Arnica Krem

Arnica Krem

Arnica KremGündelik yaşamda pek çok farklı nedene bağlı olarak karşılaşmak zorunda kaldığımız göz çevresindeki morlukları kapatmak adına pek çok krem ve morlukları gizleyen kapatıcılar kullansak da maalesef ki çoğu zaman istediğimiz sonucu bir türlü elde edemiyoruz.

Bu yüzden göz altı morluklarından kurtulmak adına çoğu zaman kat kat makyaj yapıyor, bu durumda da cildimizin maskemsi bir şekilde görünmesine neden oluyoruz.

Bu noktada yardımımıza koşan son derece etkili bir krem olan Arnica krem ise stres, uykusuzluk vb. sebepler yüzünden göz altımızda oluşan morlukların yanı sıra cildimizdeki diğer morlukları da oldukça kısa bir süre içerisinde tedavi edici bir özellik gösteriyor.

Bu yazımızda kısaca Arnica Krem nedir? Arnica Krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Arnica krem kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken birtakım noktalara değinmek istiyoruz.

İşte, Arnica Krem kullanımına dair bilmeniz gereken ayrıntılar:

Arnica Krem Nedir?

Hemen hemen her eczanede kolaylıkla bulunabilen bir ürün olan Arnica krem, ciltteki morlukları tedavi eden aynı zamanda SPF güneş koruma faktörü içeren bir kremdir.

Bileşenlerinde Arnica bitkisi başta olmak üzere yeşil çay, gliserin gibi cilde pek çok katkısı bulunan etkin maddeler yer alır.

Düşme, darbe, çarpma vb. faktörler doğrultusunda yüzümüz, kollarımız ve cildimizin farklı bölgelerinde beliren morlukları kısa bir sürede tedavi eden bu krem, bileşenlerinde yer alan montana bitkisi sayesinde morluk oluşumunu giderir.

Arnica Krem Ne İşe Yarar?

  • Düşme, çarpma ve darbe alma sonrası ciltte beliren morlukları ve siyahlıkları geçirir.
  • Burun estetiği, lazerle varis tedavisi, liposuction, göz altı torbalarının alınması vb. işlemler sonrası ciltte oluşan kararma ve morluklara iyi gelir.
  • Ciltteki sivilce ve siyah noktaları da iyileştirerek, tedavi eder. Aynı şekilde ciltte yeni sivilce ve siyah nokta oluşumunu da önler.
  • Göz çevresi ve göz altının günlük rutin bakımında kullanılabilir.
  • Ciltteki ödem oluşumunu azaltır ve şişlikleri indirir.

arnica krem

Arnica Krem Nasıl Kullanılır?

Yetişkinlerin yanı sıra çocukların kullanımına da uygun olan bu krem, morlukların dışında yanık tedavisinde yanık izi oluşumunu en aza indirgemek amacıyla da kullanılabilir.

Estetisyenler tarafından da hastalara önerilen bir krem olan Arnica Krem, estetik operasyon sonrası ciltte bulunan sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde gün içerisinde 2-3 kez olacak şekilde sürülebilir.

Göz altındaki morlukların yanı sıra cildin farklı yerlerindeki morluklara ve siyahlıklara sürülebilir.

Darbe, çarpma vb. kazalar sonrasında direk olarak cilde uygulandığında ise ciltteki morarma ve kararmayı anında keser.

Kısacası bu ürün göz altlarının yanı sıra ciltteki tüm morlukların üzerine sürülebilir.

Günlük kullanıma uygun olan kremi göz altı morluklarınızdan kurtulana dek, düzenli bir şekilde kullanabileceğiniz gibi yalnızca cildinizde morarma ve kararma ile karşılaştığınız zamanlarda da kullanabilirsiniz.

Arnica Krem Eczane Fiyatı

Arnica krem eczanelerde reçetesiz olarak satılan bir üründür. Ürünün 25 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyata satıldığını söyleyebiliriz.

Arnica Krem Kullanıcı Yorumları

İnternette ilaç satışı gerçekleştiren sitelerde Arnica krem kullanıcı yorumlarına baktığımızda bu ürünü bayanların genelde göz altı morluklarından kurtulmak ya da estetik operasyon veya ameliyat sonrası ciltte ödem ve şişlikleri gidermek ve önlemek için kullandıklarını görüyoruz.

Arnica morluk kremi kullananlar boyun bölgesinde oluşan morlukları bu krem ile yok ettiklerini söylemişlerdir. Arnica morluk kremi kullananlar

Genel olarak kullanıcıların ürün hakkında olumlu yorumlar yaptıklarını ifade edebiliriz.

Arnica Krem Yan Etkileri Var mı?

Her krem kullanımında olduğu gibi bu kremi kullanmanız da şayet kremin bileşen maddelerine karşı aşırı bir duyarlılığınız söz konusuysa birtakım yan etkilerle karşılaşmanıza neden olabilir. Aşırı doz aşımına kaçmanız durumunda da ufak tefek bazı yan etkilere maruz kalabilirsiniz.

Deride kızarıklık, tahriş ve yanma hissi krem kullanımının olası yan etkileri olsa da bu yan etkilerin kişide görülme olasılığı oldukça düşüktür. Yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşmanız durumunda krem kullanımını kesmenizi öneriyoruz.

Arnica Jel ile Arnica Krem Arasındaki Fark Nedir?

Piyasada Arnica krem ve Arnica jel olarak satılan iki üründen birini satın alabilirsiniz. Ürünlerin kullanım amacı aynı olmakla birlikte aralarında ufak tefek farklılıklar olduklarını söyleyebiliriz.

Arnica krem, jel formuna nazaran biraz daha yoğun olan ve daha uzun ömürlü bir üründür.

Daha yoğun bir krem olması ise etkisini jel olan ürüne göre daha uzun bir sürede göstermesine neden olur. Yani darbe ve çarpma sonrası ciltte oluşan morarmalara Arnica jel daha hızlı bir şekilde teneffüs eder ve ödem ve şişliği birkaç dakika içerisinde indirir. Lakin bu ürünün kullanım ömrü Arnica kreme göre daha kısadır.

UYARI:

Arnica kremi darbe ve çarpma sonrası cildinizde beliren kararma ve morlukların üzerine derhal uygulamanız gerekir. Aynı şekilde her gün düzenli olarak göz altındaki morluklara sürebilirsiniz.

Ancak göz altı morarmasının genetik olduğu durumlarda bu krem maalesef ki etkili değildir. Bu durumda estetik bir cerrahtan yardım almanız gerekebilir.

Aynı şekilde Arnica kremi cildinizdeki açık yaraların üzerine uygulamaktan da kaçınmanız gerekir. Açık yara, acil tıbbi müdahale gerektirebileceğinden cildinizde açık yara ile karşılaşmanız durumunda yaranın boyutu ve derinliği ciddiyse acilen bir doktora görünmeli ya da size en yakın hastanenin acil bölümüne gitmelisiniz.

Arnica Jel Krem Hakkında Bütün Sorular

Arnica krem hakkında aklınıza takılan sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Arnica jel yüze sürülür mü

Arnica jel yüze sürülen bir kremdir. Yüz yada boyun bölgesine morluk olan yere sürmeniz yeterlidir.

Arnica jel göz altına sürülür mü

Hassas yapıda olan göz altına ince tabaka halinde sürülen bu krem kesinlikle göze kaçmamalıdır. Göze kaçması halinde hemen nbol su le durulayın ve doktorunuza bilgi verin.

Arnica jel burun estetiği sonrası kullanır mı

Burun estetiği sonrası oluşan morlukları gidermek için bu morluk kremini kullanabilirsiniz.

Arnica jel açık yaraya sürülür mü

Kesinlikle açık yaraya sürülmemelidir. Açık yara yada yanığa sürülmemelidir.

Arnica jel dudak dolgusu sonrası kullanımı

Dudak dolgusu sonrası dudak kenarında oluşan morlukları yok etmek için ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Arnica Krem güneş yanığına iyi gelir mi

Güneş koruyucu krem olarak kullanıldığında cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyan bu krem güneş yanığını önlemek için kullanılır.

Sizlere bu yazımızda en iyi morluk kremlerden biri olan arnica jel hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem