Anestol Pomad

Anestol Pomad

Anestol pomad bölgesel uyuşma ve hissizlik etkisi sağlayan çok etkili lokal anestezi kremidir. Ağrıyı ve acıyı geçici olarak önleyen anestol pomad acıyı ileten sinirlerin uyuşturularak belli bir süre acı çekmeyi önleyen bir kremdir.

Anestol pomad sürüldüğü bölgede hemen etki göstermesinde dolayı son zamanlarda amacının dışında sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle anestol pomad ağda öncesi acıyı azaltmak için tercih edilirken hissilik etkisi yarattığı içinde anestol pomad geciktirici olarak sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir.

Sizlere bu yazımızda kullanımı her geçen gün artan doktorlar tarafından sıklıkla reçete anestol pomad nedir, anestol pomad ne işe yarar, anestol pomad ağda öncesi kullanımı, anestol pomad geciktirici etkisi ve anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır hakkında ayrıntılı bilgi vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Anestol Pomad Nedir

Anestol pomad lokal anestezik ilaçlar gurubuna dahildir. Bölgesel uyuşukluk sağlar, sadece sürülen bölgede geçiçi olarak hissizlik sağlar.

Doktolar tarafından reçete edilen yada ciddi rahatsızlık veren yara ile yanıkların acısını belirli bir süre azaltmak için kullanılan bu krem kesinlikle iyileştirici etkisi yoktu.

Anestol pomad etken maddesi lidokain’dir.  Her 30 gramlık tüpte %5 lidokain içerir. ANESTOL, lokal anestezikler (bölgesel uygulanan uyuşturucu) ve antipruritikler (kaşıntıyı önleyen) grubuna dahil olan bir ilaçtır.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar

Anestol pomad ne için kullanılır, anestol pomad nerelerde kullanılır hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.  Bölgesel olarak kremin sürüldüğü bölgede uyuşukluk sağlayan bu krem deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak kullanılır. Sizlere anestol pomad ne için kullanılır hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

Genelde yukarıda saydığım alanlarda reçete edilmesine karşın anestol pomad ağda yapmadan önce sürüldüğünde ağrıyı ve acıyı önleyerek rahat yapmanıza olanak sağlar.

Anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır hakkında bilgi vermek gerekirse bu krem özellikle ilk gece korkusu yaşayanlar için etkili bir yöntem sunmaktadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır hakkında bilgileri ayrıntılı olarak anlatacağım.

Anestol pomad geciktirici olarak kullanılması yönünde öneriler ve tavsiyeler kesinlikle yanlıştır. Anestol pomad sürüldüğü bölgede hissizlik etkisi yaratan bir kremdir. His kaybı olacağınızdan birliktelik yaşamanız pek mümkün değildir. Asla bu yönde kullanılması asla tavsiye edilmez.

Anestol Pomad Nerelerde Kullanılır

 • Ağda öncesi ağdanın neden olduğu acıyı azaltmak için
 • Lazer epilasyon önce sürüldüğünde ağrı ve acıyı azaltır
 • Anestol pomad ilk gece acı çekmekten korkanlar için etkilidir
 • Dövme yapmadan önce sürerseniz acıyı azaltır
 • Genital bölgeye ağda önce sürülerek acıyı azaltabilirsiniz
 • Meme ucu çatlaklarının neden olduğu acıyı önler
 • Basur, hemoraid yada anal fisssür acısını dindirmek için geçici çözüm sunar
 • Anestol pomad yanık olan bölgeye sürülerek geçici rahatlama sağlar
 • Güneş yanıklarının neden olduğu ağrıyı ve acıyı azaltır

Genelde kullanım alanlarına bakıldığında anestol pomad kesinlikle iyileştirici etkisi olan bir krem değildir. Geçici çözüm sunar,  krem sürüldükten sonra ortalama 4 saat kadar his kaybı oluşur. Ağda öncesi yada ilişki öncesi sürüldüğünde etkisini uyuşma olacağından hiç acı yada ağrı hissetmezsiniz. Anestol pomad geciktirici etkisinden yararlanmak için çok az miktarda sürülmesi gerekmektedir. Çok fazla sürmek sadece uyuşukluğun şiddetini artıracağından tamamen his kaybı yaşamak sizi zor durumda bırakabilir. Şimdi sizlere anestol pomad nasıl kullanılır, anestol pomad nasıl sürülür hakkında bilgi vermek istiyorum.

anestol pomad

Anestol Pomad Nasıl Sürülür

Anestol pomad nasıl sürülür, anestol pomad nasıl kullanılır sorusunu bu merhemi ilk kez kullanacak kişiler sıklıkla sorduğu bilinmektedir. Özellikle naestol pomad cinsel bölgeye nasıl sürülür hakkında sizlere bilgi vererek krem nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağım.

Anestol pomad genel olarak günde 2 yada 3 defa kullanılması yeterli bir kremdir. Tek sefer alınacak doz miktarı 5 gramı asla aşmamalıdır. Günlük alınacak doz miktarı ise 17 ile 20 gramı asla geçmemelidir.

Anestol pomad sürüleceği bölge hijyen kurallarına göre temizlendikten sonra ince tabaka halinde sürülmesi ve masaj yapılarak yedirilmesi yeterlidir. Çocuklarda bu doz miktarı daha azdır.

Anestol pomad vajinaya nasıl sürülür, anestol pomad cinsel bölgeye nasıl sürülür hakkında bilgi vermeden önce bilmeniz gereken husus ise anestol pomad etkisini ne zaman gösterir sorusuna cevap vermek istiyorum.  Anestol pomad sürüldükten sonra 10 dakika ile 30 dakika içerisinde tam etki göstermeye başlar. Anestol pomad etki süresi ne kadar sorusunun cevabı ise anestol etki süresi ise sürüldüğü andan itibaren 4 saate kadar olarak bilinmektedir.

Anestol Pomad Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır

Anestol pomad ağda önce acıyı ve sızıyı azaltmak daha rahat bir ağda yapmak için sıklıkla tercih edilen bir kremdir. Kullanımı oldukça kolay olan anestol pomad ağda yapılacak bölgeye sürülür ve ortalama 10 ile 15 dakika kadar beklenir. Bölgesel uyuşukluk sağlayan bu kremi ile artık rahat ağda yapabilirsiniz. Özellikle kaş, bıyık ve genital bölgeye ağda için kullanabilirsiniz.

Anestol Pomad Cinsel ilişkide Nasıl Kullanılır

Anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır, anestol pomad vajinaya sorusunu ilk gece korkusuna yaşayan ve acı çekmekten korkan kişiler sıklıkla sormaktadır. İlk gece ağrı ve acıyı önlemek için anestol pomad ilişkiden yarım saat önce 5 gram kadar vajina bölgesine sürülür ve etki etmesi için beklenir. Kesinlikle vajina içine sürmeyin. Aynı şekilde erkek kullanacaksa sadece uç kısmına sürülmeli ve yarım saat beklendikten sonra mendil ile silinmelidir.

Anestol pomad vajinaya nasıl sürülür

Anestol pomad vajina dış kısmına sürülmesi gerekmektedir. 5 gram merhem parmak ucuna alınır ve ovalanarak yedirilir. Kesinlikle iç kısma sürülmemelidir. Acı çekmekten korkanlar ve acı çekenler için en etkili yöntemlerden biridir.

Anestol Pomad makata nasıl sürülür

Anestol pomad makat sorununda acıyı geçici önleyen ve rahatlık hissi veren bir kremdir. Makat çatlağı, basur gibi ciddi rahatsızlık veren durumlarda geçici rahatlık için makat bölgesine ince tabaka halinde sürülmelidir. Kesinlikle direk makat içine sürmeyin. Anal füssür daha makat bölgesinde geçici rahatlık için kullanabilirsiniz.

Anestol pomad geciktirici olarak nasıl kullanılır

İnternette en çok sorulan ve cevabı aranana sorulardan biridir. Anestol pomad geciktirici etkisinden yararlanmak için sadece uç kısmına nohut büyüklüğünde sürülmeli ve yarım saat etki etmesi için beklenmelidir. Kesinlikle fazla sürülmesi geciktirici etkini artırmaz. Fazla sürülmesi tamamen uyuşmasını sağlayacağı için tamamen his kaynı oluşur ve dahada zor durumda kalabilirsiniz.

Anestol pomad hemoraid için nasıl kullanılır

Rahatsızlık veren hemoroid ağrısını geçici olarak dindirmek için anestol pomad az miktarda sürülmesi yeterlidir. Bilmeniz gereken bir husus ise bu krem sadece geçici çözüm sunar bu gibi durumlarda kesinlikle tedavi olmanız gerekmektedir.

Anestol Pomad Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi ANESTOL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Genelde yan etkileri çok fazla kullanılmasından ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı hassas olanlarda daha sık görülmektedir.

ANESTOL’ün yan etkileri diğer amid tipi lokal anesteziklerin yan etkilerine benzerdir. Bu yan etkiler genellikle doza bağımlıdır ve yüksek dozda uygulama veya ilacın gerekenden hızlı emilmesi durumunda kana geçen miktarının artmasına bağlı olarak görülebilir. Bunun yanında aşırı duyarlılık, idiosenkrazi (nedeni bilinmeyen duyarlılık
reaksiyonları) ve tolerans azalmasına bağlı yan etkiler de oluşabilir. Ciddi yan etkiler genellikle tüm vücudu etkiler (sistemik). Bu yan etkiler arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, titreme, nöbet (konvülsiyon) sayılabilir.

 • Yaygın olmayan: Uzun dönem bölgesel kullanım sonrası aşırı duyarlılık oluşabilir.
 • Yaygın: Ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya döküntü

Anestol pomad hamilelikte kullanımı

Hamilelerin ve hamilelik şüphesi olanların kesinlikle kullanmaları sakıncalı bir kremdir. Asla gebelik dönemimde bu kremin kullanılması tavsiye edilmez.

Anestol pomad emziren anneler kullanabilir mi

Emziren anneler anestol pomad kullanmaları sakıncalıdır. Anestol pomad etken maddeleri anne sütüne geçtiği bilinmektedir.

anestol pomad nedir, anestol pomad

Anestol Pomad Kullananlar

Anestol pomad kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin yara ve yanıkların neden olduğu acıyı geçirdiği sıklıkla dile getirmişlerdir. Genelde merhem çok fazla sorular sorulmakta ve sorulan büyük çoğunluğu anestol pomad geciktirici etkisi ve anestol pomad genital bölgede kullanılması ile alakalıdır. Anestol pomad kullananlar merhemin özelikle ağda öncesinde tercih ettiklerinde acısız ağda yapmak için çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Anestol pomad vajinamus için kullananlar ise kesinlikle işe yaradığını söylemişlerdir.

Anestol pomad kullananların yorumları sizler için derlemeye çalıştım. Sosyal medya ve forumlarda kremi hakkında yapılmış bazı yorumlar.

 • Yazı ne zaman güneşi yanıklarından yana acı çeksem ilk kullanıldığım krem
 • Ağda çilesi son buldu sürüyorum ve rahat ağda yapıyorum
 • Mutfak kazlarında özellikle sıcak ile temas olduğundan hemen kullandığım krem
 • Evlendim ilk gece korkusunu bu krem ile yendim
 • Bende makat çatlağı ve çoğu zaman ciddi rahatsılık duyduğumda imdadıma yetişen krem
 • Arkadaşım anestol pomad geciktirici etkisinden bahsedince gaza gelip aldığım krem
 • Kaş ve bıyık almak resmen çile tavsiye üzerine denedim iyiki denemişim

Anestol Pomad Hakkında Bütün Sorular

Anestol Pomad hakkında bilinmeyen yanlış bilinen ve merak edilen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Anestol pomad reçetesiz satılır mı

Anestol pomad reçete ile satılan bir merhemdir. Doktor önermedikçe kullanılması tavsiye edilmez.

Anestol pomad yüze sürülür mü

Anestol pomad yüze sürülmesine karşın kesinlikle bütün yüze sürülmez. Sadece sorunlu bölgeye sürülmesi yeterlidir.

Anestol pomad etki süresi

Anestol pomad etki süresi ortala olarak 4 saattir. 4 saat kadar hissizlik etkisi sağlar. Fazla sürüldüğünde etki süresi ve zamanı asla artmaz.

Anestol pomad ne zaman etkisini gösterir

Anestol pomad sürüldüğünde etkisini 10 ile 30 dakika içerisinde göstermektedir.

Anestol pomad vajina mantarı için kullanılır mı

Vajinal mantar ciddi bir durumdur ve mutlaka tedavi edilmelidir. Eğer bu yönde bir sorun varsa bu kremin kullanılması tavsiye edilmez.

Anestol pomad vajinal kaşıntı için kullanılır mı

Anestol pomad vajinal kaşıntı belirli bir süre geçirmek için kullanılan bir kremdir.

Anestol pomad gebelik kategorisi

Anestol pomad gebelik kategorisi B’dir. Kesinlikle doktor önermedikçe kullanılmaz.

Anestol pomad günde kaç defa kullanılır

Anestol pomad tek seferde 5 gram 24 saat yani bir günde ise 15 ile 20 gram kadar kullanılır. Yani günde 3 defa kullanılması yeterlidir.

Anestol pomad etken maddesi

Anestol pomad etken maddesi lidokain’dir. Her tüp %5 lidokain içerir. Bir tüp krem 30 gramdır.

Anestol pomad Hemoroid için kullanımı

Anestol pomad hemoroid diğer adı ile basur sorununda geçici rahatlık veren acıyı ve sızıyı önleyen bir kremdir. Geçici rahatlık veren bu krem kesinlikle dikkatli kullanılmalıdır.

Anestol pomad endikasyonları

ANESTOL, deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak kullanılır.

Anestol pomad diş ağrısında kullanılır mı

Anestol pomad diş ağrısını geçici önlemek için asla kullanılmamalıdır. Diş ağrısını önlemek için kesinlikle bu merhemi dişinize sürmeyin.

Anestol pomad ters ilişki

Kesinlikle bu yönde kullanılması tavsiye edilmez.

Anestol pomad bebeklerde kullanılır mı

Anestol pomad bebeklerde asla kullanılmaz. Çocuklarda ise doktor önerisi ile küçük dozda yanık gibi acı veren sorunlara uygulanır.

Anestol Pomad Prospketüs

Anestol pomad prospektüs bilgileri krem size reçete edildiğinde mutlaka okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Anestol pomad reçete kağıdında merhem hakkında en doğru ve güncel bilgiyi bulmanız mümkün. Anestol pomad prospektüs bilgilerini okuyarak merhem hakkında bilgi sahibi olmadan asla kullanmayınız. Reçere kağıdında anestol pomad nedir, anestol pomad ne işe yarar, anestol pomad nasıl kullanılır ve yan etkileri doğru ve güncel şekilde yazmaktadır.

Anestol Pomad Fiyatı

ANESTOL %5 30.GR pomad Fiyatı
Etken Madde Lidokain Hcl 11.21 TL
Geri Ödeme Kodu A00762 10.38 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 11.21 TL

Anestol Pomad Muadili

Anestol pomad eşdeğer merhemler ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir.

1 – Anestol Pomat (Krem) 30 g
2 – Ksilidin Pomat 30 g
3 – Lidestol Jel 30 g
4 – LMX 4 Krem %4 5×5 g
5 – Lokalen Pomat (Krem) 30 g
6 – Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml

Sizlere bu yazımızda anestol pomad nedir, anestol pomad ne işe yarar, anestol nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Madecassol Krem