Bikini Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bikini Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Hangimiz yorucu ve yoğun geçen kış günlerini ve bol yağışlı ilkbahar aylarını geride bıraktığımız Haziran aylarında denize girerek, tüm kışın stresini ve yorgunluğunu üzerimizden atmak istemiyoruz ki?

Lakin bazen fazlalık kilolarımız bazen de vücudumuzda bulunan tüyler yüzünden denize girmeyi erteliyor, bikini ya da mayo giyemediğimiz için kendimizi son derece üzgün hissediyoruz.

Şayet fazlalık kilolarınız bir yana vücudunuzdaki kıllardan şikayetçiyseniz, sürekli olarak ağda ya da tüy dökücü kremler ile uğraşmak istemiyorsanız; bacaklarınıza, koltuk altınıza hatta bikini bölgenize lazer epilasyon yaptırabilir, pürüzsüz ve kusursuz görünen vücudunuz ile gurur duyabilirsiniz.

Bikini bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır? başlıklı bu yazımızda lazer epilasyon zararlı mı? sorusunu da kısaca yanıtlamak, bikini bölgesi lazer epilasyonuna dair merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamak istiyoruz.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon:

Genital bölge lazer epilasyonundan farklı olarak bikini bölgesi lazer epilasyonunda daha kısıtlı ve sınırlı bir alan tüylerden ve kıllardan arındırılıyor.

Bir diğer deyişle genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon, bikini bölgesine uygulanan epilasyonu kapsıyor diyebiliriz. Bu yüzden daha kapsamlı bir şekilde tüylerinizden sonsuza dek kurtulmak istiyorsanız, bikini bölgesi değil de genital bölge lazer epilasyonu tercih etmenizi öneriyoruz.

Peki, lazer epilasyon bikine bölgesine nasıl yapılıyor? İşlem, öncesinde nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

 • Öncelikle işlemden ortalama 2 gün önce bikini bölgesindeki yani bikini giydiğinizde üçgen içerisinde kalan kısmı jilet ile temizlemeniz gerekiyor(Bikini bölgesi, iç çamaşırının iki santimetre iç ve dış kısmını ifade ediyor).
 • Lazer epilasyon esnasında bikini bölgesine gönderilen lazer ışınlar ile buradaki kıl köklerinin yakılması hedefleniyor. Seanslar, yaklaşık 4-5 seans sürmekle birlikte seansların süresi ve uzunluğu, kişiden kişiye değişebiliyor.
 • 15 dakikalık işlem öncesinde herhangi bir lokal anesteziye gerek duyulmuyor. Bunun yerine lazer epilasyon öncesi kremler ya da spreyler tercih ediliyor. Böylelikle işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemiş oluyorsunuz.

UYARI:

 • Bikini bölgenize lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, işlemden en az bir ay önce bölgeye hiçbir şekilde ağda yapmamalısınız.
 • Aynı şekilde seanslar arasındaki süre boyunca da bikini bölgesine ağda, tüy dökücü krem, tüy dökücü sprey gibi hiçbir ürün uygulamamalısınız!
 • Kısaca gerek lazer epilasyon öncesi gerekse lazer epilasyon seansları boyunca bikini bölgesindeki tüyleri kendiniz almamalı, tüylerden tamamen kurtulacağınız güne dek sabırlı davranmalısınız!
 • Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmayı planlıyorsanız, işlemden en az bir ay önce solaryuma girmeyi bırakmalı ve güneşlenmekten kaçınmalısınız. Bu yüzden yaz aylarında epilasyon yaptırmanızı pek de önermiyoruz.
 • İşlem öncesinde reçeteli ya da reçetesiz düzenli olarak kullandığınız tüm ilaçlarla ilgili olarak doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Kimler Bikini Bölgesine Lazer Epilasyon Yaptıramaz?

Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyonun herhangi bir olumsuz yan etkisi olmasa da uzmanlar tarafından bazı bayanlara lazer epilasyon yaptırmaları önerilmiyor.

Peki, kimlerin lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınmaları gerekiyor?

 • Hamilelerin(özellikle hamileliğin son aylarında olanların)
 • Epilepsi, şeker ve kalp hastalarının,
 • 18 yaşından küçük olan bayanların,
 • Adet dönemindeki ve adetine birkaç gün kalmış kadınların,
 • Hormonal herhangi bir rahatsızlığı olanların

lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınmaları gerekiyor.

Yukarıdaki sağlık sorunlarından biri sizde mevcutsa ya da başka bir kronik rahatsızlığınız bulunuyorsa lazer epilasyonun sizin için uygun olup olmadığına dair mutlaka hizmet almak istediğiniz merkeze danışmalısınız.

UYARI: Hormonal herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını öğrenmek adına işlemden en az birkaç hafta önce bir hormon testi yaptırmanız, sizin yararınıza olabilir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

 • İşlem sonrasında bölgede kızarıklık, tahriş, kabarma gibi birtakım yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Ancak bu durumun birkaç ay içerisinde kendiliğinden geçtiğini hatırlatmak istiyoruz. Kaşıntı, kızarıklık ve tahrişi hafifletmek için bölgeye sakinleştirici krem sürmenizi öneriyoruz.
 • İşlem sonrasında bikini bölgesini sıkan, tahriş eden dar ve kalitesiz iç çamaşırları giymekten kaçınmayı ihmal etmemelisiniz.
 • İşlemden sonra bir iki gün sıcak suyla duş almamalısınız.

bikini bölgesine lazer epilasyon

Bikini Bölgesine Lazer Epilasyon Zararları

Genital bölgeye diğer adı ile özel bölgeye lazer epilasyon yapmak zararlı mı, bikini bölgesine lazer epilasyon kısırlık yapar mı, yumurtalara zarar verir mi sorusu en çok merak edilen sorulardandır.

Kısırlık yapar mı yada yumurtalıklara zarar verir mi konusunda kesin net bir bilimsel çalışma yoktur.

Genelde lazer epilasyon zararları çok azdır. Kızarıklık ve tahriş gibi geçici sorunlar görülür. Bazı hastalarda epilasyon sonrası renk değişikliği görülebilir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Fiyatları:

Bikini bölgesi lazer epilasyon fiyatları, genital bölge epilasyon fiyatlarından daha uygun rakamlarda seyrediyor. Ancak fiyatlar, hizmet aldığınız merkeze ve uzmana göre değişiklik gösterebiliyor.

Bu noktada lazer epilasyon sonrası vücudunda kalıcı koyulaşma ve yanık ile karşılaşan bayanların olduğunu unutmamalı, mutlaka kaliteli bir güzellik merkezinden hizmet temin etmelisiniz.

Kararınızı vermeden önce kapsamlı bir araştırma yaparak, doğru ve kaliteli bir güzellik merkezi bulabilirsiniz.

Bikine Bölgesine Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları:

İnternet üzerinde pek çok güzellik merkezi, uygun fiyatlara lazer epilasyon yaptırdıklarını dile getiriyorlar. Hatta merkezlere dair pek çok müşteri yorumu da sitelerde yer alıyor. Bu yorumlarda bazı bayanların işlemden son derece memnun kaldıklarını görürken, bazı yorumlarda da istediği sonucu alamadıklarını söyleyenlere de rastlıyoruz.

Bu yorumlara göz atarak, lazer epilasyon kullanıcı yorumlarını dikkatli bir şekilde inceleyerek, doğru adresi bulabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca bikini bölgesine lazer epilasyon yaptırılır mı? Nasıl yapılır? vb. lazer epilasyona dair en çok merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Yazımızın aydınlatıcı olması dileğimizle…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem