Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol Cilt Bakım Kremi; Muhteşem bir cilt bakım kremi olan, cildi nemlendiren ve besleyen Bepanthol cilt bakım kremi ile tanışmaya ne dersiniz? Özellikle cilt kuruluğuna son derece iyi gelen ve kuruluğu gideren Bepanthol cilt bakım kremi sayesinde cildinizin nem oranını dengeleyebilir; daha yumuşak, pürüzsüz ve sorunsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremini düzenli olarak kullandığınız takdirde cildinizin kurumasının ve bu yüzden de daha kısa bir süre içerisinde kırışmasının önüne geçebilir; yani yaşlanma sürecinizi yavaşlatabilirsiniz.

Bu yazımızda dünyanın en kaliteli cilt bakım markalarından biri olan Bepanthol’un en çok satan ve kadınlar tarafından rağbet gören, gözde ürünlerinden biri olan Bepanthol cilt bakım kremi nedir ve ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, bu kremi kullanmanın olası yan etkilerine değinmek ve krem kullanırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nedir?

30 gramlık ya da 100 gramlık kutularda satışa sunulan bu krem; cildi nemlendiren, günlük cilt bakım rutinini kaliteli bir nemlendirici ile gerçekleştirmek isteyenler için birebir olan bir kremdir.

Bileşenlerinde Provitamin B5 ve dekpanthenol bulunan bu krem; ciltteki tahrişleri onarır, kuruluğu giderir, cilt sağlığını korur.

Hiçbir şekilde parfüm, paraben ya da renklendirici içermeyen bu kremi kozmetik mağazaların yanı sıra eczanelerden de satın alabilirsiniz.

Bu kremi yüzünüzü, ellerinizi hatta tüm vücudunuzu nemlendirmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranına kısa bir süre içerisinde kavuşmasına yardımcı olan bu krem; yalnızca cildi nemlendirmekle kalmaz. Doğal içeriğe sahip içeriğinde zararları etken maddeler bulunmayan bepanthol cilt bakım krem cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak cilde daha canlı ve bakımlı olmasını sağlar.

En iyi günlük cilt bakım kremlerinden biri olan bepanthol cilt bakımı kremi düzenli kullanıldığında cilde nemlilik ve yumuşaklık kazandırır. Özellikle kışın kuruyan ve çatlayan cilde bakım yapan bu krem aynı şekil yazın cildi güneşin zararlı etkilerinden korur.

bepanthol cilt bakım kremi

Bu kremin en önemli faydalarını ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Cilt kızarıklığına iyi gelir.
 • Ciltteki sivilceleri ve sivilce izlerini geçirir.
 • Ciltteki tahrişi giderir.
 • Ciltteki nem oranını dengeler.
 • Cildi besleyici bir özelliğe sahiptir.
 • Cildin esneklik kazanmasına katkıda bulunur.
 • Rüzgar ve soğuk havalar yüzünden özellikle kış aylarında cildimizde beliren pul pul görünümü giderir.
 • Cildin su kaybetmesini engeller.
 • Güneşin zararlı etkilerine karşı cildimizi korur.
 • Ayak topuğu bölgesindeki çatlakları ve vücudumuzun diğer yerlerindeki çatlak oluşumunu giderir.
 • Su bazlı bir ürün olduğu için cildin yağlanmasına neden olmaz.
 • Meme ucu çatlaklarını gidermede son derece etkilidir.
 • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Güneş yanıklarını geçirmede de oldukça başarılıdır.
 • Ciltte koruyucu bir bariyer oluşturarak, cildi güneş, rüzgar ve soğuk hava gibi dış etmenlere karşı korur.

Su bazlı bir krem olan Bepanthol Cilt Bakım Kremi, özellikle kuru ve hassas bir cilt yapısına sahip olanlar için birebirdir.

Sürekli kuruyan, pul pul görünen, bu yüzden de makyajınızın kötü görünmesine neden olan kuru ya da en ufak bir tahriş sonrasında kızaran hassas bir cilt yapınız bulunuyorsa bu kremi düzenli olarak kullandığınız takdirde tüm bu sorunlarınızdan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek adına bu kremi günlük nemlendirici kreminiz olarak da kullanabilirsiniz.

Kısacası bu ürünün cilde pek çok faydasının olduğunu ve mutlaka denemeye değer bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Günlük kullanım için son derece kullanışlı olan bu kremi yüzünüze, ellerinize, ayaklarınıza, dirseklerinize kısaca vücudunuzun tamamına sürebilirsiniz.

Kremi yüzünüze ya da cildinize sürerken, parmak uçlarınız yardımıyla masaj yaparak gibi kremi tüm cildinize iyice yedirmelisiniz. Bu sayede kremin cildinizin tarafından emilimini hızlandırabilirsiniz.

Kremi cildinize sürmeden önce cildinizi bol suyla yıkayarak temizlemeli ve mutlaka makyajdan ve kirden kaliteli bir tonik ve makyaj temizleyici kullanarak arındırmalısınız. Yani bu kremi her daim temiz olan cildinize sürmelisiniz.

Bu kremi günde bir ya da iki kez olacak şekilde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Hamilelik ya da gebelik dönemindeyseniz bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Kremi göz çevrenize sürerken son derece dikkatli davranmalı ve kremin gözlerinizle ve ağzınızın içiyle temasından kaçınmalısınız. Temas durumunda ise ilgili bölgeyi bol suyla yıkayarak, kremden arındırmalısınız.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Yan Etkileri

Pek çok cilt sorununa iyi gelen bu kremin bu zamana kadar rapor edilen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ancak kremin üzerinde yer alan son kullanma tarihini geçirmeniz istenmeyen yan etkiler ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi İçeriği

Bepanthol cilt bakımı kreminin içeriğinde cilde zararları hiç bir etken madde bulunmamaktadır. Kortizon içermeyen bu kremin içerisinde pro vitamin B5 cildi nemlendirir ve dış etkilerden korur. Diğer etken madde Dekpanthenol ise çatlak, yanık, kaşıntı ve tahrişin etkilerini azaltarak yok eder.

 • Pro vitamin B5
 • Dekpanthenol

bepanthol cilt bakım kremi

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Kullananlar

Bepanthol cilt bakım krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda en iyi cilt bakım kremlerden biri olduğunu söylemişlerdir. Cildi nemlendiren ve onaran etkisi tercih edenler bu krem düzenli olarak kullanıldığında cildi sayısız faydası bulunduğunu söylemişlerdir.

Bepanthol cilt bakım kremi kullananlar kremi evinden ve çantasından eksik etmediklerini ve günlük olarak düzenli kullandıklarını dile getirmişlerdir. Bebeklerde bile gönül rahatlığı ile kullanılan bu krem bebeğin cildine zarar vermediği için pek çok anne tarafından tercih edilmektedir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Hakkına Bütün Sorular

Bepanthol cilt bakım kremi hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi yüze sürülür mü

Bepanthol cilt bakım kremi yüzü sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Cildi nemli tutmak için bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce için kullanılır

Bepanthol krem düzenli olarak kullanıldığında ciltte sivilce ve sivilce izi oluşumunu engellediği bilinmektedir.

Bepanthol cilt bakım kremi devlet karşılıyor mu

Krem size reçete edilse bile devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Bepanthol cilt bakım kremi tüylenme yapar mı

Bepanthol krem düzenli kullanılmasına bağlı olarak kesinlikle tüylenme yapmaz.

Bepanthol cilt bakım kremi vajinaya sürülür mü

Bepanthol bakım kremi vücutta her yere sürülen bir kremdir. Vajina içerisine asla sürülmez. Sadece çevresine sürmeniz yeterlidir.

Bepanthol cilt bakım kremi dövme

Genelde dövme yaptıktan sonra en çok tercih edilen kremlerden biride bepanthol kremdir. Dövme yatıktan sonra kesinlikle bu kremi ince tabaka halinde dövme olan bölgeye sürmeniz gerekmektedir.

Bepanthol cilt bakım kremi yanık için kullanılır

Bepanthol cilt bakım kremi yanık olan yere sürüldüğünde yanığında enfeksiyon ve iltihap kapmasını önler ve yanığın daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Bepanthol cilt bakım kremi yaraya sürülür mü

Kesinlikle açık yaraya sürülmez. Yaranın kabuk tutması ile beraber yara olan bölgeye sürülmesinde sakınca yoktur.

Bepanthol cilt bakım kremi meme ucu çatlaklarına iyi gelir mi

Emziren anneler meme ucu çatlaklarını önlemek için bebeklerini emzirdikten sonra kremi meme uçlarına sürmeleri yeterlidir.

Bepanthol cilt bakım kremi gerçekten etkili mi

Etkisi kanıtlanmış kullananlar tarafından en çok tercih edilen bakım kremi gerçekten çok etkili ve işe yarayan bir kremdir.

Bepanthol cilt bakım kremi lazer epilasyon sonra kullanımı

Lazer epilasyon sonrası oluşan tahriş, yanma ve acıyı azaltmak ve önlemek için bu kremi kullanabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi prospektüs

Kremin prospektüs bilgilerini kesinlikle kremi aldıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kremin reçete kağıdında kullanım şekli, yan etkileri ve etkilerini bulmanız mümkün.

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce izlerine iyi gelir mi

Krem derin olmayan yüzeysel sivilce izlerini yok etmesine karşın derin sivilce izlerini yok etmede etkili değildir.

Bepanthol cilt bakım kremi bebeklerde kullanılır mı

Her yaştan herkesin kullanmasına uygun olan cildi zararı yada yan etkisi bulunmayan bepanthol krem bebeklerde güvenli şekilde kullanabileceğiniz bir kremdir.

Bepanthol cilt bakım kremi hamilelikte kullanılır mı

İçeriğinde kimyasal maddelere bulunmayan ve doğal içeriğe sahip olan bapanthol krem hamilelerin kullanmasına uygun bir kremdir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Fiyatı

Bepanthol cilt bakımı eczane, kozmetik mağazalarda ve bütün e ticaret sitelerinde satılmaktadır. Bpanthol cilt bakım krem ne kadar, fiyatı nedir sorusuna cevap vermek gerekirse

Bepanthol cilt bakım kremi 30 gram fiyatı 8 ile 13 TL arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda bepanthol krem hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde krem hakkında düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem