Arnavut Kremi

Arnavut Kremi

Arnavut Kremi; Cilt rengini açan, ciltteki lekeleri gideren Arnavut kremi ile cildinizdeki kahverengi ve koyu lekelerden kısa bir süre içerisinde kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

İlk zamanlarda Balkan kadınları tarafından kullanılan ve tarih sahnesindeki yerini alan Arnavut Kremi; Osmanlı Dönemi’nde ülkemizde oldukça popüler olmayı başaran bir krem olarak, yıllardır cilt bakımına özen gösteren kadınların rağbet gösterdiği bir krem olmaya devam ediyor.

Hala Arnavut Kremi ile tanışmadıysanız; çok şey kaybettiğinizi söyleyebilir; en kısa sürede kozmetik bir mağazadan Arnavut Kremi satın almanızı ve bu kremi düzenli olarak kullanmaya başlamanızı önerebiliriz.

Bu yazımızda kısaca Arnavut Kremi nedir? Arnavut Kremi ne işe yarar? Arnavut Kremi nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamak, bu kremi kullanmanın olası yan etkilerinden ve Arnavut kreminin faydalarından bahsetmek istiyoruz.

İşte; Arnavut Kremine dair bilmeniz gerekenler:

Arnavut Kremi Nedir?

Bir diğer adı aklık kremi olan bu krem; cilt rengini birkaç ton açma özelliği bulunan, başta güneş lekeleri ve çil lekeleri olmak üzere pek çok leke oluşumunu gideren, cilt tonunu eşitleyen ve cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturan muhteşem bir kremdir.

Özellikle esmer bayanlar tarafından kullanıldığında cilt rengini en az birkaç ton açan bu kremi; daha beyaz bir tene sahip olmak ve cilt lekelerinizle vedalaşmak adına kullanabilirsiniz.

Bileşenlerinde bol miktarda arbutin ve neven yağı içeren Arnavut kremi; cilt beyazlatma özelliğini de bu yağlardan alır.

Ancak son dönemlerde bu kremin içerisinde cıva bulunup bulunmadığı yani cildimizi ve sağlığımızı tehdit edip etmediği de sıklıkla Arnavut kremi kullanan kişiler ve cilt güzellik uzmanları tarafından tartışılıyor.

Bu kremde cıva bulunup bulunmadığını öğrenmek adına satın aldığınız ürünün içerisindekiler bölümünü dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz. Şayet fabrikasyon ürünlere hiçbir şekilde güvenmiyor ve sağlığınızla ilgili herhangi bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız; kendi Arnavut kreminizi kendiniz hazırlayarak, elde ettiğiniz kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

arnavut kremi, aklık kremi

Arnavut Kremi Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi diğer adı ile aklık kremi en çok tercih edilen alanların başında cilt beyazlatma işlemi olmasına karşın pek çok cilt sorunun tedavisinde kullanılmaktadır. Doğal içeriğe sahip gerçek Arnavut kremin cilde faydaları ve Arnavut kremi ne için kullanılır

 • Güneş lekelerini ve çil lekelerini gideriyor.
 • Ağda sonrası lekeleri ve lazer lekelerini tedavi ediyor.
 • Sivilce lekelerinin küçülmesine ve yok olmasına katkıda bulunuyor.
 • Ciltte koyu ve kahverengi leke oluşumunu önlüyor.
 • Cilt rengini en az birkaç ton açıyor.
 • Cildi besliyor.
 • Cildin tahriş olmasını engelliyor.
 • Cildin daha sağlıklı, parlak ve ışıltılı olmasına katkıda bulunuyor.
 • Cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyor.

Kısacası bu kremin mükemmel bir leke giderici olduğunu, pürüzsüz bir cilde kavuşma arzusunda olanlar tarafından kullanıma uygun olduğunu ifade edebiliriz.

Arnavut Kremi Nasıl Kullanılır?

Kullanımı son derece basit olan bu krem; yüzdeki ya da ciltteki sorunlu ve lekeli bölgelere, parmak uçlarıyla hafif masaj yapılarak sürülür. Kremi gece yatmadan en az iki saat önce cildinize sürmeli ve kremi 2 saat cildinizde beklettikten sonra cildinizi bol ılık suyla yıkamayı unutmamalısınız.

Bu kremi cildinize ince bir tabaka halinde sürmeli, doz aşımına kaçmamalısınız. Aksi halde aşırı krem kullanımına bağlı olarak cildinizde istenmeyen soyulmalar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu kremden istenilen sonucu elde edebilmek adına kremin en az 3 aylık bir zaman dilimi için kullanılması gerekir. Kremi kullanmaya başladıktan 1 hafta sonrasında ise cilt tonunuzun açılmaya başladığına ve cildinizdeki lekelerin görünümünde hafifleme olduğuna tanık olabilirsiniz.

Arnavut Kremini kullanmadan önce cildinizi bol ılık suyla yıkamanızı, üzerine tonik uygulamanızı yani cildinizi her türlü kirden ve makyajdan arındırmanızı öneriyoruz. Bu sayede kremin etkilerini en iyi şekilde göstermesini sağlayabilirsiniz.

Evde Arnavut Kremi Nasıl Yapılır

Daha sağlıklı ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir krem kullanmak adına kendi kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Evde yapılan Arnavut kremi içeriğinde civa olmadığından ve doğal yağlar ile yapıldığından cilde daha faydalıdır. Arnavut kremi nasıl yapılır diyorsanız sizlere İbni Sina Arnavut kremi tarifini paylaşmak istiyorum.

Arnavut Kremi Malzemeleri:

 • ½ çorba kaşığı lanolin
 • ½ çorba kaşığı vazelin
 • 2 tatlı kaşığı taze portakal suyu
 • 2 tatlı kaşığı beyaz kil
 • ½ çorba kaşığı arbutin ve neven yağı

Hazırlanışı:

Lanolin ve vazelini bir kasede erittikten sonra üzerine portakal suyunu ve beyaz kili ekleyin ve tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Ardından bu karışıma arbutin ve neven yağlarını da ilave edin ve karıştırın.

Tüm karışımı cam bir kavanoza aktarın.

Cam kavanozu fazla güneş almayan, serin bir yerde muhafaza edin( Muhafaza edeceğiniz yer; oda sıcaklığından düşük olmalıdır. Ancak kremi buzdolabında bekletmemelisiniz)

Doğuştan ben, cilt lekeleri ve iltihaplar üzerinde etkisi olmayan bu krem; sonradan ciltte görülen güneş lekelerinin ve diğer lekelerin tedavisinde oldukça başarılıdır.

İçerisinde cıva bulunmayan, paraben içermeyen, evde kendiniz hazırladığınız Arnavut kremi; hamile bayanların ve emziren annelerin de kullanımına uygundur. Ancak içerisinde cıva ve paraben bulunan fabrikasyon ürünlerin anneler ve emzirme dönemindeki bayanların yanı sıra diğer kişiler tarafından da kullanılmaması gerekir.

arnavut kremi, aklık kremi

Arnavut Kremi Zararları

Daha önce de belirttiğimiz gibi içerisinde cıva bulunan Arnavut kremlerini kullanmak; cilt sağlığınız ve genel sağlığınız açısından son derece tehlikelidir.

Vücudumuzdan dışarı atılması son derece zor olan cıva içeren kremler uzun süre kullanıldığı takdirde beyin hücrelerine yayılarak, beyninizin hasar görmesine bile neden olabilir.

Beyin fonksiyonlarına ciddi oranda zarar veren cıva; Alzheimer, Parkinson, epilepsi vb. birçok hastalığı beraberinde getirebilir.

Hamile bayanlar tarafından kullanıldığında ise bebeğe bile zarar verebilir.

Bu yüzden içerisinde cıva bulunan kremlerden her daim uzak durmanızı öneriyor; mümkün olduğunca doğal ve sağlıklı ürünlere yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Arnavut kreminin bir diğer yan etkisinin ise cilt soyulmasını teşvik etmek olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden cildinizin soyulmaması adına kullanım esnasında aşırıya kaçmamalı, bu kremi ince bir tabaka halinde cildinize sürmelisiniz.

Arnavut Kreminin kemoterapi gören hastalar tarafından da kullanılmaması gerekir. Aksi halde istenmeyen olası yan etkiler ile karşılaşmanız son derece kaçınılmaz olabilir.

Arnavut Kremi Etkisini Ne Zaman Gösterir

Arnavut kremi etkisini göstermesi için mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Aklık kremi yüzünüzü ak yapması için her gün kullanılması sonucu ilk etkilerini 1 ay sonra görmeye başlarlar. 2 aydan itibaren cilt tonunda açılma herkesin dikkatini çeker genelde 4n ay sonunda tam etki gösterdiği bilinmektedir.

Arnavut Kreminin İçerisinde Civa Var Mı

Arnavut kremi yani gömen kremi kullanmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biride aklık kreminde civa var mı sorusudur. Piyasada pek çok firma orijinal Arnavut kremi yada civasız aklık kremi sattıklarını söylemektedir. Bilmeniz gereken hususu Arnavut kremi hem civalı hemde civasız olarak satılmaktadır. Mutlaka ev yapımı civasız Arnavut kremi seçmeli yada evde kendi Arnavut kremi yapmalısınız. Civa ciddi zararları olan bir maddedir.

Arnavut Kremi Ne Sıklıkla Kullanılmalı

Her cilt tipine uygun olan aklık kremi çok fazla kullanmak bilinen aksine cildi daha hızlı beyazlatmak yada cilt lekelerini yok etmez. Günde 1 defa kullanmak yeterlidir. Çok fazla sürmek yada günde 2 yada 3 defa kullanmaka yarardan çok zarar verebilir.

Arnavut Krem Cildi Ne Kadar Sürede Beyazlatır

En çok sorulan sorulardan biride arnavut kremi yüzü ne kadar sürede beyazlatır sorusudur. Düzenli olarak 4 ay boyunca günde 1 defa kullanıldığında cilt renk tonunda açılma olacaktır. Kesin sonuç almak esmer teninizi beyazlatmak bu kremi tercih edebilirsiniz.

Arnavut Kremi Cilt Lekelerini Geçirir Mi

Cilt renk tonunu açan cildi beyazlatan arnavut kremi aynı etkiyi cilt lekelerini yok ederek göstermektedir. Cilt lekelerinin durumuna göre 2 ay ile 4 ay arasında cilt lekelerinin azalarak yok olmasını sağlar. Arnavuk kremi sivilce izlerini düzenli olarak kullanıldığında yok etmektedir.

Arnavut Krem Eczanelerde Satılır Mı

Arnavut krem eczaneler ve kozmetik mağazalarında satılan bir kremdir. Arnavut kremi eczanede satılmasına karşın kesinlikle reçeteli bir krem değildir. Ayrıca bazı kişiler kendi evinde yaptığı arnavut kremi sattıklarını bilinmektedir. Sizlere tavsiyem mümkün oldukça güvenilir yerlerden aklık kremini almaya özen gösterin.

Arnavut Kremi Kullananlar

Arnavut kremi kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin cilt beyazlatmada çok etkili olmasına karşın mutlaka civasız olan kremin seçilmesi gerektiğini sıklıkla dile getirmişlerdir. Cilde pürüzsüz bir yapı kazandıran aklık kremi cilt beyazlatmak için ilk kullanılana kremlerden biri olduğunu dile getirmişlerdir. Genelde aklık kremi hakkında olumsuz etki görülmemesine karşın bazı kişiler düzensiz olarak kullandıklarından pek etkisini görmediklerini söylemişlerdir. Aklık kremi pek çok ünlü kişi bulunmasına karşın bilinen ünlülerden biride Candan Erçetin’dir.

Arnavut Kremi Fiyatı

Arbavur kremi fiyatı genelde değişiklik göstermektedir. Arnavut kremi ne kadar, fiyatı nedir sorusuna cevap vermek gerekirse krem 20 ile 100 lira arasında satılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem