Cildi Soyan Krem

Cildi Soyan Krem

Cildi soyan kremler genelde sivilce tedavisinde kullanılan kremlerdir. Cilt soyucu kremler sivilce izleri, cilt lekeleri, yüzde çukurluklar ve kahve rengi cilt lekelerini yok etmek için en etkili kremlerdir.

Estetik açıdan rahatsızlık veren cilt lekeleri ve sivilce izlerini yok etmek için tercih edilen cilt soyucu kremler cildi soyarak bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. Cilt soyucu kremler cildin üst tabakasındaki deriyi sorarak yeni derinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Cilt soyucu kremler sonrası cilt mutlaka koruyucu kremler ve nemlendirici kremler ile korunmalıdır. Cilt soyucu kremler ne işe yarar sorusuna cevap vermek gerekirse genelde bu kremler sivilce ve akne tedavisinde kullanılmaktadır.

Eğer cilt soyucu kremler yazı kullanılacaksa kesinlikle cildi güneşten korumalı ve uygun nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Peki cildi soyuna kremler nelerdir, cilt soyucu kremler nasıl kullanılır, cilt soyan kremler eczane ve cildi soyan kremler kullananlar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Cilt Soyucu Kremler Nasıl Kullanılır

Cildi soyucu kremler uygulanmaya başlandıktan sonra yüz derisini soyarak cildi dış etkilerden daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Kesinlikle kışın kullanılması tavsiye edilen bu kremler güneşli günlerde kullanıldığında cilde büyük zarar verebilmektedir.

Cilt soyucu kremler kesinlikle doktorunuz size reçete ettikten sonra kullanılması gerekmektedir. Genelde akşam kullanılması önerilen bu kremler günde 1 defa ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir. Simdi sizlere en iyi cilt soyucu krem markaları hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Cildi Soyan ve Yenileyen Kremler

Sizlere için en etkili cilt soyucu kremlerden bahsetmeye çalışacağım. Sizlere verdiğim kremlerde eczanede reçete ile satılan kremlerdir.

Tretin Cilt Soyucu Krem

tretin cilt soyucu krem

Tretin cilt soyucu krem aslında sivilce tedavisinde kullanılan en etkili kremlerden biridir. Cildi soyan bu krem cilt lekeleri, sivilce ve sivilce izlerini yok etmek için sıklıkla reçete edilmektedir. Cildi ölü deriden arındıran ve cildi soyan bu krem düzenli kullanıldığında cilt sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Kullanım alanı oldukça fazla olan bu etkili krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Tretin Krem yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzamycin Cilt Soyucu Krem

benzamycin cilt soyucu krem

Benzamycin cilt soyucu krem aynı şekilde sivilce ve siyah noktaları yok etmek için kullanılmasına karşın sivilce izlerini yok etmek için sıklıkla tercih edilmektedir. Cildi soyan bu krem ayrıca cildi kurutucu etkisi ile bilinmektedir. Etkili olduğu kadar yan etkileri en sık görülen bu krem kesinlikle dikkatli kullanılmalıdır. Kesinlikle cildi hem soyduğu ve hemde kuruttuğu için nemlendirici krem ile beraber kullanılmalıdır. Doktorların sıklıkla reçete ettiği bu krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Benzamycin Jel yazımızı okuyabilirsiniz.

Acnelyse Cilt Soyucu Krem

Acnelyse cilt soyucu krem

Acnelyse cilt soyucu krem aslında acnelyse sivilce krem olarak bilinmektedir. Cildi yenilen ve besleyen bir kremdir. A vitamini bakımında zengin olan bu krem cildi soyarak cilt sorunlarının ortadan kalkmasını sağlar. Kahverengi cilt lekelerini ve ciltte bulunan  renk farklılıklarını gidermektedir. Reçete ile satılan bu krem hakkında ayrıntılı olarak bilgi almak için Acnelyse Krem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem

ısotrexin cilt soyucu krem

Isotrexin cilt soyucu krem sivilce tedavisinde kullanılan bir kremdir. Cildi besleyen cilt hücrelerini yenilen bu krem düzenli olarak kullanıldığında cilt lekelerini ve sivilce izlerini kesin olarak yok ettiği bilinmektedir. Cildi soyan etkisi yanında cildi kuruttuğu bilinmektedir. İsotrexin krem genelde kışın kullanılması tavsiye edilmektedir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için İsotrexin Krem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cildi Soyan Krem Kullananlar

Yüz soyan krem kullananlar genelde sizlere verdiğim bu kremleri tercih etmektedir. Piyasada pek çok cilt soyucu krem bulunmasına karşın pek çoğu zararlı olduğundan sizlere cilt soyucu krem kullananlar tarafından tercih edilen ve etkili sonuç veren kremleri sıralamaya çalıştım. Cilt soyucu krem kullananlar genelde bu kremlerin etkili olduğu kadar yan etkilerinin çok sık görüldüğünü söylemişlerdir.

Cilt Soyucu Kremlerin Zararları

Yüz derisini soyan kremler çoğu zaman cilt kusurlarını yok etmek için etkili olmasına karşın bazı kişilerde ciddi yan etkilerin ve zararların ortaya çıkmasına neden olabilir. Özellikle bilmeniz gereken husus ise cilt soyucu krem yüzü soyarak alt derinin ortaya çıkmasını sağlar. Eğer güneşli günlerde soyma işlemi yaparsanız güneş ışınları cilt lekelerinin daha artmasına ve istenmeyen sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Yüzü soyan kremler ayrıca genelde kurutucu etkiye sahiptir. Genelde sivilce tedavisinde kullanılan bu tür kremler asla doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Yüz Derisini Soyan Kremler

Yüz derisini soyan kremler kesinlikle size reçete edildiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Mutlaka temiz cilde sürülmesi gerekmektedir. Çok fazla sürülmesi yada aşırı dozda kullanılması ciltte tahriş yanma ve kızarıklığa neden olmaktadır.

Pek ya siz hangi cilt soyucu krem kullanıyorsunuz. Sizlerde konu hakkında yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem