Arap Kızı Kremi

Arap Kızı Kremi

Arap Kızı Kremi; Son dönemlerin en gözde ve en popüler güzellik kremleri arasında yer alan Arap kızı kremi; bileşenleri üretici firmalar tarafından bir sır gibi saklanan, kadınlar tarafından yoğun ilgi görmeyi başarmış olan bir cilt bakım kremidir.

Kuru ve yağlı ciltler için farklı versiyonları bulunan Arap kızı kremi; genellikle mavi ya da pembe kutularda satışa sunulur.

Bu kremlerden pembe olanı yağlı ciltler için uygunken mavi renkli olanı mutlaka kuru cilt yapısına sahip olan bayanlar tarafından kullanılmalıdır.

Bu yazımızda kısaca Arap kızı kremi nedir? Arap kızı kremi ne işe yarar? Arap kızı kremi nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya ve bu kremi kullanmanın faydalarına değinmek istiyoruz.

İşte; Arap kızı kremine dair bilmeniz gerekenler:

Arap kızı kremi nedir?

Son derece doğal bir krem olan Arap kızı kremi; daha ışıltılı, beyaz ve parlak bir cilde sahip olmak isteyen tüm bayanların kullanabileceği bir üründür.

Solgun ve mat cildi yüzünden gün boyunca kendini kötü hisseden ve daha güzel görünmeyi dileyen bayanların gönül rahatlığıyla kullanabileceği bu ürün; cildin daha sağlıklı ve genç görünmesine olanak tanır.

Makyaj malzemesi kullanımına bağlı olarak matlaşan ve zaman içerisinde yıpranan cildi eski formuna kavuşturan Arap kızı kremi; tam anlamıyla mucizevi nitellikteki bir güzellik iksiridir.

Cildi besleyen ve nemlendiren bu krem; aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu günlük cilt bakımını da eksiksiz bir şekilde tamamlamanıza fırsat tanır.

Yalnızca cildi nemlendirmekle ve beslemekle kalmayan Arap kızı kremi; bir yandan da ciltte bulunan sivilce ve aknelerle savaşır ve kişinin daha pürüzsüz bir cilde kavuşmasına yardımcı olur.

Bunun yanı sıra ciltteki çil, koyu kahve ve siyah leke görünümünü de hafifleten Arap kızı kremi; düzenli olarak kullanıldığında cilt rengini en az birkaç ton olacak şekilde açar.

Osmanlı döneminden bu yana ülkemizde kullanılan Arap kızı kremi; Arabistan’da ‘hevadiye kremi’ olarak bilinir ve Arap kadınlarının güzelliğinin asıl sırrı olarak kabul edilir.

Sizler de daha güzel, sıkı, estetik görünen ve sorunsuz bir cilde en kısa sürede kavuşmak adına arap kızı kremini kullanabilirsiniz.

arap kızı kremi

Arap Kızı Kremi Çeşitleri:

Arap kızı kremi; kendi içerisinde kuru ve yağlı ciltler için olacak şekilde 2’ye ayrılır. Bunlardan kuru ciltler için olanı mavi kutuda, yağlı ciltler için olanı ise pembe kutu içerisinde satışa sunulur.

Ürünü satın alırken; mutlaka hangi cilt tipine sahip olduğunuzu da göz önünde bulundurmalı, cilt tipinizle uyumlu olan kremi satın almalısınız. Aksi halde krem kullanımından istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

Sahte ürün satın alma riskiyle karşılaşmamak için mutlaka pembe ya da mavi kutuda satışa sunulan Arap kızı kremlerinden birini tercih etmeli; kutusu farklı olan ürünlerden uzak durmalısınız!

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?

Pembe ve mavi kutuda olacak şekilde 2 farklı şekilde satışa sunulan Arap kızı kreminin mavi kutuda olanı kuru ve hassas cilt yapısı bulunan bayanlar tarafından kullanıldığında cildi nemlendirir ve ciltteki leke, çil görünümünü ciddi oranda giderir.

