Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Son dönemlerin en popüler kaşıntı giderici kremleri arasında yer alan Bepanthol Sensiderm; hiçbir şekilde kortizon içermeyen, hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanımına uygun olarak üretilen bir kaşıntı kremidir.

Doktor reçetesi üzerine kullanılabilen ancak SGK kapsamında yer almayan bu krem; 20 ya da 50 gramlık kutularda eczanelerde satışa sunulur.

Cilt bariyerini güçlendirerek, ciltteki kaşıntının maksimum 30 dakika içerisinde geçmesini sağlayan bu krem; bebekler, çocuklar ya da yetişkinlerde görülen cilt kuruluğu, egzama atopik dermatit ve alerjik reaksiyonlara bağlı olarak ciltte görülen kaşıntı ve kızarıklığı giderir ve cildi rahatlatır.

Bu yazımızda Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem nedir? Ne işe yarar? sorularını yanıtlamak ve bu kremi nasıl kullanmanız gerektiğinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Nedir?

Klinik olarak test edilen bu krem; gebelik ve emzirme döneminde bile kullanıma uygun olan, son derece güvenilir bir kaşıntı kremidir.

İçeriğinde bol miktarda lamellar lipidler, Provitamin B5 ve nemlendiriciler bulunan bu krem; bileşenlerinde herhangi bir koruyucu madde, parfüm ya da renklendirici madde içermediğinden gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Beyaz kremsi bir yapısı bulunan bu krem, kaşıntıyı ve kızarıklığı gidermenin yanı sıra cildi rahatlatır, cilt bariyerinin yeniden yapılanmasına katkıda bulunur.

Cildin kendi lipid tabakalarının güçlenmesini sağlayan lipid teknolojisiyle geliştirilmiş olan bu krem; cildi yenilerek ve cildin iyileşmesine olanak tanır.

sensiderm kaşıntı kremi

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Ne İşe Yarar?

Alerjik egzama olarak da isimlendirilen atopik dermatitin ciltte yarattığı kaşıntı, kızarıklık ve şişliği gideren bu krem; atopik dermatite bağlı olarak gelişen cilt sorunlarını tedavi eder.

Atopik dermatititin neden olduğu kaşıntı ve kızarıklıkların yanı sıra cilt kuruluğunu ve egzama belirtilerini de hafifleten bu krem; alerjik reaksiyon kaynaklı kaşıntı ve kızarıklıklar için de birebirdir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi;

 • Egzama yüzünden ciltte var olan kaşıntıları maksimum 30 dakika içerisinde gidererek, hem sizin hem de cildinizin rahatlamasını sağlar.
 • Ciltte bariyer görevini üstlenen bu krem; nemlendirici içerdiği için bir yandan da cildinizi nemlendirir.
 • Kaşıntı ve kızarıklık giderici olan bu krem, bebeklerdeki kaşıntıyı da hafifletir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Faydaları

Bepanthol kaşıntı kremi özel formülü ile cilde sayısız faydası bulunan bir kremdir. Sadece egzama ve kaşıntı ile savaşmayan bu krem ayrıca cilde sürüldüğünde sayısız faydası bulunan bir kremdir. Sizlere bepanthol kaşıntı kreminin cilde faydaları nelerdir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

 • Cildi nemlendirir özellikle kuru ciltler için idealdir.
 • Ciltte sürüldüğü andan itibaren ciltte koruyucu bariyer oluşturarak cildi korur
 • Egzama ve egzamanın neden olduğu kaşıntıyı kısa sürede geçirir
 • İçeriğinde zararlı maddeler bulunmadığından hamileler ve emziren anneler rahatlıkla kullanabilir
 • Bebeklerde rahatsızlık veren kaşıntıyı yok etmek için rahatlıkla kullanılabilir.
 • Cildin tahriş olmasını ve kızarmasını önler.

bepanthol sensiderm kaşıntı kremi

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Nasıl Kullanılır?

Daha önce bol suyla yıkadığınız ve temiz bir hale getirdiğiniz cildinize, ince bir tabaka halinde bu kremi sürmelisiniz. Ardından parmaklarınızın ucuyla dairesel hareketler yaparak bu kremi hastalıklı cildinize yedirmelisiniz.

Emziren annelerin yanı sıra hamile bayanların da kullanabileceği bu ürünün içeriğinde bulunan bileşenlere karşı aşırı duyarlılığınız bulunuyorsa bu kremi kullanmamalısınız. Aksi halde kremin hafif de olsa kızarıklık, ciltte tahriş gibi olumsuz yan etkileri ile karşılaşabilirsiniz.

Bebeğinizdeki kaşıntıyı gidermek amacıyla bu kremi kullanırken dikkatli olmalı, kremi çok geniş alanlara uzun bir süre için sürmemeli, bebeğinizin cildinde tahriş ile karşılaşmanız durumunda krem kullanımını kesmelisiniz.

Cildinizin hemen hemen her yerindeki kaşıntıyı önlemek için kullanabileceğiniz bu kremi yüzünüze de uygulayabilirsiniz.

Ancak kremin gözlerinizle temas etmesinden kaçınmalı, temas durumunda gözlerinizi bol suyla yıkayarak, kremden mutlaka arındırmalısınız.

Bepanthol Sensiderm Krem Ne Zaman Kullanılır

Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi içeriğinde kortizon içermeyen özel formülü sayesinde cildin kaşınmasını ve kaşıntıya neden olan tahrişi önlemek için ciltte koruyucu bariyer oluşturarak korur. Bepanthol kaşıntı kremi egzama, atopik dermatit, kaşıntı ve alerjik tepkiler sonrası oluşan durumlarda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Bepanthol kaşıntı kremi sorunlu bölgeye sürüldüğü andan itibaren cilt bariyerini güçlendirerek kaşıntı hissini hızlı bir biçimde geçirir. Kortizonlu kremlerin aksine etkisi daha kısa sürede gösteren bu krem kaşıntıları 30 dakika içerisinde yok etmektedir.

bepanthol sensiderm kaşıntı kremi

Kaşıntı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir

Cilt kuruluğu atopik dermatit/egzama, alerjik cilt reaksiyonları ve daha bir çok dış etken cildin tahriş olmasına ve buna bağlı olarak kaşınmasına neden olabilir.

İşte bu gibi durumlara ve dış etkenler karniye tabakasını, yani cilt bariyerini oluşturan lipidler zarar görür ve kaşıntı oluşur. Temel olarak seramidlerden oluşan bu lipidler tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturur.

Zarar gören cildin bu tabakası su kaybeder. Su kaybı cilt kuruluğunu hızlandırarak kaşıntının ortaya çıkmasına neden olur. Savunmasız olan ve tahrişe yaktın olan cildin bu tabakasını kaşımak kızarıklık hatta dahada rahatsızlık veren durumların ortaya çıkmasına neden olur.  Bepanthol kaşıntı krem bu gibi durumlarda bebek, çocuk ve yetişkinlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Atopik Dermatit Nedir

Atopik dermatit diğer adı ile alerjik egzama en çok bebeklerde ve çocuklarda görülen, tekrarlama durumu daha çok olan kaşıntılı bir cilt sorunudur. Genelde atopik dermatit kroniktir ve geçse bile ilerde takrarlama olasılığı çok yüksektir. Egzama türleri arasında en çok görülen kaşıntı türüdür.

Atopik Dermatit (Egzema) Belirtileri

Atapik dermatit belirtileri genelde bebeklerde ve küçük çocuklarda daha sık görülmektedir. Genelde yüz, boyun, kol ve bacakların dış kısmıdır.

Çocuklara ve yetişkinlerde iç hareketli kısımlarda kolların içi, dirseklerin arka kısmı koltuk altında ve göğüste görülür. Kaşıntıya cilt kuruluğu eşlik eder.

Egzama g-bölgesinde kaşınmaya başlı olarak tahrişler görülür. Devamlı kaşıma hissi olur. İlerleyen evrede deride kalınlaşma meydana gelir.

Atopik Dermatit Tekrarlanması Nasıl Önlenir

Çok sık görülen ve tekrarlayan egzama türü olan atopik dermatit tekrarlamasını önlemek için mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bebeklerde ve küçük çocuklarda daha sık görüldüğü için mutlaka alınması gereken önemli önlemler ise;

 • Kuru Hava
 • Yünlü Giysiler
 • Aşırı sıcak su le banyo yapma
 • Stres
 • Terleme
 • Alerjenler

Bilmeniz gereken önemli husus ise cildin kurumasını önlemek ve daima nemli tutmaktır. Cilt ılık su ile yıkanmalı ve her banyodan sonra bepanthol kaşıntı kremi sürülmelidir.

bepanthol sensiderm kaşıntı kremi

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Yan Etkileri

Prospektüsünde yer alan kullanım talimatları doğrultusunda bu kremi kullandığınız takdirde herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız beklenmez.

Ancak bu kremi cildinize sürdükten sonra parfüm vb. dermotolojik ürünler kullanırsanız; hafif kızarıklık ve tahriş ile karşılaşabilirsiniz.

Aynı şekilde kremin etken maddelerine karşı herhangi bir alerjiniz bulunuyorsa da hafif yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu durumda ilaç kullanımını bir an önce bırakmanızı öneriyoruz.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi Hakkında Bütün Sorular

Kullanımı her geçen gün artan kullananaların bir birine tavsiye ettiği bepanthol kaşıntı kremi hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bepanthol sensiderm krem yüze sürülür mü

Sensiderm kaşıntı kremi yüz dahil bütün bölgeye sürülen bir kremdir. Eğer kaşıntı ve egzama yüz bölgesinde ise bu kremi rahatlıkla yüzünüze sürebilirsiniz.

Bepanthol kaşıntı kremi nasıl sürülür

Sensiderm kaşıntı kremi temiz bölgeye ince tabaka halinde sürülür ve nazik hareketler ile ovalanır.

Bepanthol sensiderm krem kimler kullanamaz

Her cilt tipine ve her yaştan herkesin kullanımına uygun olan bu krem sadece içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlar kullanamaz.

Bepanthol kaşıntı kremini emziren anneler kullanabilir mi

Bebek emziren annelerin rahatlıkla kullanabileceği bir kremdir. Eğer meme ucuna sürülecekse bebek emzirdikten sonra kullanılması yeterlidir.

Bapenthol kaşıntı kremini hamileler kullanabilir mi

Aslında hamilelerin kullanmasında bir sakınca olmamasına karşın kesinlikle hamilelik döneminde krem yada ilaç kullanılması doktor gözetiminde olmalıdır.

Bepanthol sensiderm krem bebeklerde kullanılır mı

Yeni doğan bebekler hariç bebeklerde kullanılan bu krem kesinlikle bebeğe sürüldükten sonra bebek takip edilmelidir. Asla çok sık ve geniş yüzeylere sürmeyiniz.

Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi içeriği

Bepanthol krem içeriğinde ne var hakkında bilgi vermek gerekirse

 • Lamellar Lipid Kompleksi
 • Pro Vitamin B5

Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi vajinaya sürülür mü

Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi genital bölge yada vajinaya sürülür mü sorusı sıklıkla sorulmaktadır. Vajinal kaşıntı sorununda kullanılmasına karşın kesinlikle kaşıntının neden olduğu belirlenmelidir.

Bepanthol Sensiderm Krem Kullananlar

Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin kaşıntı ve tahrişi çok kısa sürede etkili bir biçimde yok ettiğini söylemişlerdir. Bepanthol kaşıntı kremi kullananlar yan etkisi ve zararı olmayan bu krem bebeklerdi gönül rahatlığı ile kullandıklarını ve kremi sürüldüğü andan itibaren etkisini gösterdiğini aktarmışlardır.

Sensiderm kaşıntı kremi kullananlar egzama gibi cilt sorunlarında kartizonlu krem kullanmak yerine etkisi kanıtlanmış bu kremi kullanmayı tercih ettiklerini dile getirmişlerdir. Bepanthol sensiderm prospektüs bilgilerini okumak için kremi aldığınızda mutlaka reçete kağıdını okumalısınız.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi Fiyatı

Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi size reçete edilse bile devler tarafından karşılanmaz. Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi fiyatı değişiklik göstermesine karşın fiyatı genelde 20 il 25 lira arasında satılmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem