Aynısefa Kremi

Aynısefa Kremi

Aynısefa Kremi; Nergis olarak da isimlendirilen, sarı ve turuncu renkli çiçekleri, tüylü dalları ile ön plana çıkan, Haziran başlarında açmaya başlayan soğanlı bir bitki türü olan aynısefanın sağlığımıza pek çok katkısı olduğunu biliyor muydunuz?

Mevsimlik bir bahçe bitkisi olan Aynısefa; kadınların adet döneminde görülen regl ağrılarını gideriyor, mükemmel bir antiseptik olarak mikropları öldürüyor, anti kanserojen özelliği sayesinde kişinin kansere yakalanma riskini ciddi anlamda önlüyor.

Faydaları saymakla bitmeyen Aynısefa bitkisinden elde edilen cilt bakım kremi ise cilt lekelerini gideriyor, cildimizdeki varis görünümünü azaltıyor, cilt yanıklarını tedavi ediyor ve yaraların iyileşme sürecini kısaltıyor.

Bu yazımızda kısaca kadınlar tarafından yoğun bir rağbet gören Aynısefa kremi nedir? Aynısefa kremi ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Aynısefa kremini nasıl kullanmanız gerektiğine değinmek ve bu kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalardan bahsetmek istiyoruz.

Aynısefa Kremi Nedir?

Hoş kokusuyla dikkat çeken Aynısefa kremi; bileşenlerinde yer alan antibiyotik özelliğe sahip maddeler sayesinde mevcut cilt problemlerinizden kısa bir sürede kurtulmanıza yardımcı olan bir kremdir.

Özellikle sivilce ve siyah nokta tedavisinde kullanılan Aynısefa kremi; sedef, egzama ve ayak mantarı gibi pek çok cilt sorununu kısa bir sürede iyileştirir.

Hassas ve kuru cilde sahip olan bayanlar tarafından sıklıkla kullanılan bu krem; diğer cilt tipleri için de uygundur.

Tamamen doğal bir içeriği bulunan ve hiçbir şekilde kimyasal madde içermeyen Aynısefa kremi; eczanelerin yanı sıra kozmetik mağazalarda da satışa sunulan reçetesiz satın alabileceğiniz bir dermokozmetik üründür.

Kremin herhangi bir kimyasal madde içermemesi ise sağlığınızı hiçbir şekilde tehdit etmeyeceği anlamına gelir.

Aynısefa Kremi Ne İşe Yarar?

Muhteşem bir cilt bakım ürünü olan Aynısefa kremini mevcut cilt probleminizi tedavi etmek amacıyla kullanabilir; eczanelerden ya da kozmetik mağazalardan satın alabilirsiniz.

Aynısefa kremi neye iyi gelir

Aynısefa kreminin faydalarını ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Yaşlanmayla birlikte kişinin cildinde belirmeye başlayan cilt lekelerini yok eder.
 • Sedef, egzama, mantar vb. cilt rahatsızlıklarının neden olduğu kaşıntıları giderir.
 • Zedelenen ya da ezilen cildi onarır ve eski formuna kavuşmasına yardımcı olur.
 • Dudaklarımıza sürüldüğünde dudaklarımızın çatlamasının önüne geçer.
 • Cildimizi özellikle kış aylarında soğuğun ve rüzgarın cilt kurutucu etkilerine karşı korur.
 • Yaz aylarında cildimizin güneşin olumsuz yan etkilerine maruz kalmasını engeller.
 • Cildimizdeki sivilce ve aknelerin en kısa sürede kurumasına yani sivilce ve akne problemimizin sona ermesine olanak tanır.
 • Bebeklerde pişiğin tedavisi amacıyla kullanılabilir.
 • Çatlayan, kuruyan ve sertleşen diz, direk ve topuklarımızda kullanıldığında yumuşatıcı bir özellik sergiler.
 • Romatizmanın neden olduğu ağrıları hafifletir.
 • Kas gerilmelerine son derece iyi gelen bu krem; kasılmaları engellemenin yanı sıra kas ve eklem ağrılarını giderir.
 • Cildi besleyerek, nemlendiren aynısefa kremi; kırışıklık oluşumunu azaltır.
 • Cilt sıkılaştırıcı bir özelliği bulunan bu krem; cilt sarkmalarını toparlar ve kişinin daha sıkı ve gergin bir cilde sahip olmasına katkıda bulunur.
 • Makyaj temizleyici olarak kullanıldığında cildimizi makyajdan arındırır.
 • Cildimizde bulunan çillerin görünümünü ciddi oranda hafifletir.
 • Mantar tedavisinde de kullanılabilen aynısefa kreminin faydaları arasında ayak ve genital bölge mantarını tedavi etmesi de yer alır.
 • Varis problemi olan kişilerin de kullanabileceği aynısefa kremi; varislerin beraberinde getirdiği varis kaynaklı ağrıları giderir.
 • Cildin kendini yenilemesine aracılık eden aynısefa kremi; cildimizi ölü hücrelerden arındırır.
 • Aynı sefa kremi ile şakaklara masaj yapıldığında baş ağrıları hafifler.

Kısacası aynısefa kremi; çeşitli cilt ve deri problemi bulunan beylerin ve bayanların düzenli olarak kullanabileceği oldukça şifalı bir kremdir.

aynısefa kremi

Aynısefa Kreminin Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımında kullanılan birçok kozmetik ürünün etkin maddesi olan aynısefa bitkisi; aynı zamanda çay olarak da tüketilebilir.

Aynısefa bitkisi ile hazırlanan çayın faydalarını ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Mükemmel bir ağrı kesici olarak başta baş ve eklem ağrısı olmak üzere pek çok ağrıyı giderir.
 • Adet söktürücü bir bitki olan aynısefa çayı; bayanlar tarafından düzenli olarak tüketildiğinde adet döngüsünün bir düzene girmesini sağlar.
 • Kanı temizleyen aynısefa bitkisi; kandaki mikropları öldürür. Özellikle mikroplu sarılık hastalığının tedavisinde yararlanılan bir bitkidir.
 • 12 parmak bağırsağı ülserini doğal bir şekilde tedavi eder.
 • Aynısefa bitkisi; diş etlerine sürüldüğünde diş eti rahatsızlıklarını giderir.
 • İdrar tutukluğuna iyi gelen Aynısefa bitkisi; kişinin idrarını daha rahat bir şekilde yapmasını sağlar.
 • Bileşenlerinde bulunan glikozit, organik asit, saponin, carotionid, C vitamini gibi maddeler sayesinde kanserle savaşarak, kanser hücrelerinin yayılmasını engeller.
 • Mide-bağırsak kanamalarının ve ülserin tedavisinde kullanılabilir.
 • Kalbi rahatlatan aynısefa bitkisi, siniri ve gerginliği alarak, kişinin rahatlamasını sağlar.
 • Hazımsızlığı ve şişkinliği gideren aynısefa çayı; içerisindeki beta karoten sayesinde kişinin bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Safra kesesi problemlerini tedavi edebilen bu çay; vücudumuzda detoks etkisi göstererek, vücudumuzu atık maddelerden arındırır.
 • Müshil etkisi gösteren aynısefa çayı; kabızlığı gidererek, bağırsakların daha aktif ve hızlı bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur.

UYARI: Aynı sefa bitkisinin çay olarak tüketimi; bazı kişilerde olumsuz yan etkiler görülmesine neden olabilir. Özellikle gebe anne adaylarının ve emziren annelerin aynısefa bitkisi ile hazırlanan aynısefa çayı tüketmeleri son derece zararlıdır. Gebe anne adaylarında düşük riskini tetikleyebileceğinden hamile bayanların bu çayı tüketmemeleri gerekir.

Aynı şekilde bitkinin içeriğinde yer alan maddelere karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişilerde bu bitkinin ağız yoluyla tüketimi alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Ameliyat sonrasında kullanılan birtakım ilaçlarla birlikte aynısefa çayı tüketimi; kişide uyuşukluk haline yol açabilir. Bu yüzden ameliyattan 2 hafta önce ve 2 hafta sonra bu çay hiçbir şekilde tüketilmemelidir.

Aynısefa Çayı Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle aynısefa bitkisinin yapraklarını toplayın ve kurutun(Ya da kurutulmuş aynısefa yapraklarını aktarlardan satın alın)

Ardından 1-2 çay kaşığı aynısefa yaprağını 1-2 bardak kaynar suyun bulunduğu demlikte 5-10 dakika boyunca demlenmeye bırakın.

Bir sonraki aşamada hazırlanan çayı süzgeçten geçirin.

Çayı tatlandırmak amacıyla içerisine bal ya da şeker ilave edin(Ancak bitkinin faydalarından en iyi şekilde yararlanmak adına çayı sade tüketmenizi öneriyoruz)

UYARI: Aynısefa çayı tüketimine bağlı olarak birtakım yan etkilere maruz kalmamak adına çayı günde en fazla 1-2 bardak olacak şekilde tüketmelisiniz.

Aynısefa Kremi Nasıl Kullanılır?

Günlük kullanıma uygun olan Aynısefa kremi; günde 2-3 kez olacak şekilde sorunlu ya da ağrıyan cilt bölgesine sürülmelidir.

Kremi cildinize sürmeden önce cildinizi bol suyla yıkayarak, iyice temizlemeli ve az bir miktar kremi cildinize parmak uçlarınızla masaj yapar gibi sürmelisiniz.

Kremin deri tarafından iyice emilmesini sağlamak adına birkaç dakika boyunca cildinize masaj yapmayı unutmamalısınız.

Mantar tedavisinde aynısefa kremi kullanacaksanız; kremi kullandıktan sonra cildinizi asla bandaj ya da sargı bezi ile kapatmamalısınız.

aynısefa kremi

Aynısefa Kremi Nasıl Hazırlanır?

Aynısefa kremini eczanelerden ya da kozmetik mağazalardan satın alabileceğiniz gibi evinizde kendi kreminizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 5’er damla kekik ve lavanta yağı
 • 20 gram aynısefa çiçeği
 • 250 gram vazelin(vazelin yerine tereyağı da kullanabilirsiniz)
 • 100 gram lanonin

Hazırlanışı:

Öncelikle terayağını ya da vazelini benmari usulde eritmek adına bir tavaya koyun ve üzerine aynısefa çiçeğini ilave edin.

Ardından bu karışımı 5 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın.

Elde ettiğiniz karışımı cam bir kavanoz ya da kasede ağzı kapalı bir şekilde 1 gün boyunca bekletin.

Ertesi gün karışımı hafifçe ısıtın ve tülbent yardımıyla süzün.

Karışıma lanonini ekleyin ve karıştırın.

Son aşamada lavanta ve kekik yağını da karışıma ekleyin ve karışım homojen bir kıvama gelene dek tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Hazırladığınız aynısefa kremini ağzı kapalı cam bir kaseye aktarın ve buzdolabında muhafaza edin.

Aynısefa kremini 6 ay gibi uzun bir zaman dilimi boyunca kullanabilirsiniz.

Aynısefa Kremi Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

 • Bu kremi bebeğinizin bebek bezi bölgesindeki pişik tedavisinde kullanacaksanız; 6 aydan küçük bebeklerde bu kremi kullanmamalısınız. Aynı şekilde bebeklerde kremi geniş alanlarda kullanmamaya özen göstermelisiniz.
 • Bu kremi göz altınıza sürmeniz; göz altı ince bir yapıya sahip olduğundan tahrişe neden olabilir. Bu nedenle öncelikle az bir miktar kremi göz altınıza sürerek, tahrişe neden olup olmadığını test edebilirsiniz.
 • Aynısefa kremi tamamen doğal bir içeriğe sahip olmasına rağmen krem kullanımında aşırıya kaçmanız; birtakım alerjik reaksiyonlarla karşılaşmanıza zemin hazırlayabilir. Özellikle kremin içeriğindeki maddelere karşı aşırı duyarlılığınız varsa yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda krem kullanımını mutlaka kesmeniz gerekir.
 • Aynısefa kremi seçimi esnasında son derece dikkatli olmalı, yalnızca güvenilir ve kaliteli markaların ürünlerini tercih etmelisiniz.

Aynısefa Kremi Kullananlar

Aynısefa kremi kullananlar mantar ve tırnak mantarına iyi gelen kremlerden biri olduğunu söylemişlerdir. Aynısefa krem ayrıca düzenli kullanıldığında sivilceye iyi geldiği kullananlar tarafından sıklıkla yorum kısmına yazılarak söylemiştir. Aynısefa kremi faydası olduğundan ve neredeyse yan etkisi ve zararı bulunmadığından sıklıkla kullanıldığı kullananlar tarafından söylenmiştir. En iyi mantar kremlerinden biri olan aynısefa kullananlar tarafından sıklıkla faydalı olduğu söylemiştir.

Aynısefa Kremi Hakkında Tüm Sorular

Aynısefa krem hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Aynısefa kremi yüze sürülür mü

Aynısefa kremi yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Eğer sorunlu bölge yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Aynısefa kremi nerede satılır

Aynısefa krem eczanelerde, kozmetik mağazalarda ve internette satılmaktadır.

Aynısefa krem hamilelikte kullanımı

Aynısefa krem doğal bitkisel içeriğe sahip olmasına karşın kesinlikle hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez.

Aynısefa kremi mantara iyi gelir mi

Aynısefa krem mantara iyi gelen kremlerden biridir.

Aynısefa kremi ayak mantarına iyi gelir mi

Ayak mantarı ayak mantarına iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayak mantarına iyi gelen bu kremi doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız.

Aynısefa kremi bebeklerde kullanılır mı

Kesinlikle 6 aydan küçüklerde kullanılmayan bu krem bebeklerde pişik yada diğer sorunlar için doktorunuza danıştıktan sonra kullanılmalıdır. Bitkisel içeriğe sahip olmasına karşın bebeklerde bazı yan etkilerin görülmesine neden olabilir.

Aynısefa kremi egzamaya iyi gelir mi

Egzama ve kaşıntılı egzamaya iyi gelen kremlerden biridir. Sadece egzama olan bölgeye sürülmesi yeterlidir.

Aynısefa krem sedefe iyi gelir mi

Aynısefa krem sedef rahatsızlığından sıklıkla kullanılan ve etkili sonuç veren bir kremdir.

Aynısefa kremi çatlaklara iyi gelir mi

Aynısefa kremi kilo ve doğrum sonrası oluşan çatlakların görünümü azaltmasına karşın kesinlikle tam etki göstermemektedir.

Aynısefa kremi tüylenme yapar mı

Kesinlikle tüylenme yapmaz ve tüy artışına neden olmaz.

Aynısefa kremi vajinaya sürülür mü

Aynısefa krem vajina bölgesine yani genital bölge sadece ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Aynısefa kremi göz altına sürülür mü

İnce yapıda olan göz altına çok az sürülmelidir. İlk olarak az miktarda sürülür ve tahriş oluşmaz ise göz altına kullanılmamalıdır.

Aynısefa kremi zararları nelerdir

Doğal bitkisel içeriğe sahip olan aynısefa kremi her hangi bir zararı olmamasına karşın içeriğinde bulunan bitkiler bazı kişilerde alerjiye neden olabilir.

Aynısefa kremi markaları

Pek çok marka adında satılan bu krem mutlaka bilinen ve güvenli markalardan almaya özen göstermelisiniz. En çok satılan ve bilinen markalar ise;

Macitefendi aynısefa krem

Soft time aynısefa kremi

Farmasi aynısefa kremi

İlvana aynısefa kremi

Huncalife aynısefa kremi

Aynısefa krem vajinal mantar için kullanılır mı

Vajinal mantar ve vajinal kaşıntı için bu kremi doktorunuz önerdikten sonra kullanabilirsiniz.

Aynısefa kremi sivilce izleri için kullanılır mı

Aynısefa kremi düzenli kullanıldığında sivilce izlerinin yok olmasını sağlamaktadır.

Aynısefa Kremi Fiyatı

Her yerde satılan aynısefa kremi fiyatı genelde değişiklik göstermektedir. Kozmetik mağazalarda ve eczalerde satılan aynı sefa kremi fiyatı 10 ile 30 TL arasında satılmaktadır. Kesinlikle bu kremi alırken fiyatından ziyade güvenli yerden almaya özen göstermelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Gulixar dedi ki:

  Mrb aynılarda kremi aldım ellerimde mantar var bebek emziriyorum kullanılabilir mi

Madecassol Krem