Yağlı cildi bulunan bayanlar için özel olarak formüle edilen pembe kutudaki krem ise yağlı cilt tipinden muzdarip olan bayanların ortak sorunu olan sivilce ve akne sorununu ortadan kaldırır. Ciltteki kan dolaşımını hızlandıran Arap kızı kremi; cildi yenileyen bir özelliğe de sahiptir. Yani cildinizi toksinlerden arındırmak ve cildinizin yenilenmesine katkıda bulunmak adına bu kremi kullanabilirsiniz.

Pek çok cilt sorununu kısa bir süre içerisinde tedavi eden Arap kızı kremi; ciltte koruyucu bir bariyer oluşmasını sağlayarak, cildi güneşin olumsuz etkilerine karşı korur. Kış aylarında kullanıldığında ise cildimizin kurumasının önüne geçer.

Cildimizde bulunan yara izlerinin renginin açılmasını sağlayan Arap kızı kremi faydaları arasında cilt rengini beyazlatması ve cilt rengini en az birkaç ton açması da yer alır. Yani esmer bayanlar tarafından düzenli olarak kullanıldığında cilt rengini açıcı bir etki gösterir.

Cildinizin koyu renkli olması hoşunuza gitmiyorsa; çevrenizdeki beyaz tenli arkadaşlarınızın cildine imreniyorsanız; cildinizin rengini doğal yollarla açmak adına Arap kızı kremi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Faydaları:

Arap kızı kremi cilde faydaları bulunan etkili kremlerden biridir. Orjinal arap kızı kremi düzenli kullanıldığında cilde sağladığı faydaları ise;

 • Mükemmel bir antiseptik olan Arap kızı kremi; ciltte akne ve sivilce oluşumunu engellemenin yanı sıra ciltteki mevcut sivilce ve akneleri de kısa bir süre içerisinde iyileştirir.
 • Cildi beyazlatan Arap kızı kremi; cilt renginin en az birkaç ton açılmasına katkıda bulunur.
 • Eski formunu kaybeden, sarkan ve yıpranan cildi toparlar; cildin tıpkı eskisi gibi daha güzel, parlak ve canlı görünmesini sağlar.
 • Cildi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korur, güneş yüzünden cilde yerleşen güneş lekelerinin görünümünü hafifletir. Yani leke giderici olarak da Arap kızı kremini kullanmanız mümkündür.
 • İçerisinde bulunan bileşenleri sayesinde cildi derinlemesine nemlendirir, cildin günlük nem ihtiyacını karşılar ve gün boyunca cildin nem dengesinin korunmasına aracılık eder.
 • İçerisinde yoğun miktarda yer alan B ve E vitaminleri sayesinde cildi besler ve onarır.
 • Hava kirliliği, rüzgar vb. çevresel faktörler ve stres yüzünden iyice yıpranan cilde kaybettiği eski pembeliğini ve canlılığını geri kazandırır.
 • Cildin elastikiyetini korumasını sağlayan Arap kızı kremi, ciltte beliren koyu bölgelerin de rengini açar. Bu sayede cilt tonundaki dengesizlikleri giderir ve ciltteki renk eşitsizliğini önler. Tüm cildin beyaz ve tek renge kavuşmasına öncülük eder.
 • Cilt kararmalarının önüne geçen Arap kızı kreminin faydaları arasında ciltteki yara lekelerinin görünümünü iyileştirmesi de bulunur. Yani düzenli Arap kızı kullanımı ile ciltteki siyah nokta ve sivilce izlerinden kurtulunabilir.
 • Özellikle güneş ışınları yüzünden ciltte oluşan çilleri yok eder. Bu yönüyle çilleriyle vedalaşmak isteyen bayanlar tarafından da kullanılabilir.

Kısacası Arap kızı kreminin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Tek bir ürün kullanarak, yukarıda değindiğimiz tüm cilt problemlerinizden kurtulmak adına en yakın zamanda bu kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

arap kızı kremi

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Eczanelerde, kozmetik mağazalarda hatta aktarlarda bile bulabileceğiniz Arap kızı kreminin kullanımının oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz.

Günde bir defa olacak şekilde bu kremi yüzünüze sürdüğünüz takdirde krem kullanımının olumlu etkilerini cildinizde kısa bir süre içerisinde gözlemlemeye başlayabilirsiniz.

Arap kızı kremini cildinize sürmeden önce mutlaka cildinizi önce bol suyla yıkayarak temizlemeli, ardından da yumuşak bir havlu ile durulamalısınız.

Arap kızı kreminin temiz cilde sürülmesi gerektiği için kremi cildinize sürmeden önce cildinizde makyaj kalıntıları bulunuyorsa bu kalıntıları makyaj temizleyici ürününüzü kullanarak çıkarmalı, ardından cildinize tonik sürmelisiniz.

Cildinizi nemlendirici sürmeye uygun bir hale getirdikten sonra parmak uçlarınızla nazikçe masaj yapar gibi kremi yüzünüze sürebilirsiniz. Dilerseniz; Arap kızı kremini makyaj bazı olarak da kullanabilir; makyajınızın daha uzun bir zaman dilimi boyunca dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Arap kızı kremi kullanımından en verimli şekilde yararlanmak adına bu kremi yüzünüze geceleri yatmadan önce sürmenizi ve sabah uyandığınızda cildinizi bol suyla yıkamanızı öneriyoruz. Ortalama 3 ay gibi bir süre bu kremi kullandıktan sonra kremin cildinizdeki mucizevi etkilerine tanık olabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Kremi yüzünüze sürmeden önce cildinizin herhangi bir bölgesine az bir miktar sürerek, kreme karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığını test etmenizi öneriyoruz. Her kremin yan etkisi olduğu gibi Arap kızı kremi kullanımı da sizde bir takım yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Cildinizde alerjik reaksiyonla karşılaşmanız durumunda krem kullanımını mutlaka kesmenizi öneriyoruz.

Arap Kızı Kremi Yan Etkileri:

Arap kızı kreminin içeriğinde hangi bileşenlerin bulunduğu kremi üreten firmalar tarafından bir sır gibi saklandığı için krem içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjiniz bulunması durumunda birtakım yan etkilere maruz kalabilirsiniz.

Aynı şekilde kremde doz aşımına kaçtığınız yani günde 1 seferden daha yoğun bir şekilde kremi cildinize sürdüğünüz takdirde istenmeyen yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz.

Bu kremi içeriği tam olarak bilinmediği için bebeklerinizde kullanmamanızı öneriyoruz!

Bu zamana kadarki Arap kızı kremi kullanıcı yorumlarına baktığınız zaman başta ünlüler olmak üzere pek çok kullanıcının bu üründen son derece memnun olduğunu görebilirsiniz. Ancak; bu sizde yan etkiye neden olmayacağı anlamına gelmediğinden kremi önce cildinizin ufak bir noktasında test etmeli, alerjik reaksiyon göstermemeniz durumunda yüzünüze sürmelisiniz.

Kremin içeriği tamamen doğal ve bitkisel olduğu için Arap kızı kremi yan etkileri arasında hiçbir şekilde sağlığınızı ciddi anlamda tehdit edebilecek bir etki yer almaz. Bu konuda rahat olabilirsiniz.

UYARI: Kozmetik sektöründe oldukça uygun fiyatlara satışa sunulan Arap kızı kremi markaları yer almaktadır. Bu ürünler sahte olabileceğinden, sırf ucuz olduğu için bu ürünlerden satın almanız ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir. Aldığınız ürünün sahte olmadığından emin olmak adına mutlaka kremi güvenilir adreslerden temin etmeniz gerekir.

Arap Kızı Kremi İçeriği

Arap kızı kremi içeriği uzun yıllardır herkes tarafından merak edilmesine karşın üretici firma içeriğini sır gibi saklayarak bu kremin içeriği hakkında bilgi vermemektedir.

Arap Kızı Kremi Kullanan Ünlüler

Arap kızı kremini kullananlar genelde bu kremi ünlüler tercih ettiğini kullanmaktadır. Pek çok ünlünün tercihi olan bu kremi kullandığını açıklayan bazı ünlüler Meryem Uzerli, Naz Elmas, Hande Ataizi, Vildan Atasever, Özge Özpirinçci. Hatta Ajda Pekkan’dır.

Arap Kızı Kremi Kullanıcı Yorumları

Arap kızı kullanıcı yorumlarını sizler için derlemeye çalıştım. Arap kızı kremi kullananlar ve arap kızı kullanıcı yorumları arasında sıklıkla çil ve sivilce için kullananların çok fazla olduğu bilinmektedir. İşte krem hakkında yapılan yorumlar;

 • Çillerin yok olması için kullananlar etkili sonuç aldıklarını söylemişlerdir.
 • Güneş yanığı için etkili olduğu sıklıkla dile getirilmiştir
 • Kısa sürede ve düzensiz kullanıldığını faydasını görmeyen sayısı çok fazladır
 • Düzenli olarak kullanıldığında sivilce izlerini yok ettiği bilinmektedir.
 • Arap kızı kremi mavi olanı en çok tercih edilen türüdür
 • Düzenli kullanıldığında cildin canlı, bakımlı ve pürüzsüz olduğunu söylemişlerdir

Arap Kızı Kremi Orjinal Nasıl Anlaşılır

Arap kızı kremi orjinali nasıl anlaşır sorusu genelde bu kremi almak isteyenler sıklıkla sormaktadır. Arap kızı kremi orjinalini anlamak zor olsa da güvenilir yerlerden almaya özen göstermelisiniz. Asla 5 liralık kremi sakın orjinal diye güvenerek almayan. Krem mümkünse aktarladan yada eczaneden almaya özem göstermelisiniz.

Arap kızı kremi mavi ve pembe renk kutularda satılır asla başka renkte olan kremi tercih etmeyin.

Arap Kızı Kremi Göz Altına Sürülür Mü

Arap kızı kremi hassas olan göz altına kesinlikle ince tabaka halinde sürülmeli ve iyice emilmesi için ovalan malıdır. Arap kızı kremi göz altı morluklarını ve kırışıklıklarını düzenli olarak kullandığında kısa süre yok etmektedir. Akşam yatmadan önce az miktarda sürülmesi yeterlidir.

Arap Kızı Kremi Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir

Arap kızı kremi kesinlikle etkisini göstermesi için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Arap kızı kremi etkisini genelde 3 ay içerisinde göstermektedir. Cilt lekeleri ve sivilce izleri ne kadar derin ise etkisi göstermesi o derece uzun sürmektedir.

Arap Kızı Kremi Nereden Alınır

Arap kızı kremi mutlaka bilindik ve güvenilir yerlerden almaya özen göstermelisiniz. Bu kremi internet sitelerinde, eczane ve aktarlardan almanız mümkün.

Arap Kızı Kremi Çeşitleri

Arap kızı kremi 2 çeşittir ve başka çeşidi yoktur. Arap kızı krem mavi ve arap kızı krem pembe kutularda satılmaktadır. En çok tercih edileni ise mavi kutu olanıdır.

Not: Mavi kutu (beyaz olan) koyu tenliler için kullanılır ve normal cilt tipleri için uygundur. Pembe kutu açık tenliler kullanır ve yağlı cilt tiplerine uygundur.

Arap Kızı Kremi Fiyatı

Arap kızı kremi fiyatı değişiklik göstermesine karşın krem genelde 10 ile 15 TL arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda arap kızı kremi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Krem hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem