cilde uygulanmalıdır. Bu kremi kullandığınız tedavi süreci boyunca sıkı ve dar bezler kullanmaktan kaçınmalı, bebeğinizin bezini gün içerisinde sık sık değiştirmelisiniz.

3) Coresatin Mavi Krem:

 • Sedef, egzama ve gül hastalığı tedavisinde kullanılan Coresatin Mavi Krem; egzamanın en önemli belirtilerinden biri olan kaşıntıyı ciddi oranda hafifletir.
 • Her cilt tipi ile uyumlu olan bu krem; ciltteki sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürüldüğü takdirde kısa sürede etkilerini göstermeye başlar.

4) Coresatin Yeşil Krem:

 • İçerisinde yer alan Aloe Vera sayesinde cildi besleyen Coresatin Yeşil Krem; mantar tedavisinde de oldukça işe yarayan bir kremdir.
 • 15 yaşından büyükler tarafından kullanıma uygun olan bu kremin sabah ve akşamları 2 kez olacak şekilde temiz cilde uygulanması yeterlidir.

5) Coresatin Kırmızı Krem:

 • Nemlendirici özelliği ile ön plana çıkan Coresatin Kırmızı Krem; rüzgar ve güneş yüzünden tahriş olan cildi onarır.
 • Cildin su kaybetmesini ciddi anlamda engelleyerek, cildi nemlendiren bu kremin mutlaka temiz cilde sürülmesi gerekir.

6) Coresatin Mor Krem:

 • Cildi nemlendiren ve her cilt tipi için uygun olan Coresatin Mor Krem; özellikle diyabetik ayakların tedavisinde kullanılan, hiçbir şekilde yardımcı steroid ya da kortizon içermeyen, içerisinde bitkisel yağlar bulunan bir kremdir.

7) Coresatin Cleansing Cream 200 ml Krem Sabun

 • Mükemmel bir cilt temizleyici olan bu krem; cildi ölü hücrelerden arındırarak, doğal bir peeling etkisi gösterir.
 • Sabun kıvamında olan bu krem; nemli cilde sabah ve akşamları günde 2 kez olacak şekilde sürülmelidir.
 • Cildinizi nemlendirmek, bir yandan da cildinizi onarmak adına bu kremi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

8)Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon 200 ml

 • Cildin ihtiyaç duyduğu günlük nemi kazanmasını sağlayan bu krem; tüm cilt tipleri tarafından kullanılabilen, harika bir cilt bakım kremidir.
 • Cildinizi nemlendirmek için kaliteli bir ürün arayışındaysanız; bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

9)Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon Kavanoz 500 gr

 • Cildi nemlendirmenin yanı sıra cildi onaran bu krem; günlük kullanım için uygun bir kremdir. Bariyer görevi üstlenerek; cildi güneş ışınlarına ve rüzgar vb. olumsuz hava koşullarına karşı koruyan bu krem içerisinde bulunan tamamen doğal bitkisel yağlar sayesinde hiçbir şekilde cilde zarar vermez ve sağlığımızı tehdit etmez.

10)Coresatin Barrier-P Bariyer P Krem Kavanoz 450 gr

 • Cilt kuruluğunu gideren bu krem; pul pul olmuş cildin eski görünümüne kavuşmasına yardımcı olmanın yanı sıra cildin su kaybetmesini önler.
 • Şayet kuru bir cilt yapınız bulunuyorsa bu kremi günlük nemlendiriciniz olarak kullanabilirsiniz.
 • Coresatin; yalnızca cilt bakımında kullanılan bir krem değildir. Saç bakımında da Coresatin ürünlerine rastlamak mümkündür. Bu markaya ait saç bakım ürünlerini ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

11) Coresatin Şampuan Relief Shampoo 250 ml

 • Saçların daha güçlü ve parlak görünmesine katkıda bulunan Coresatin Şampuan; saç köklerini güçlendirir ve saçlara derinlemesine bakım yapar.
 • Özellikle kuru ve hassas saç tipine sahip olanlar için özel olarak formüle edilen bu ürün; bir miktar saça dökülür ve saç ovalanarak, saça iyice yedirilir. 5 dakika beklendikten sonra ise saç durulanabilir.

12) Coresatin Saç Losyonu Scalp Hair Lotion 110 ml

 • İçerisinde bulunan bisabolol, allentoin, aloe vera ekstrası, panthenol sayesinde saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan bu saç losyonu aynı zamanda saçlara ışıltı katar.
 • Yıpranmış ve kurumuş saçlarınızı kısa bir sürede onarmak, daha gösterişli saçlara sahip olmak adına bu losyonu günde iki kez olacak şekilde kullanabilirsiniz.

coresatin krem

Coresatin Krem Yan Etkileri

Ciddi anlamda yan etkileri bulunmayan bu kremin birtakım hafif olası yan etkilerinden söz etmek mümkündür.

 • Baş dönmesi
 • Ciltte tahriş
 • Kızarıklık
 • Pullanma

bu kremi kullanmanın olası yan etkileridir. Bu yan etkiler daha çok kremin etkin maddesine karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişilerde görülür.

Bu yan etkiler ile karşılaşmanız durumunda krem kullanımını bir süreliğine kesebilirsiniz.

Coresatin Krem Kullananlar

Coresatin krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda krem pek çok cilt sorununa iyi gelen kremlerden biri olduğunu söylemişlerdir. Coresatin kullananlar egzama, sivilce, sivilce izleri ve pişik için kullanılan en iyi kremlerden biri olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Özellikle bebeklerde atopik dermatit sorununda etkili olan bu krem ayrıca kaşıntıyı önleyen etkisi ile bilinmektedir.

Coresatin krem kullananlar coresatin mavi, coresatin pembe ve coresatin sarı tüp çeşitlerini tercih ettiklerini söylemişlerdir. Bir dönem piyasadan toplanan bu krem pek çok kişinin coresatin neden toplandı sorusunun sorulmasına neden oldu. Sizlere coresatin neden toplandı, coresatin yüze sürülür mü, coresatin çeşitleri hakkında bilinmeyen sorulara cevap vermeye çalışacağım.

Coresatin Krem Hakkında Tüm Sorular

Coresatin krem hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Coresatin krem reçetesiz alınır mı

Coresatin krem reçetesiz olarak alabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir kremdir.

Coresatin krem devlet karşılıyor mu

Coresatin krem size reçete edilse bile krem devlet tarafından karşılanmamaktadır. Krem sgk tarafından ödenmemektedir.

Coresatin sarı sivilceye iyi gelir mi

Coresatin çeşitlerinden bazıları sivilceye iyi gelmesine karşın coresatin sarı genelde egzama, kaşıntı ve tahriş sorunu için kullanılmamaktadır.

Coresatin krem nerelerde kullanılır

Kullanım alanı oldukça fazla olan coresatin, egzama, kızarıklık, sivilce, kaşıntı ve sivilceler dahil pek çok alanda kullanılmaktadır.

Coresatin krem tüylenme yapar mı

Coresatin krem kesinlikle tüylenme yapmaz.

Coresatin krem yüze sürülür mü

Coresatin krem yüzde kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur.

Coresatin krem vajinaya sürülür mü

Coresatin krem vajinal kaşıntı sorununda kullanmak için vajinaya sürebilirsiniz.

Coresatin krem kortizonlu mu

Coresatin krem içeriğinde kortizon olmadığı bildirilmiştir.

Coresatin krem bebeklerde kullanılır mı

Coresatin krem bebeklerde mutlaka doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Bebeklerde pişik ve atopik dermatit sorununda kullanılan bir kremdir.

Coresatin krem sarı tüp

Coresatin sarı egzama, kaşıntılı egzama, kuru ciltler ve atopik dermatit için kullanılan bir kremdir.

Coresatin krem neden toplandı

Coresatin krem bir dönem içerisinde kortizon içerdiği için toplanmıştır.  Daha sonra krem tekrar üretilerek satışa sunulmuştur.

Coresatin krem hamilelikte kullanımı 

Coresatin krem hamileliğin ilk 3 ayından sonra kesinlikle kullanılmaması gereken bir kremdir. Doktorunuz önermedikçe asla bu kremi kullanmayınız.

Coresatin pembe neden toplandı

Bazı bürokrasi sorunlardan dolayı coresatin krem bir dönem piyasadan toplanmasına karşın şu an halen satışı devam etmektedir.

Coresatin mavi ne için kullanılır

Coresatin mavi cildi nemlendirmek, cildi onarmak ve cilt bakımı yapmak için kullanılan bir kremdir. Ayrıca hücreleri yenileyen etkisi vardır.

Coresatin sarı ne için kullanılır

Coresatin sarı egzamai kaşıntı ve kuru ciltlerin kullanımına uygun bir kremdir.

Coresatin pembe ne için kullanılır

Coresatin pembe hassas cilde sahip olanlar ve bebeklerde kullanılan bir kremdir. Cildi nemlendirir ve atopik dermatit sorunu için kullanılır. Kortizon içermez.

Coresatin Krem Fiyatı

Dermokozmetik ürünler arasında yer alan Coresatin Krem fiyatları; kremin çeşidine göre değişiklik gösterebilir.

Krem fiyatları genellikle 50 ile 60 TL arasında seyreder. Kremin pek çok cilt sağlığına katkısı olduğunu göz önüne alacak olursak; bu fiyatların oldukça makul olduğunu söyleyebiliriz.

Hiçbir şekilde kortizon içermeyen bu krem sayesinde hayalini kurduğunuz cilde kısa bir sürede kavuşabilirsiniz. Üstelik bu kremi yüzünüzde kullanabileceğiniz gibi tüm vücudunuzda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu kremi eczanelerden satın alabileceğiniz gibi internet sitesi üzerinde faaliyet gösteren online eczanelerden de temin edebilirsiniz. Ancak internet üzerinden sipariş verirken; site seçiminde son derece dikkatli davranmalı, mutlaka güvenilir sitelerden alışveriş yapmalısınız.

Sizlere bu yazımızda coresatin krem nedir, coresatin krem ne işe yarar, coresatin krem çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem